Zobacz pełną wersję : Kupujecie na OLX -> Allegro? Ku przestrodze
Wiem, że jest od tego odpowiedni wątek w czeluściach Cafe, ale nowy typ oszustwa jest na tyle ciekawy, że wart wrzucenia na główną Cafe:
https://niebezpiecznik.pl/post/kupujesz-na-olx-uwazaj-na-scam-na-allegro/
Przeczytajcie i nie dajcie się oszukać.
Dużo gadania, a sprowadza się to do tego:
Scam na Allegro
Pierwsza o tym przekręcie napisała do nas Monika. Już w lipcu zauważyła ona taki URL:
allegro.pl.showitem.pl
Oszustów nie brakuje, takie ostrzeżenia pomagają.
Bo trzeba brac osobiście.
A jak za daleko, szukać dalej.
Okazje sie (niestety) nie trafiają w dzisiejszych czasach.
Ja zawsze osobiscie odbieram.
I nigdy nie wysyłam. Odbiór osobisty. Jak sie nie da, trzeba szukać dalej, lub czekać.
Koniec.
Bezpieczeństwo 101%.
:)
AndrzejWozniak
24-09-2016, 18:58
Dokladnie zawsze trzeba być ubezpieczonym,przezornym.Np.Słuchaj to ja odbiorę osobiście jutro ok bo będe przejrzdżał lub za 2 dni.Da się wyczuć oszusta.
Bo trzeba brac osobiście.
A jak za daleko, szukać dalej.
Okazje sie (niestety) nie trafiają w dzisiejszych czasach.
Ja zawsze osobiscie odbieram.
I nigdy nie wysyłam. Odbiór osobisty. Jak sie nie da, trzeba szukać dalej, lub czekać.
Koniec.
Bezpieczeństwo 101%.
:)
Pojedziesz osobiście to dostaniesz w bramie w łepetynę i stracisz nie tylko pieniądze :) Żarty , żartami ale ryzyko jest zawsze.
Już bardziej wolałbym przesyłkę za pobraniem z opcją sprawdzenia zawartości przed zapłaceniem. Pewnie i bezpiecznie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.