PDA

Zobacz pełną wersję : Wgranie VSCO Film do Adobe Camera Raw



emerlu
19-09-2016, 12:21
Koledzy zakupiłem pakiety VSCO Film, mam problem z wgraniem. Presety oczywiście mi chodzą ale co zrobić z plikami z folderu Lens Correction oraz Camera Profiles? Jeśli chodzi natomiast o presety do LR to używamy tych z folderu camera profiles czy develop presets?

2pompony
19-09-2016, 12:52
Używamy wszystkich - chyba, że nie umiemy, to wtedy używamy tylko tych, których potrafimy użyć. Ważne są wszystkie.

Pliki z folderu Lens Corrections służą - co za niespodzianka! - do korekcji wad obiektywu. Więc nader ważne jest, żeby ich używać. Z tym, że jak ich nie będziemy używać, to nasze zdjęcia też wyjdą bajecznie kolorowe, tylko pokrzywione, z beczką, CA i innymi wadami. Jeśli Ci to nie przeszkadza, to tych profili możesz nie używać.

Z kolei pliki z folderu Camera Profiles są plikami z ustawieniami kolorystycznymi używanymi przy wywoływaniu RAWów indywidualnie dla każdego aparatu - więc też są bardzo ważne. Ale jeśli nie umiemy, to wywołujemy defaultowym profilem Adobe i cieszymy się, że zapłaciliśmy za nowy pakiet używając starego.

Podobnie w LR korzystamy z tych profili/presetów które firma dała, bo za to zapłaciliśmy.




Powinieneś mieć jakiegokolwiek Helpa, Read_me czy w ogóle jakieś słowo wprowadzające, gdzie napisali co gdzie wgrać/skopiować w zależności od systemu, żeby pakiet działał całą mocą, a nie na ćwierć możliwości. Skorzystaj z tego, wgraj wszystko w odpowiednie miejsca i przynajmniej będziesz miał świadomość, że masz możliwość skorzystania z całości pakietu, a nie z ułamka.

emerlu
19-09-2016, 13:29
Dziękuję kolego za odpowiedź. Wiem do czego służą w teorii, zdjęcia robię długo, ale jestem atechniczny jeśli chodzi o windowska, zawsze mac. Jest nota wprowadzająca ale ani słowa o miejscach docelowych wgrania. Wchodząc w folder główny mam trzy mniejsze tj. CameraProfiles, LocalCorrections, Settings.

2pompony
19-09-2016, 13:41
Skoro wiesz do czego co służy, po co pytasz czy stosować? Skoro fotografujesz od dawna, czemu pytasz czy korygować wady szkieł? Te rzeczy są niezależna od systemu, obojętne czy to mac czy win aberracje są te same - pytanie, czy je korygować jest tak samo bezsensowne dla operatora maca czy windowsów.

Jeśli jesteś atechniczny, a rzeczywiście kupiłeś cały pakiet - wyślij im maila i napisz najprostszemi słowy: kupiłem od was cały pakiet, mam takie i takie foldery, ale nie wiem co gdzie skopiować żeby działało - i koniecznie podaj im dokładnie na czym pracujesz: system, jego wersja, jaki program/y host (tzn. jaki PS i/lub LR, czy może PS Elements, czy co tam masz i używasz), koniecznie z numerami wersji, jeśli to PS to przy okazji ważna jest wersja ACR.

Jeśli nie mają swoich klientów całkowicie w tyle powinni odpisać za parę godzin (różnica czasu) z dokładnym opisem co i gdzie skopiować, albo z linkiem do strony, gdzie już jest to dokładnie opisane.

motoluka
19-09-2016, 13:57
Może niefortunnie to powiedziałem, dlatego mnie tak zrozumiałeś. Używałem MAC-a, nigdy profili VSCO. Myślałem, że może w folderze Setting mamy połączone korekcje optyczne z samymi profilami.

2pompony
19-09-2016, 14:15
OK, co prawda widzę, że rozmawiam na raz z dwoma osobami o tym samym problemie, ale powoli przywykam... :)

Zacznę od tego, że kolega emerlu ma 3 foldery z czymś, co uważa za profile lub presety (przy czym za każdym razem inaczej nazywa te foldery). Z pierwszego postu wnoszę, że ma Lens Corrections (dziwne, bo w LRze jest wyraźnie Lens Profiles), Camera Profiles (to mi wygląda na dobrą nazwę), w drugim poście już je wymienia po nazwach: CameraProfiles, LocalCorrections, Settings.

To zasadniczo zmienia postać rzeczy, bo nie ma ani słowa o Lens Corrections (ani Lens Profiles), za to pojawiają się nowe foldery: LocalCorrections i Settings. Zauważ że Local Corrections, ale nie Lens Correction, jak podał za pierwszym razem.

LR jest programem, który wręcz naszpikowany jest presetami. Presety są tam w zasadzie do wszystkiego: do eksportu/importu, do manipulacji metadanymi, do zmian nazw plików, do robienia książek, drukowania, czy prezentacji webowych, przy pędzlach, gradientach, różnych oknach dialogowych, w końcu te w module Develop - dosłownie na co drugim kroku są jakieś presety. Jeśli kolega jest nietechniczny, jak sam o sobie mówi - niechże napisze do autorów z prośbą o DOKŁADNE wyjaśnienie, co i gdzie skopiować, żeby kupiony pakiet zaczął działać. BO jak sam przy swoim atechnicznym podejściu i takim doświadczeniu zacznie kombinować, to strach, żeby czegoś po prostu nie popsuł.

Bo o ile po pierwszym poście byłą jakaś jasność (Camera i Lens Profiles mniej więcej wiadomo gdzie skopiować), to po następnych jest coraz ciemniej...