PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon d5200 , jasny obiektyw do filmowania



zales92
23-09-2016, 16:19
Witam , od dluzszego czasu strasznie sie jaram filmowaniem , montazem i wszystkim co zwiazane z filmem. Posiadam nikona d5200 z jednym obiektywem standardowym tj. Nikkor 18-105 , potrzebuje jakiegos obiektywu we wmiare przystepnej cenie , ktorym bede mogl nagrywac filmy w slabym swietle , w nocy , najlepiej stalo ogniskowy. Mozecie mi cos polecic ? Na jakims forum znalazlem cos takiego Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX , ale nikt nie pisal tam o filmowaniu tylko o fotografii , moim obiektywem moge jedynie nagrywac w dzien , jesli lapie ujecia w nocy i przy slabym swietle pojawiaja sie szumy i obraz juz nie robi roboty. Pozdrawiam i czekam na jakas odpowiedz

Maciek N
23-09-2016, 23:52
Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX , ale nikt nie pisal tam o filmowaniu tylko o fotografii

Czemu miał by się nie nadawać do filmu?

Marek25
24-09-2016, 12:00
czekam na to

ksh
24-09-2016, 12:06
Może dlatego nie polecają bo 35mm na DX to bardzo wąsko ?

Kolekcjoner
24-09-2016, 15:46
Może dlatego nie polecają bo 35mm na DX to bardzo wąsko ?
Bardzo? Jak standard - w zależności od cropa gdzieś w okolicach 55mm.

ksh
24-09-2016, 16:47
Bardzo wąsko do video, wiec nie ma co się tu standardami sugerować ale to raczej pytający powinien wiedzieć bo może 35mm będzie ok ?

OjTam
24-09-2016, 17:14
A może, skoro kolega do video potrzebuje i może być bez af, to jakiś Samyang z linii VDSLR?
Tak głośno myślę.

Kolekcjoner
24-09-2016, 21:04
Bardzo wąsko do video, wiec nie ma co się tu standardami sugerować ale to raczej pytający powinien wiedzieć bo może 35mm będzie ok ?
Zależy dla kogo. Ja bardzo dużo ujęć robię w okolicy tej ogniskowej.

Maciek N
25-09-2016, 20:58
Panowie, przecież reportaż nie robi się jednym obiektywem stało-ogniskowym. Ujęcia trzeba różnicować.
Dlaczego jednym z obiektywów do filmu nie może być Nikkor 35 mm?
zales92 nie pyta czy to wąsko czy szeroko, tylko czy się nadaje.

SHOX!
28-09-2016, 14:43
Każdy obiektyw nadaje się zarówno do fotografii jak i filmowania. Jedynie te które nie mają pierścienia przysłony na obiektywie do filmowania się nie raczej nie nadają...

Kolekcjoner
28-09-2016, 15:41
Jedynie te które nie mają pierścienia przysłony na obiektywie do filmowania się nie raczej nie nadają...
Cholera, nie wiedziałem. Muszę szybko wyrzucić wszystkie moje eLżbiety :lol:. Moim znajomym też to powiem ;).

Jaruszek
07-11-2016, 11:40
Jeśli moja opinia się komuś przyda to odpowiem tak: mam taki obiektyw i zrobiłem nim sporo ujęć (filmowanie i nie tylko) uważam ,że bardzo ładnie rysuje pięknie rozmywa tło na max otworze przysłony nie winietuje.Natomiast co do wąskiego kąta widzenia to chyba sprawa oczywista. odpowiednik standardu w pełnej klatce.
Witam , od dluzszego czasu strasznie sie jaram filmowaniem , montazem i wszystkim co zwiazane z filmem. Posiadam nikona d5200 z jednym obiektywem standardowym tj. Nikkor 18-105 , potrzebuje jakiegos obiektywu we wmiare przystepnej cenie , ktorym bede mogl nagrywac filmy w slabym swietle , w nocy , najlepiej stalo ogniskowy. Mozecie mi cos polecic ? Na jakims forum znalazlem cos takiego Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX , ale nikt nie pisal tam o filmowaniu tylko o fotografii , moim obiektywem moge jedynie nagrywac w dzien , jesli lapie ujecia w nocy i przy slabym swietle pojawiaja sie szumy i obraz juz nie robi roboty. Pozdrawiam i czekam na jakas odpowiedz

