PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy gracz na rynku bezlusterkowców - xiaomi M1



sote
19-09-2016, 15:07
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/09/XiaoyiM1handson8-1.jpg
źródło (http://www.xiaomitoday.com/wp-content/uploads/2016/09/Xiaoyi-M1-hands-on-8.jpg)


http://www.xiaomitoday.com/xiaomi-announced-micro-single-camera-dubbed-xiaoyi-m1/

doomin
19-09-2016, 15:38
Nowy gracz - czyli czerwony kwadrat atakuje, to może być nie do zniesienia dla niektórych.

Rycerz
19-09-2016, 15:38
przypomina pierwsze samsungi bezlusterkowe i pewnie tak skończy

Borat1979
19-09-2016, 15:43
To ma jakiś już istniejące mocowani czy bagnet jakiś nowy chiński cudak?

ksh
19-09-2016, 15:48
Podobno opierają się na konstrukcji samsunga, jeśli tak to dobrze ale czy to będzie system na sezon to się okaże.
Firma strasznie popularna w azji gdzie samsung swoimi bezlustrami szału nie zrobił, wiec mają lepszą pozycje na starcie.

cz4rnuch
19-09-2016, 15:49
To ma jakiś już istniejące mocowani czy bagnet jakiś nowy chiński cudak?
m4/3 czyli jest co podpiąć.

JA06
19-09-2016, 15:50
To ma jakiś już istniejące mocowani czy bagnet jakiś nowy chiński cudak?

Na jednym z chińskich slajdów da się przeczytać M4/3

epicure
19-09-2016, 16:04
Jeśli te aparaty będą odpowiednio tańsze, tak jak tańsze są telefony Xioami w porównaniu do Samsungowej i Applowej konkurencji, to wróżę duży sukces.

ksh
19-09-2016, 16:05
Wersja z jednym obiektywem ~1200zł ciekaw jestem testów.

epicure
19-09-2016, 16:14
Matryca Sony, więc jeśli niczego nie spieprzą, to o jakość zdjęć nie ma co się martwić.

tekkno
19-09-2016, 16:26
1250 z jednym obiektywem zoomem, 1700 z dwoma (zoom + stalka) - bez cla oczywiscie.
Kamerki XiaoYi (konkurencja GoPro) podobno są bardzo dobre.

Matt.
19-09-2016, 16:33
XiaomiYi testowalem i moge pow ze lepsze niz GoPro 3 black a duzo tansze teraz wypuscili nowa wersje ktora w testach wypada lepiej niz GoPro 4 black tak wiec jesli juz utrzymaja sie na rynku foto mozemy zobaczyc mala rewolucje w bezlustrach (ok juz chowam moja szklana kule)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kojocisko
19-09-2016, 17:04
Na dpreview już są nawet "first impresions". Z autofocusem coś się nie udało...

Kolekcjoner
19-09-2016, 17:39
XiaomiYi testowalem i moge pow ze lepsze niz GoPro 3 black a duzo tansze teraz wypuscili nowa wersje ktora w testach wypada lepiej niz GoPro 4 black tak wiec jesli juz utrzymaja sie na rynku foto mozemy zobaczyc mala rewolucje w bezlustrach (ok juz chowam moja szklana kule)

W testach może (i to też nie we wszystkich). Ja jestem na kupnie i miałem porównanie. Twierdzenie, że Xia... coś tam daje nawet zbliżony obrazek do Black 4 jest delikatnie mówiąc dla mnie dalekie od rzeczywistości ;).

Co do tego bezlusterkowca to cena (za kita) jak ploty głoszą ma być ok. 400$ w Azji co u nas da lekko licząc 2 tys. Według mnie wtedy to jest to wyłącznie kwestia filozoficzna 8-). Ale pożyjemy zobaczymy.

stachmuszel
19-09-2016, 17:47
Matryca Sony, więc jeśli niczego nie spieprzą, to o jakość zdjęć nie ma co się martwić.

Sony robi matryce 4/3"?

epicure
19-09-2016, 17:50
Sony robi matryce 4/3"?

