PDA

Zobacz pełną wersję : Bezlusterkowiec do 2000zł



Maly.Psikus
30-09-2016, 11:45
Bezlusterkowiec bo nie chcę kasy wydawać na migawkę co ~3lata.

Interesuje mnie:
- wizjer (może być, ale nie musi jeśli inny dużo lepszy aparat mieć go nie będzie)
- uniwersalny obiektyw na start (im większa uniwersalność tym lepiej, ale przeżyję coś typu 16-60)
- obiektywy tanie i z prostą możliwością rozbudowy o manualne typu Helios 44-2 itp
- system obiektywów na które będą tanie obiektywu i ich wybór będzie duży
- dobra jakość zdjęć (wielkość najlepiej >16MPx)
- obowiązkowo dobre RAWy
- obowiązkowe pokrętła (chcę szybko zmieniać czas i może być przycisk do zmiany ISO)
- AF aby trafiał było by mile widziane, bo czytałem ze Canon bezlusterkowiec ma problem.

MAF
30-09-2016, 11:51
Nie ma takiego który spełnia wszystkie kryteria.

Systemowe obiektywy wszystkie są drogie, albo bardzo drogie.
Fuji X-T10 zobacz.

Maly.Psikus
30-09-2016, 11:56
A z czego musiałbym zrezygnować ?

Do 2tys, nie 3tys.
2000zł mogę dać, ewentualnie 2100.

sl011
30-09-2016, 12:15
Olympus e-pl6, choć to "tylko" 16MP.

puch24
30-09-2016, 12:20
W bezlusterkowcu będziesz wymieniał migawkę dwa razy częściej, niż w lustrzance, bo pracuje dwa razy bardziej intensywnie: jest otwarta w czasie celowania, zamyka się, otwiera i zamyka do zdjęcia, i po zdjęciu znów otwiera...
Chyba, że kupisz bezlusterkowca, który ma funkcję migawki całkowicie elektronicznej...

ksh
30-09-2016, 12:26
Panasonic GX7 i warto dołożyć bo to jedna z lepszych maszyn nadal, duża ilość obiektywów m4/3, manualne wszystkie działają, wizjer dobry, video też, jakość zdjęć rewelacyjna.
Alternatywa ciut tańśza to Olympus EPL7, ten sam system obiektywów ale bez wizjera.

wyrwiflak
30-09-2016, 12:27
Za tyle kupisz używanego "na gwarancji" A6000 z 16-50 lub Olympusa OMD E-M10.

Maly.Psikus
30-09-2016, 12:41
Chwila,chwila... Ktoś X z tego forum przekonywał mnie, że w bezlusterjowcu migawka jest "wieczna". A teraz sie dowiaduje, że to gorsze od lustra...

Czyli aby nie musieć wymieniać migawki muszę kupić aparat cyfrowy ?

sl011
30-09-2016, 12:47
Np Nikon j5 ma elektroniczną migawkę.


Czyli aby nie musieć wymieniać migawki muszę kupić aparat cyfrowy ?
Cyfrowa lustrzanka to też aparat cyfrowy. ;)

Maly.Psikus
30-09-2016, 12:53
Czyli na co zwrócić uwagę abym nie musiał naprawiać migawki ?

Te propozycje co wyżej podane (dziękuję) są "żywotnościowo" lepszecod lustrzanek ?

madebyzosiek
30-09-2016, 13:17
Bezlusterkowiec bo nie chcę kasy wydawać na migawkę co ~3lata.

Interesuje mnie:
- wizjer (może być, ale nie musi jeśli inny dużo lepszy aparat mieć go nie będzie)
- uniwersalny obiektyw na start (im większa uniwersalność tym lepiej, ale przeżyję coś typu 16-60)
- obiektywy tanie i z prostą możliwością rozbudowy o manualne typu Helios 44-2 itp
- system obiektywów na które będą tanie obiektywu i ich wybór będzie duży
- dobra jakość zdjęć (wielkość najlepiej >16MPx)
- obowiązkowo dobre RAWy
- obowiązkowe pokrętła (chcę szybko zmieniać czas i może być przycisk do zmiany ISO)
- AF aby trafiał było by mile widziane, bo czytałem ze Canon bezlusterkowiec ma problem.

