PDA

Zobacz pełną wersję : SIRUI T-025X Carbon czy Manfrotto BeFree Carbon ?



atypus
20-09-2016, 17:09
Witam, mam dylemat który statyw z pary:

1 SIRUI T-025X Carbon
2 Manfrotto BeFree Carbon

Zastosowanie tylko podróże, na co dzień mam znacznie cięższego "klamota". Będzie dźwigał D610 z N24-70, N18-35 lub N70-200F4.

salas
20-09-2016, 17:13
U mnie befree się nie sprawdził i szybko sprzedalem. Przy c60d i 10-22 bylo jako tako, ale z 70-200/300 to była full padaka.

trystero
20-09-2016, 20:48
Mam BeFree Carbon, też używam tylko podczas podróży i raczej jestem zadowolony. Raczej bo po dwóch tygodniach odpadła mu gumowa stópka (od wysuwania nóżek).
Na szczęście udało się to ponownie przyczepić ale lepiej to mieć na oku. Nie pałam jednak jakimś hurra optymizmem w stosunku do tego statywu :)
Po ustawieniu na śliskiej powierzchni (parkiet, płytki) i przyciśnięciu lekko ręką głowicy nóżki się lekko rozjeżdżają/ ślizgają. Sprawdzałem to później na innych egzemplarzach w sklepie i było to samo więc to nie był problem tylko z moją sztuką. Robiłem też ten sam test z chińszczyzną o tej samej wysokości,którą kupiłem za 100 zł i stał stabilnie.

Befree kupiłem trochę w ciemno przez internet ponieważ akurat wtedy nigdzie nie miałem możliwości dokładnie obejrzeć przed zakupem. Opierałem się głównie na recenzjach. Nie rozumiem tych zachwytów... kupione może ;) Mocno zastanawiałem się aby go zwrócić ale niestety byłem akurat przed dłuższym wyjazdem, czasu było bardzo mało... no i tak zostało ...

Pomimo tego, że jest solidnie wykonany to uważam, że jest ostro przereklamowanym i przepłaconym zakupem.

Powinien kosztować max. połowę tego i w takiej cenie byłby ok, zwłaszcza, produkty innych firm wcale nie są gorsze na tyle aby tak przepłacać.

SIRUI nie mam, nie używałem ale pokrętła są raczej dużo wolniejsze od zacisków. To ma znaczenie w podróży. Zaciski otwierasz jednym ruchem ręki (kilka na raz). Na różnych stronach widziałem wagę SIRUI poniżej kilograma ale to na 90% bez głowicy.

atypus
20-09-2016, 21:31
Dzięki Koledzy za odzew, Frotkę można zobaczyć w sklepach natomiast Sirui znalazłem tylko u zagranicznych sprzedawców więc byłby to zakup w ciemno i trochę boję się ryzyka, ale 300g mniej kusi oj bardzo kusi.

Umbra
30-09-2016, 13:22
Ja mam Sirui i jestem zadowolony. Głowica mogła by być precyzyjniejsza, ale coś za coś. Za to jest mała i lekka. :P

atypus
04-10-2016, 12:21
A jak spisuje się głowica w Manfrotto BeFree ?

Schwefel
04-10-2016, 19:11
Warto rozważyć też Q666C https://www.amazon.com/Q666C-Professional-Ballhead-Portable-Traveling/dp/B00PY4T7HO
To kopia Sirui za połowę ceny oryginału i z fajnym patentem w postaci odłączanej jednej nogi.
Z D7100 + N70-200/4 da radę zrobić nieporuszone zdjęcia, ale jak większość podręcznych statywów najlepiej radzi sobie z bezlusterkowcami.

atypus
06-10-2016, 20:52
Warto rozważyć też Q666C https://www.amazon.com/Q666C-Professional-Ballhead-Portable-Traveling/dp/B00PY4T7HO
To kopia Sirui za połowę ceny oryginału i z fajnym patentem w postaci odłączanej jednej nogi.
Z D7100 + N70-200/4 da radę zrobić nieporuszone zdjęcia, ale jak większość podręcznych statywów najlepiej radzi sobie z bezlusterkowcami.

O ciekawa propozycja, nie znałem tego statywu. Trzeba poczytać troszkę o nim w necie. A jak w nim spisuje się głowica?

Schwefel
06-10-2016, 21:29
Głowica działa bez zarzutu, spokojnie utrzymuje D7100+T150-600 po przykręceniu do 055PROB.

enzo
13-10-2016, 12:17
Dorzucę swoje 3 grosze w temacie Befree Carbon. Miałem, pozbyłem się. Cena wysoka, owszem, ale dla mnie jest to statyw głównie pod bezlusterkowce lub małe lustra z małymi, lekkimi obiektywami. Używałem z D200/D7100 + 70-200VR i było słabo - przy takim obciążeniu głowica działa na styk i precyzyjne kadrowanie jest wyzwaniem do tego mam obiekcje co do tego patentu na blokadę nóg, które imho jest mało stabilne. Koniec końców kupiłem również Manfrotto w carbonie, ale z większej serii. Na pewno pod bezlusterkowca może być fajny bo mobilność jest super, pod lustro - to zależy.