PDA

Zobacz pełną wersję : aparat cyfrowy / kompakt z wymienną optyką do 2-2,5k



pepsi90
21-09-2016, 11:17
Hej, pomyślałem, że zapytam tutaj bo pewnie znajdzie się ktoś w temacie.
Szukam aparatu dla 60-latka. Cena 1500-2500. Aparat uniwersalny - amator bez ambicji. Wg mnie powinna być matryca 1cal lub system 4/3 żeby szumy były znośne. Przede wszystkim interesuje go "duży zoom" co sprowadza nas raczej w rejony kompakta z wymienną optyką + obiektyw typu mega zoom (istnieje coś takiego? - nie chcę dwóch obiektywów). W przypadku aparatów cyfrowych z większą matrycą to wymyśliłem sony rx100 ale to ma tylko 4x zoom więc to chyba nie spełni oczekiwań...
pomóżcie!

ksh
21-09-2016, 11:34
Pytanie, czy zadowoli się przeciętną i mierną jakością dużego zooma, czy jednak zestaw z dwoma obiektywami gdzie jest standard obiektyw i tele ?
Olympus E-PL7, Panasonic GX7, te dwa polecam.

pepsi90
21-09-2016, 11:59
A czy system mikro4/3 ma jakiś obiektyw standard o większym zakresie? chodzi o to zeby był tylko jeden obiektyw... Zależy mi na lepszej matrycy niż w zwykłych cyfrówkach i większy niż standardowy zakres zoomu. I żeby nie był to nikon d5100+18-200 bo za duże...

PiKa
21-09-2016, 12:16
A ten P900? Nie wiem ile kosztują.

conio
21-09-2016, 17:21
Droga/drogi pepsi90. Cudów nie ma. Jak chce się mieć duży zakres zooma, to obiektyw z natury rzeczy będzie duży. Czy "za duży", to już kwestia własnych preferencji. Wspomniany Nikon P900 ma 83 krotnego zooma. Czy wpasowuje się w oczekiwania? Tego nie wiemy. Alternatywą są zestawy bezlusterkowiec + 2 obiektywy, pokrywające stosowny zakres ogniskowych (choć żaden nie zbliż się do "zoom x83") i będace kompromisem odnośnie gabarytów.
P.S. P900 to poziom cenowy 2,3-2,5 tyś zł.

ksh
21-09-2016, 17:56
Pytanie tylko czy zoom x83 wypluje obrazek lepszej jakości niż crop z 200mm ?

koberek
21-09-2016, 18:17
Jest jeszcze, ale używka niestety, fujik x-s 1

pepsi90
22-09-2016, 10:49
dobra, jednak zoom najważniejszy także na tym etapie to w grę wchodzi Panasonic Lumix DMC-FZ1000 (matryca 1 cal), Nikon p900 (mała matryca ale zoom do 2m :D) albo jakiś tańszy mega zoom za 1500

ksh
22-09-2016, 14:43
Sprawdź jakie to robi zdjęcia na tym mega zoomie bo to wypluje tak zmasakrowane odszumianiem zdjęcia że może tylko spowodować zniechęcenie.

koberek
22-09-2016, 19:38
dobra, jednak zoom najważniejszy także na tym etapie to w grę wchodzi Panasonic Lumix DMC-FZ1000 (matryca 1 cal), Nikon p900 (mała matryca ale zoom do 2m :D) albo jakiś tańszy mega zoom za 1500

A może mała lustrzanka z 18-250?
Mniejsze to od Pasikonika i lepsza jakość.
Canon 100 lub, to co mam soniacz a37,
też przerabiałem mega zoomy, miałem fuji hs35,
ale obrazek to lekka porażka, chyba że do makro.

tomfoot
23-09-2016, 10:29
Panasonic FZ1000 i nie wciskaj nikomu na sile taniej lustrzanki czy bron Boże bezlusterkowca, bo w tej kwocie po pierwsze będzie to tylko chłam, a po drugie nie sprawi radości osobie, która nie zamierza wachlować szkłami.

sl011
23-09-2016, 10:46
pepsi90, jeśli bierzesz pod uwagę P900, to zerknij też na Sony HX 400V. Znajomy jest zadowolony z tego Soniaka. Oczywiście nie jest to sprzęt dla podglądaczy pikseli, ale zoom robi wrażenie.

edit: Teraz zerknąłem na ceny i cena tego Sonego też zrobiła na mnie wrażenie. 1,5 roku temu można było go kupić za mniej niż 1500, obecnie ceny to 1700-2000! :shock:

Marek25
24-09-2016, 12:04
to jest dobre ze mozna sobie to wymieniać

D5600
14-12-2017, 10:43
Mimo , że to moja pierwsza lustrzanka (od miesiąca) - (Nikon D5600 + kitowy 18-105mm f/3,5-5,6G ED A fS VR DX + 50 mm f/1.4G Af-S ), to najprawdopodobniej ostatni aparat w życiu, stąd i taka decyzja . Skrzynia stosunkowo mała i zgrabna. Plakatów nie będę robił więc pełna klatka nie jest konieczna.? 2112

ksh
14-12-2017, 11:02
Ale plakaty też spokojnie zrobisz taką matrycą, co mają powiedzieć ci co robili plakaty D300 ? :)