Chyba za duże wymagania masz na tak skromny budżet... Już Ci ktoś proponował tutaj Sony A6000 - powinien Cie zadowolić, ale tanio (w szkłach) nie będzie... Z resztą chyba w każdy bezlusterkowcu dobre szkła nie będą tanie. Pozdrawiam :)

Maly.Psikus
30-09-2016, 13:28
Czyli na co zwrócić uwagę abym nie musiał naprawiać migawki ?

Te propozycje co wyżej podane (dziękuję) są "żywotnościowo" lepszecod lustrzanek ?
????????

d90
30-09-2016, 13:31
A po co
i dlaczego
chcesz "naprawiać" migawke ?

Merde
30-09-2016, 13:40
A po co
i dlaczego
chcesz "naprawiać" migawke ?
On się chyba tak na zapas martwi... Za dużo internetów czytał.

anj
30-09-2016, 13:44
Za dużo internetów czytał.

Akurat problem z migawką to mu kolega wyżej w tym wątku zasugerował.

ksh
30-09-2016, 13:54
Nie sugeruj się migawką w nowym sprzęcie, gwarancje masz, nie wierze że bez jakiś masowo robionych timelapsów dojdziesz do ilości niebezpiecznej dla jej żywotności.

Chcesz dobry system z dużą ilością obiektywów to masz m4/3 czyli panasonic, olympus i teraz nowy gracz xiaomi.
Każdego z małymi wyjątkami pleśniaka podepniesz.

mrawi
30-09-2016, 13:56
A z czego musiałbym zrezygnować ?

Do 2tys, nie 3tys.
2000zł mogę dać, ewentualnie 2100.

Ja proponuję nx30 samsunga. Można prawie nowego czasami wyrwać za 1500 zł z obiektywem 16-50 mm. NX'ów już nie produkują, ale nadal można kupić sprzęt. Jest wizjer, świetne zdjęcia, filmy, dobry obiektyw mały. Manuale na nim chodzą aż miło, jest podświetlenie obszarów ostrości. Ruchomy ekran amoled.

Maly.Psikus
30-09-2016, 14:33
Nadal nie wiem czy bezlusterkowiec jest gorszy czy lepszy od lustra jeśli chodzi o żywotność migawki itp ?

sl011
30-09-2016, 14:58
Nadal nie wiem czy bezlusterkowiec jest gorszy czy lepszy od lustra jeśli chodzi o żywotność migawki itp ?

Jeśli chodzi o migawkę, to kwestia losowa.
Tu masz porównanie długości życia migawki w różnych aparatach na podstawie głosowania internautów (https://www.olegkikin.com/shutterlife/sitemap.php). Kliknij model aparatu, żeby wyświetlić statystyki.
Może na podstawie tych statystyk będziesz mógł wyrobić sobie zdanie.
W aparacie oprócz migawki jest mnóstwo rzeczy, które mogą popsuć się przez 3 lata. Zresztą - wolisz zrobić 100 000 zdjęć "gorszym" aparatem (czytaj: bardziej się męczyć lub uzyskiwać gorsze rezultaty) tylko dlatego, że być może jego migawka pociągnie jeszcze trochę po tych 100 000? O ile nie robisz dużo timelapsów, trzeba się porządnie namęczyć, żeby dojść do 100 000.

A i o co chodzi z tym "itp"?

anj
30-09-2016, 15:09
Bezlusterkowiec bo nie chcę kasy wydawać na migawkę co ~3lata..

A tak z ciekawości ile i jakie lustrzanki zajechałeś w 3 lata?

Maly.Psikus
30-09-2016, 16:32
D3300 padła, D3000 znajomej padła... oby dwie po około 2-3 latach z przebiegiem około 100tys fot.