Robi, już od dawna.

ksh
19-09-2016, 17:51
Cena 2199 RMB, więc ~1200zł i w przypadku produktów xiaomi wiele się nie zmieni na naszym rynku, a już zapowiedzieli oficjalny oddziała w Polsce.

Matt.
19-09-2016, 17:53
W testach może (i to też nie we wszystkich). Ja jestem na kupnie i miałem porównanie. Twierdzenie, że Xia... coś tam daje nawet zbliżony obrazek do Black 4 jest delikatnie mówiąc dla mnie dalekie od rzeczywistości ;).

Co do tego bezlusterkowca to cena (za kita) jak ploty głoszą ma być ok. 400$ w Azji co u nas da lekko licząc 2 tys. Według mnie wtedy to jest to wyłącznie kwestia filozoficzna 8-). Ale pożyjemy zobaczymy.

Nie wiem jak w wypadku nowszej wersji ale stara wygrywa z Gopro 3balck i pow bym ze nawet po wgraniu na nia nowego softa miala taki sam obrazdk jak black 3+ tak wiec mysle ze jak ktos lubi podlubac do duzo wyciagnie z Xiaomi ;)


Sent from my iPad using Tapatalk

Kolekcjoner
19-09-2016, 18:36
Cena 2199 RMB, więc ~1200zł i w przypadku produktów xiaomi wiele się nie zmieni na naszym rynku, a już zapowiedzieli oficjalny oddziała w Polsce.
To to by miało większy sens, szczególnie w dualkicie.


Nie wiem jak w wypadku nowszej wersji ale stara wygrywa z Gopro 3balck i pow bym ze nawet po wgraniu na nia nowego softa miala taki sam obrazdk jak black 3+ tak wiec mysle ze jak ktos lubi podlubac do duzo wyciagnie z Xiaomi ;)

Ja pisałem o porównaniu z 4. O to chodzi, że w realnych warunkach i właśnie przy "wyciąganiu" jest kiepsko.

Michaelius
19-09-2016, 20:42
Te pierwsze wrażenia na dpreview nie zachęcają - ale to Chińczyk więc po 2-3 iteracjach będzie dobrze.

sote
19-09-2016, 21:08
Cena 2199 RMB, więc ~1200zł i w przypadku produktów xiaomi wiele się nie zmieni na naszym rynku, a już zapowiedzieli oficjalny oddziała w Polsce.

Oddział?
Marka Xiaoyi sprzedaje oficjalnie kamerki już od jakiegoś czasu, co do oddziału Xiaomi w PL to pierwsze słyszę ;)
Fakt - X-Kom wprowadza kilka telefonów Xiaomi do oferty, ale to nie oddział.

Piszę jako zadowolony posiadacz telefonu i kamerki sportowej tej chińskiej firmy :]

Merde
19-09-2016, 22:15
Na dpreview już są nawet "first impresions". Z autofocusem coś się nie udało...
O, to podobnie jak w Xiaoyi Yi ;-)

124miko
20-09-2016, 01:32
Wierzę w Chińczyków. Dadzą radę. Nawet jak teraz coś będzie nie tak, to za chwilę poprawią.

Ligo
20-09-2016, 01:48
Też tak myślę. Azjaci może nie są mistrzami w wymyślaniu rzeczy, ale są mistrzami w doprowadzaniu ich do perfekcji.

tomfoot
20-09-2016, 05:46
Wierzę w Chińczyków. Dadzą radę. Nawet jak teraz coś będzie nie tak, to za chwilę poprawią.

