PDA

Zobacz pełną wersję : Paczka z USA a cło



HYPER
04-10-2016, 14:36
Proszę o odpowiedź od praktyków jak wygląda procedura przejścia przez urzad celny paczki z USA.

Kuzyn zamierza mi wyslac paczke z uzywanymi czesciami optycznymi. Miał je wyrzucić, ale mi się przydadzą, więc poprosiłem go o wysylke.

Teraz pytanie jak taka paczka bedzie potraktowana przez celnikow?
Rzeczy te sa uzywane, sa podzespolami a nie calymi urzadzeniami a na dodatek nawet jesli sa oznaczone symbolami to nie mozna ich kupic jako nowych, wiec nie sposob okreslic ich wartosci.

Ja za nie nic nie place, nie mam zadnego rachunku i jedyne co bedzie na paczce to, ze to prezent i wpisana znikoma wartosc (powiedzmy 20 czy 50$).

Czy ktos zainteresuje sie taka paczka i bedzie ode mnie wymagal udowodnienia jaka te rzeczy maja wartosc rynkowa? Czy moze nalicza clo od wartosci zadeklarowanej i tyle w temacie?

Jak ktos dostaje paczki z USA to prosze o info jak to u Was wyglada.

ksh
04-10-2016, 14:47
Paczka zostanie zatrzymana i sprawdzona z tym co w opisie/deklaracji, jeśli sprzęt używany ( warto to zaznaczyć ) faktycznie to nie zapłacisz cła ani vat, wiem z doświadczenia.

Ogryzek
04-10-2016, 15:22
Tylko niech wysyłający nie zrobi Ci psoty i nie ubezpieczy jej na 1000$ bo się zapłaczesz.

Owain
04-10-2016, 15:31
Tylko niech wysyłający nie zrobi Ci psoty i nie ubezpieczy jej na 1000$ bo się zapłaczesz.

Z tego co pamiętam, to na sprzęt foto stawka cła jest 0%, w grę wchodzi tylko vat, ale na pewno nie w przypadku rzeczy używanych kupowanych (otrzymywanych) od nie od przedsiębiorcy...