A ja na obecnej D5200 mam już 60 tys w niecały rok.

Rycerz
30-09-2016, 16:35
dlaczego aż tyle ?

Maly.Psikus
30-09-2016, 16:46
Bo robię zdjęcia ? Po prostu tyle jest.

ksh
30-09-2016, 17:00
Jeśli robisz w trzy lata 150-200 tysięcy zdjęć to musisz pogodzić się z tym że to kosztuje.
Obojetne czy lustrzanka czy bezlustro amatorskie tyle nie może wytrzymać, to jak jakbyś kupił wiertarkę w markecie za 300zł i liczył że wytrzyma ci trzy lata ciężkich prac budowlanych, jak to jest stworzone do wiercenia sporadycznie otworów pod haczyki na obrazki.

Borat1979
30-09-2016, 18:13
D3300 padła, D3000 znajomej padła... oby dwie po około 2-3 latach z przebiegiem około 100tys fot.

A ja na obecnej D5200 mam już 60 tys w niecały rok.
Jak się robi tyle zdjęć rocznie to nie kupuje się amatorskiej puszki za 2000 zł tylko profesjonalne body klasy D500.

To tak jak byś kupił najtańszą wiertarkę w markecie i miał pretensje, że po kilku latach cężkiej roboty na budowach nie chce działać.

d90
30-09-2016, 18:20
Zara sie zacznie, ze bezlustro ma baterie na trzysta fotek.
Bedziesz worek baterii nosił na takie focenie jak Twoje.
Kup lustro.
Odradzam (w wypadku takiego pstrykania) bezlustro.

Kup za tysiaka d300.
Jak padnie, za tysiąc naprawią.
Bedzie na kolejne pięć lat.
I wyjdzie dwa koła w sumie.

Serio.

puch24
30-09-2016, 18:25
Maly.psikus,
przecież pisałem wcześniej, że w bezlusterkowcu migawka pracuje dwa razy bardziej intensywnie niż w lustrzance. Zakładając podobną jakość konstrukcji, bezlusterkowiec powinien więc wyzionąć ducha dwa razy szybciej, niż lustrzanka. Nikon dla lepszych modeli amatorskich podaje, że migawka testowana jest do 150.000 uruchomień. Więc w bezlusterkowcu taka migawka mogłaby paść po 75.000 zdjęć. Z tego punktu widzenia lustrzanka jest bardziej długowieczna.

MAF
30-09-2016, 18:25
A z czego musiałbym zrezygnować ?

Do 2tys, nie 3tys.
2000zł mogę dać, ewentualnie 2100.
Z tanich obiektywów przede wszystkim. Tzn kity wszędzie są tanie ale z resztą to już bywa trudniej.

Korpus z pokrętłami też jest raczej droższy niż tańszy.

Może napisz jakich szkieł potrzebujesz to będzie łatwiej.

Do starych manualnych szkieł najlepsze to jest Sony A7.

Olympus i Panasonic mają mnożnik x2.

Ewentualnie polecany już Sony a6000. Tam mnożnik jak w Nikonie DX.

wyrwiflak
01-10-2016, 18:34
Jak się wali 60 tys na rok na amatorskim sprzęcie to albo się to robi celowo chcąc co 1-2 lata zajeżdżony tani sprzęt wymieniać na nowy zamiast zainwestować w coś z półki pro, albo ktoś się prosi o problemy poziomami ignorancji wyznaczając nową jakość ;) W bezlusterkowcu odpada kwestia zajechania mechanicznego lustra, natomiast sama migawka pracuje 2x więcej bo się pracuje przeważnie na otwartej i ona by wykonać zdjęcie musi się zamknąć. Uniknąć tego można stosując opcję elektronicznej pierwszej kurtyny - większość bezlusterkowców już to ma.



D3300 padła, D3000 znajomej padła... oby dwie po około 2-3 latach z przebiegiem około 100tys fot.

A ja na obecnej D5200 mam już 60 tys w niecały rok.