Nie będą z tym mieli problemu, jezeli wcześniej pracowali w Nikonie :-)

waldek
20-09-2016, 11:03
Więcej o nowym aparacie - http://www.optyczne.pl/10212-news-Bezlusterkowiec_YI_M1.html

cz4rnuch
20-09-2016, 11:21
Oddział?
Marka Xiaoyi sprzedaje oficjalnie kamerki już od jakiegoś czasu, co do oddziału Xiaomi w PL to pierwsze słyszę ;)
Fakt - X-Kom wprowadza kilka telefonów Xiaomi do oferty, ale to nie oddział... Oddziału prawdopodobnie nie będzie, ale podobno będzie oficjalny dystrybutor i dostępność w kilku dużych sieciach <<klik>> (http://antyweb.pl/smartfony-xiaomi-w-polsce/) Zobaczymy za dwa dni.

ksh
20-09-2016, 11:28
Możliwe że plotki ale ma być oddział logistyczny, serwis i bok, możliwe że tylko do dystrybucji, może do sprzedaży detalicznej też, nie wiem.

ksh
20-09-2016, 21:05
http://photorumors.com/2016/09/20/photokina-2016-yi-technology-announced-a-new-m1-mirrorless-micro-four-thirds-camera/

Już wiem czego mi w nim brakuje, androida !
Wtedy może być hicior :)

Kolekcjoner
20-09-2016, 21:57
http://photorumors.com/2016/09/20/photokina-2016-yi-technology-announced-a-new-m1-mirrorless-micro-four-thirds-camera/

Już wiem czego mi w nim brakuje, androida !
Wtedy może być hicior :)
O tym sobie pomyślałem jak przeczytałem do kogo jest kierownay ten aparat - to byłoby coś 8-).

Borat1979
20-09-2016, 22:04
http://photorumors.com/2016/09/20/photokina-2016-yi-technology-announced-a-new-m1-mirrorless-micro-four-thirds-camera/

Już wiem czego mi w nim brakuje, androida !
Wtedy może być hicior :)
Nie daj Boże jeszcze męczyć się z Androidem w aparacie fotograficznym. Jak oprogramowanie aparatu działałoby mi tak jak to w telefonie to bym się powiesił na statywie przy pierwszym wyjściu w plener :) Telefon z antkiem potrafi zamulić przy pisaniu smsa i zresetować leżąc na biurku :???:

basket
20-09-2016, 22:08
Telefon z antkiem potrafi zamulić przy pisaniu smsa i zresetować leżąc na biurku :???:
Od zawsze(no prawie :-)) mam telefony z androidem i nigdy przenigdy nie miałem takich przygód :-)

Kolekcjoner
20-09-2016, 22:44
Od zawsze(no prawie :-)) mam telefony z androidem i nigdy przenigdy nie miałem takich przygód :-)
U mnie to samo.
Nie ma zresztą co ideologizować. Przecież nikt nie twierdzi, że wszystkie aparaty mają mieć androida. Natomiast akurat tutaj by mi to pasowało ;).

ksh
20-09-2016, 22:46
Nie daj Boże jeszcze męczyć się z Androidem w aparacie fotograficznym. Jak oprogramowanie aparatu działałoby mi tak jak to w telefonie to bym się powiesił na statywie przy pierwszym wyjściu w plener :) Telefon z antkiem potrafi zamulić przy pisaniu smsa i zresetować leżąc na biurku :???:
Pewnie masz samsunga ;)

Czysty android śmiga aż miło od wersji 4.0 i stabilność wzorowa, problem to protezy jakie dają nakładki, jedyna jaka jest super to sense i miu.

Taka zabawka jak ten bezlusterkowiec z androidem to byłby świetny pomysł i gwarancja dobrej sprzedaży.

epicure
20-09-2016, 22:59
Telefon z antkiem potrafi zamulić przy pisaniu smsa i zresetować leżąc na biurku :???:

Jak masz Androida z nakładką producenta telefonu, to potrafi...

notdot
20-09-2016, 23:04
Pewnie masz samsunga ;)

Czysty android śmiga aż miło od wersji 4.0 i stabilność wzorowa, problem to protezy jakie dają nakładki, jedyna jaka jest super to sense i miu.

