PDA

Zobacz pełną wersję : plik AVI



chaber
28-09-2016, 09:21
Witam,
Zrobiłam nagrania lustrzanką, kamerką GoPro i kamerą starszą Toshiba. Próbuje to poskładać. Korzystam z programu photoshop elements premiere 11. Mój problem polega na tym, że jak wrzucam te nagrane filmiki w program to nie mam problemu z tymi nagranymi lustrzanką i GoPro. Problem jest z tym z Toshiby. Jest tak jakby program widział tylko ścieżkę dźwiękową. Widzę, że rozszerzenie jest AVI. Gdzie zrobiłam błąd? Czy to już w kamerze powinnam zmienić ustawienia? Czy teraz można coś z tym jeszcze zrobić.? Ja te filmiki normalnie mogę obejrzeć tzn. windows to otwiera. Nie otwiera ich tylko program do obróbki.
Wiem, że bardzo chaotycznie to opisałam, ale inaczej nie potrafię. Przepraszam i proszę o pomoc.
Pozdrawiam,
Ula F.

Maciek N
28-09-2016, 13:42
Najwyraźniej photoshop elements premiere 11 nie obsługuje jednego rodzaju plików. Rozwiązaniem może być uaktualnienie programu lub skorzystanie z innego.

chaber
28-09-2016, 17:13
Dzięki za odpowiedź. Już znalazłam w sieci, że są programy które pozwolą pliki avi zmienić na mp4. Tak więc powinnam dać radę. Pozdrawiam serdecznie, ula F.

GonzoG
28-09-2016, 22:01
Plik avi na mp4 zmienia się bez problemów w windows. Wystarczy włączyć wyświetlanie rozszerzeń i je zmienić.

A co do otwierania plików - możliwości programu mogą zależeć od tego jakie kodeki masz zainstalowane w systemie, a na pewno będzie od nich będzie zależało działanie większości programów do rekompresji.
Z darmowych polecam Handbrake oraz K-Lite codec pack Megajako pakiet kodeków.

chaber
29-09-2016, 14:28
Dziękuję :) spróbuję.

Pozdrawiam

chaber
30-09-2016, 08:07
Zgodnie z podpowiedzią znalazłam jak wyłączyć ta zmianę rozszerzeń. Zamieniłam. I niestety dalej krzyczy, że błąd. To chyba trzeba zgłębić temat tych kodeków :( Na teraz to dla mnie czarna magia.
Przy okazji mam jeszcze pytanie, gdzie umieszcza się w sieci filmiki, żeby nie traciły drastycznie na jakości. A może coś źle robię.
To co niżej w linkach to wrzuciłam wczoraj na YouTube. Oryginały to może nie jest jakaś rewelacja bo warunki nagrywania przed świtem są ciężkie, ale ogólnie nagranie wydawało mi się przyzwoite. To co widzę na YouTube to się rozłazi. Dlaczego? Jak tego uniknąć?

https://www.youtube.com/watch?v=OzMO3Ni9HPE

https://www.youtube.com/watch?v=riuIlA-KOyA

- - - - kolejny post - - - - - -