PDA

Zobacz pełną wersję : Kupujecie na OLX -> Allegro? Ku przestrodze



docxxx
21-09-2016, 23:41
Wiem, że jest od tego odpowiedni wątek w czeluściach Cafe, ale nowy typ oszustwa jest na tyle ciekawy, że wart wrzucenia na główną Cafe:

https://niebezpiecznik.pl/post/kupujesz-na-olx-uwazaj-na-scam-na-allegro/

Przeczytajcie i nie dajcie się oszukać.

PiKa
21-09-2016, 23:50
Dużo gadania, a sprowadza się to do tego:

Scam na Allegro
Pierwsza o tym przekręcie napisała do nas Monika. Już w lipcu zauważyła ona taki URL:

allegro.pl.showitem.pl

Greg81
22-09-2016, 08:45
Oszustów nie brakuje, takie ostrzeżenia pomagają.

d90
22-09-2016, 09:23
Bo trzeba brac osobiście.
A jak za daleko, szukać dalej.
Okazje sie (niestety) nie trafiają w dzisiejszych czasach.

Ja zawsze osobiscie odbieram.
I nigdy nie wysyłam. Odbiór osobisty. Jak sie nie da, trzeba szukać dalej, lub czekać.
Koniec.
Bezpieczeństwo 101%.
:)

AndrzejWozniak
24-09-2016, 18:58
Dokladnie zawsze trzeba być ubezpieczonym,przezornym.Np.Słuchaj to ja odbiorę osobiście jutro ok bo będe przejrzdżał lub za 2 dni.Da się wyczuć oszusta.

nowart
24-09-2016, 23:36
Bo trzeba brac osobiście.
A jak za daleko, szukać dalej.
Okazje sie (niestety) nie trafiają w dzisiejszych czasach.

Ja zawsze osobiscie odbieram.
I nigdy nie wysyłam. Odbiór osobisty. Jak sie nie da, trzeba szukać dalej, lub czekać.
Koniec.
Bezpieczeństwo 101%.
:)

Pojedziesz osobiście to dostaniesz w bramie w łepetynę i stracisz nie tylko pieniądze :) Żarty , żartami ale ryzyko jest zawsze.
Już bardziej wolałbym przesyłkę za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości przed zapłaceniem. Pewnie i bezpiecznie.