PDA

Zobacz pełną wersję : dotyczy Nikon 300 f2.8 VR II + Telekonv. 1.4-E III i 2.0 E III + D500



mher
30-09-2016, 15:39
Witam wszystkich forumowiczów jako nowy :-) ,
Pytanie do użytkowników Nikona 300 f2.8 VR II z telekonverterami AF-s TC-14E III i TC-2.0 E III.
Czy jest u Was zauważalny luz w kierunku obrotu względem osi podłużnej obiektywu, taki niewielki rzędu 0,5mm- 0,7mm (nie mierzyłem wielkosci, moje subiektywne odczucie) na połączeniu obiektyw - konwerter ?
Objawia się to tak np., że przy próbie zmiany kadru z horyzont. na pionowy , czuje się niewielki luz , czego stanowczo nie ma przy zamontowanym body D500 do obiektywu.
Pozdrawiam
Marcin

Slon
30-09-2016, 15:49
Często spotykana przypadłość. Dopóki korpus nie wywala błędów przysłony, nie ma się czym martwić.

mher
04-10-2016, 15:33
Dzięki za informacje Slon :-).
Nie ma błędów, nie ma problemów, tylko jakiś taki niesmak, że tej wartości technicznej i finansowej instrumenty mogą mieć takie *bonusy *.
Pozdrawiam
...i lecę cieszyć się dalej :-)