PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki mikrofon zamiennie za Nikon ME-1?



kerimus
29-09-2016, 12:38
Powyższy mikrofon jest jak dla mnie ciut za drogi, ale może warty jest swojej ceny.
Jeśli jest rzeczywiście taki doskonały - a tego nie wiem - to może mimo to warto zainwestować w niego.
Jeżeli jednak są jakieś zamienniki porównywalne jakościowo a tańsze to prosiłbym o podpowiedź i porady.
Mam Nikona D5300 i na nim chce stricte amatorsko nagrać film.
W kościele, to może ale bardziej nastawiam się na nagrywanie na sali bankietowej gdzie będzie grana muzyka z tzw. taśmy.
Z góry dziękuje za porady.

Maciek N
29-09-2016, 18:28
Jeśli amatorsko to nie kupuj tego ani żadnego innego mikrofonu. Różnica będzie niewielka. Jakość dźwięku zbliżona, tyle tylko że mniejsze odgłosy gdy dotykasz korpusu lub sterujesz ostrość.
Jeśli chcesz koniecznie mikrofon to zainteresuj się ofertą Rode. Jeśli chcesz odczuć różnice w jakości to szukaj takiego który ma +20db. To funkcja pozwala znacząco zmniejszyć szumy.

kerimus
29-09-2016, 19:41
Sam też próbuję jeszcze szukać alternatywnych rozwiązań, bo mam kilka miesięcy czasu.
Zastanawiam się czy nie lepszym rozwiązaniem byłby zakup rejestratora audio, gdzie w podobnej cenie można zakupić Zoom H2N i podobne.
Nie wiem tylko czy są jakieś darmowe lub niedrogie (do 500 zł) programy gdzie można będzie sklejać i synchronizować video i audio.
Jestem więc otwarty na inne propozycje niż mikrofon.

Rozumiem, że nagranie z mikrofonem zamyka drogę do takiego montażu gdzie trudno wrzucać przebitki bez naruszenia ścieżki audio.
Jeżeli jednak zostalibyśmy przy mikrofonach to zastanawiam się czy nie dorzucić 200-300 zł i zakupić co poniżej:

http://www.rode.com/microphones/stereovideomicproc

Maciek N
30-09-2016, 11:37
Mam ten mikrofon, używam i jestem zadowolony.
Rejestrator będzie lepszym rozwiązaniem bo można go umieścić w różnych miejscach niezależnie od położenia kamery. Wadą jest konieczność synchronizacji i brak kontroli w trakcie nagrania. Mając rejestrator masz 2 niezależne źródła dźwięku. W ten sposób znacznie podnosisz możliwości.

kerimus
30-09-2016, 13:40
OK, to zostawmy sprawy hardwarowe a zajmijmy się w konsekwencji softwarem.
Bo jeżeli będę miał dwa źródła nagrywania (mikrofon aparatu oraz rejestrator) to np. który program będzie lepszy do dalszej zabawy z wideo oraz ścieżkami audio?
Pinacle Studio (cena 250 - 350 zł) czy Adobe Premiere Elements 14 (cena około 500zł?

Maciek N
01-10-2016, 12:47
Nie korzystam z żadnego z tych więc nie doradzę. Podejrzewam że każdy z wymienionych ma możliwość dołożenia dodatkowej ścieżki audio. Jest wielu użytkowników tych softów na forum swiatobrazu.pl Na pewno doradzą.

kerimus
01-10-2016, 17:44
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.