Pugilares
08-11-2016, 17:09
Kąt widzenia obiektywu 35 mm przy matrycy APS-C nie jest ani wąski, ani szeroki. Jest "normalny".
Kąt widzenia tego obiektywu jest taki sam przy filmowaniu, jak też przy fotografowaniu.
No, powiedzmy, bo przy filmowaniu na boki jest taki sam, ale góra dół już węziej, bo kadr 16:9 obcina trochę góry/dołu.
Przy filmowaniu z podwyższonym klatkarzem wiele Nikonów jeszcze cropuje matrycę APS-C i wtedy wychodzi troszkę węziej. Akurat 5300 chyba należy do tych cropujących przy 60 kl./sek.
Do filmowania ten obiektyw nadaje się bardzo dobrze i niedobrze, zależy kto czego oczekuje.
Jeżeli ma pracować na ciągłym autofokusie, to się nie nadaje.
Jeżeli ostrość ma być ustawiana przy pomocy AF przed rozpoczęciem ujęcia i potem już cały czas na tej samej ostrości, to OK.
Jeżeli ostrość ma być ustawiana ręcznie, to... zależy.
Jeżeli ma pracować z followfocusem, to nie wiem, ale chyba lepsze są w te klocki Samyangi.

Maciek N
08-11-2016, 19:04
Jeżeli ma pracować na ciągłym autofokusie, to się nie nadaje.
A jaki się nadaje? Nie słyszałem żeby jakieś body Nikona miało użyteczny AF

TOP67
08-11-2016, 19:32
Samyang 16 T2.2 - szeroki, jasny i bezgłośny i z bezstopniowym pierścieniem przysłony. Ew. wersja fotograficzna 16/2.0.

http://www.optyczne.pl/6047-news-Samyang_V-DSLR_16_mm_T2.2_ED_AS_UMC_CS.html

Kolekcjoner
09-11-2016, 00:10
^^ I do tego jaki ekologiczny. Zapewne sam się rozleci po kilku latach ;).

TOP67
09-11-2016, 00:31
Miałeś kiedyś w ręku Samyanga?

Kolekcjoner
09-11-2016, 01:16
Oczywiście, piszę to na podstawie doświadczeń własnych i moich znajomych.

madebyzosiek
09-11-2016, 06:53
^^ I do tego jaki ekologiczny. Zapewne sam się rozleci po kilku latach ;).


Oczywiście, piszę to na podstawie doświadczeń własnych i moich znajomych.

A pochwalisz się jaki Samyang Ci się rozleciał w rękach? Zafascynowało mnie to nie ukrywam...

Pugilares
09-11-2016, 11:59
A jaki się nadaje? Nie słyszałem żeby jakieś body Nikona miało użyteczny AF

Nie miałem w rękach, ale piszą, że AF-P radzi sobie całkiem znośnie. W każdym razie o wiele lepiej niż AF-S.

Kolekcjoner
10-11-2016, 00:23
A pochwalisz się jaki Samyang Ci się rozleciał w rękach? Zafascynowało mnie to nie ukrywam...
A co tu jest do chwalenia się :)? I to naprawdę mało fascynujące jeśli po kilku miesiącach używania pierścień ostrzenia zaczyna Ci latać (nie wiem jak to inaczej określić) i to w obiektywie manualnym (seriaT) który kupuje się po to żeby w połączeniu z follow focusem mieć precyzyjne ostrzenie.

Pugilares
10-11-2016, 00:50
Po kilku miesiącach, czyli obiektyw na gwarancji/rękojmi. Jakie podejście gwaranta lub dawcy rękojmi?

madebyzosiek
10-11-2016, 00:56
A co tu jest do chwalenia się :)? I to naprawdę mało fascynujące jeśli po kilku miesiącach używania pierścień ostrzenia zaczyna Ci latać (nie wiem jak to inaczej określić) i to w obiektywie manualnym (seriaT) który kupuje się po to żeby w połączeniu z follow focusem mieć precyzyjne ostrzenie.
Zafascynowało mnie to, bo mam Samyangową rybę już kilka lat i poza "wyblaknięciem" gumy nie mogę jej niczego zarzucić, a już z pewnością tego, że jest źle wykonana... A też nie leży dużo w torbie, bo trochę wesel i innych imprez obskoczyła, więc dziwi mnie stwierdzenie, że z doświadczeń Twoich i Twoich znajomych Samyangi się rozpadają... Z doświadczeń moich i moich znajomych nie mogę tego potwierdzić...
Ale jeżeli jest tak jak piszesz, to kolega zadał dobre pytanie...