Taka zabawka jak ten bezlusterkowiec z androidem to byłby świetny pomysł i gwarancja dobrej sprzedaży.mam samsunga i też nie doświadczam zawieszeń i problemów

puch24
20-09-2016, 23:23
Chyba zależy to od Ramu i Romu. Mam dziadowskiego chińczyka no-name, ale z 2/16 GB i gołym Androidem bez nakładek i śmiga bez zacięć.

sote
21-09-2016, 11:08
sampelki z M1
http://www.gizmochina.com/2016/09/19/yi-m1-mirrorless-camera-photo-samples/

Borat1979
21-09-2016, 15:31
Jakość zajęć nie zachwyca, jest na poziomie przyzwoitego kompaktu.

http://www.optyczne.pl//?news=10235#komentarze

Kolekcjoner
21-09-2016, 16:05
Mnie się wydaje że jeszcze za wcześnie na takie wnioski.

ksh
21-09-2016, 16:15
Można stwierdzić że ISO 3200 jest nie akceptowalne czyli standard dla m4/3 zachowany :)

sote
21-09-2016, 18:41
Pierwsze koty za ploty ;) nie mogli wypuścić od razu aparatu idealnego, ja tam cieszę się że próbują :)

Krzysztof_BB
22-09-2016, 14:03
Pewnie masz samsunga ;)

Czysty android śmiga aż miło od wersji 4.0 i stabilność wzorowa, problem to protezy jakie dają nakładki, jedyna jaka jest super to sense i miu.

Taka zabawka jak ten bezlusterkowiec z androidem to byłby świetny pomysł i gwarancja dobrej sprzedaży.

Mam S5 Neo z And5 Lolipop brand play i nigdy nie zamulił ani nie poległ.
Eksploatuję go niemiłosiernie - w trasie bywało że szły 2 nawigacje, rejestrator video, monitoring parametrów samochodu przez BT, i parę inny zależnie od potrzeby.
Natomiast starszy S2 na JB4 kiedyś sam się zresetował do ustawień fabrycznych i to kiedy jechałem samochodem i korzystałęm z here map...
Podobno są jakieś skrypty na internecie które uruchamiają kod # i tak potrafią załatwić każdy telefon...

Jedno jest pewne mając smartfona z SO trzeba postępować z głową i dbać jak o komputer uważąć co się instaluje i gdzie smaerfuje.

MstrG
23-09-2016, 08:26
Pojawił się na Amazonie:
YI M1 with 12-40mm Lens: $499.00
YI M1 with 42.5mm lens: $599.00
YI M1 with 12-40mm f/3.5-5.6 & 42.5mm f/1.8 lens: $699.00

rO82uWQCgFU

waldek
23-09-2016, 10:00
No to za taką kasę u nas nie pójdzie.
Ale jak spadnie do 1.500 zł i poprawią funkcjonowanie aparatu to może trochę namieszać na rynku zaawansowanych "małp".

ksh
23-09-2016, 10:17
Cena za wysoka, to jeszcze nie jest konkurent dla olympusa i panasonica żeby płacić tyle samo, więc albo zakup u chińczyka bez gwarancji itd albo czekanie na promocyjne ceny.

Borat1979
23-09-2016, 14:11
Ceny szybko spadną gdyż obecne zabiją ten projekt na starcie. Żeby ten produkt miał jakieś szanse to musi być bardzo tani. Przy takich cenach nie ma żadnych szans z dobrymi jakościowo, dopracowanymi pod względem ergonomii i software'u produktami Olympus czy Panasonic.

cz4rnuch
24-09-2016, 08:27
Ja myślę, że Xiaomi i tak stawia na rynki azjatyckie, tym głównie na chiński a Europę i stany traktują jako ciekawostkę, ewentualnie sondują rynek pod przyszłe podboje (a aspiracje mają). Tak samo jak nie opłaca się na dzień dzisiejszy kupować ich telefonów od oficjalnych dystrybutorów tak i nie będzie opłacalne kupowanie ich sprzętu foto. Tanio jest od Aliekspresa albo innego Alibaby.

krystiano77
25-09-2016, 08:36
ja kupiłem sobie niedawno rejestrator do auta. za te pieniądze (400 zł) nie kupi sie na dzień dzisiejszy sprzętu o tak niesamowitej jakości obrazu jak w przypadku xiaomi. także ciekawy jestem jak będzie z jakością tych aparatów