Po kilku miesiącach, czyli obiektyw na gwarancji/rękojmi. Jakie podejście gwaranta lub dawcy rękojmi?

Kolekcjoner
10-11-2016, 01:08
Po kilku miesiącach, czyli obiektyw na gwarancji/rękojmi. Jakie podejście gwaranta lub dawcy rękojmi?
Obiektyw nie był nowy.
U mojego znajomego podobna sytuacja wystąpiła w trzech egzemplarzach tych szkieł ale pewnie mieliśmy pecha albo seria filmowa jest taka kichowata ;). Choć z kolei znajomy fotograf kupił sobie samyanga tilit shift i też mówi że lipa mechanicznie ;).

- - - - kolejny post - - - - - -


.... że z doświadczeń Twoich i Twoich znajomych Samyangi się rozpadają....
Hmmm.. tu chyba mocno nadinterpretujesz :).

madebyzosiek
10-11-2016, 07:15
Hmmm.. tu chyba mocno nadinterpretujesz :).

E tam, strasznie mocno, to znów nie...


^^ I do tego jaki ekologiczny. Zapewne sam się rozleci po kilku latach ;).


Miałeś kiedyś w ręku Samyanga?


Oczywiście, piszę to na podstawie doświadczeń własnych i moich znajomych.

Ja po prostu nie lubię uogólniania, które czytającym to forum potrafi namieszać w głowie ;)

Kolekcjoner
10-11-2016, 10:23
Ja po prostu nie lubię uogólniania, które czytającym to forum potrafi namieszać w głowie ;)
Ale ogarniasz ikonkę ";)" ? Czy jest ona po nic? ;)

madebyzosiek
10-11-2016, 11:43
Ale ogarniasz ikonkę ";)" ? Czy jest ona po nic? ;)
Ależ oczywiście, że ja rozumiem żart, ale czytający, który nie ma zbyt dużo doświadczenia zrozumie to dosłownie i powstanie nowa legenda ;)
Na marginesie, mi w Nikkorze 17-55 2.8 drugi raz rozpada się guma od zooma... Normalnie szkło za 5500 Made in Japan i się "rozpada" ;) (ale je uwielbiam ponad wszystko jakby co ;))

TOP67
10-11-2016, 13:28
Naprawiłem dziesiątki Nikkorów 24-70 i tylko jednego Samyanga. Nikkory nie nadawały się do użytku, a w Samyangu tylko skala pokazywała co innego niż było naprawdę.

Kolekcjoner
10-11-2016, 15:55
Ależ oczywiście, że ja rozumiem żart, ale czytający, który nie ma zbyt dużo doświadczenia zrozumie to dosłownie i powstanie nowa legenda ;)
Wiesz równie dobrze przeczyta Twój wpis o doświadczeniach Twoich i Twoich znajomych i pomyśli, że za ułamek ceny będzie miał to samo co w eLkach ;).
Po prostu wymieniamy doświadczenia, gdzieś trzeba - w końcu po to jest forum :).

madebyzosiek
10-11-2016, 16:15
Wiesz równie dobrze przeczyta Twój wpis o doświadczeniach Twoich i Twoich znajomych i pomyśli, że za ułamek ceny będzie miał to samo co w eLkach ;).
Po prostu wymieniamy doświadczenia, gdzieś trzeba - w końcu po to jest forum :).
Nie będzie miał tego samego... Nie będzie miał AFa ;)

Kolekcjoner
10-11-2016, 21:58
Nie będzie miał tego samego... Nie będzie miał AFa ;)
Z manualnym szkłem - fakt ciężko ;). No i przy filmowaniu w wielu sprzętach albo nie ma AF-a albo jest on bardzo kulawy.