PDA

Zobacz pełną wersję : pilot bezprzewodowy do d300s



jack_friends
19-09-2016, 10:27
Od niedawna posiadam puszkę d300s i potrzebuję pilot najlepiej bezprzewodowy. Przewertowałem kilka tematów ale nic konkretnego nie mogę znaleźć bo linki które były podawane dawno wygasły. Rozważam również zakup wężyka spustowego ale nie ukrywam że wolę coś bezprzewodowego, nie potrzebuję zasięgu 200m, wystarczy 5-6m.
Możecie coś polecić?

GonzoG
19-09-2016, 10:45
Typowych pilotów nie ma, bo D300/s nie ma odbiornika IR.
Jedyne wyjście to radiowe wężyki. Wystarczy wpisać na allegro.

ksh
19-09-2016, 10:48
Takie coś miałem w D300 i działało dobrze.

http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1vn6FHFXXXXcuXXXXq6xXFXXXy/202084057/HTB1vn6FHFXXXXcuXXXXq6xXFXXXy.jpg?size=50397&height=479&width=945&hash=fb430cc9e5bfeeffabe1f7cbe485c154
źródło (http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1vn6FHFXXXXcuXXXXq6xXFXXXy/202084057/HTB1vn6FHFXXXXcuXXXXq6xXFXXXy.jpg?size=50397&height=479&width=945&hash=fb430cc9e5bfeeffabe1f7cbe485c154)

robank
19-09-2016, 12:50
YouPro YP-870 mam, polecam

jack_friends
19-09-2016, 18:12
czyli rozumiem ze wszystko na jedno kopyto robione. coś wybiorę później na allegro, mam nadzieje ze będzie się spisywać.
dzięki za pomoc.

galowy
20-09-2016, 15:43
może coś takiego:
http://fripers.pl/p/bezprzewodowy-wezyk-spustowy-timer-pixel-tw-282-nikon-kodak-fujifilm/

jack_friends
20-09-2016, 16:46
bardziej sie zastanawiałem czy jest sens płacić wiecej bo za najtańszy ok 100zł do 250zł czy to ma jakieś znaczenie czy wszystko jest na jedno kopyto robione i nie ma to znaczenie. Jakbym kupował gripa to bym sie nie zastanawiał tylko kupił ori ale tu wszystko jest zamiennikiem. niby 150zł różnicy ale jak nie ma sensu to wole przeznaczyć na coś innego

ksh
20-09-2016, 17:03
Wszystko to samo, kup newell, viltrox lub meike bo to jakiś poziom wykonania trzyma, chyba że chcesz z interwałometrem to będzie ~200zł.

jack_friends
20-09-2016, 17:28
wsumie najbardziej teraz sie zastanawiam nad dwoma:
http://allegro.pl/phottix-cleon-ii-n8-d800-d810-d700-d300s-d300-d4-i6185427303.html
lub:
http://allegro.pl/pixel-bezprzewodowy-pilot-nikon-d300s-d700-d800-i5836059876.html
droższy ma jakiś wyświetlacz i pewnie dlatego jest droższy tylko pytanie czy taki wyświetlacz jest wogóle potrzebny bo chyba nie dlatego składniam się ku temu tańszemu

galowy
20-09-2016, 21:39
wsumie najbardziej teraz sie zastanawiam nad dwoma:
...droższy ma jakiś wyświetlacz i pewnie dlatego jest droższy tylko pytanie czy taki wyświetlacz jest wogóle potrzebny bo chyba nie dlatego składniam się ku temu tańszemu
Warto czytać opisy. Pixel TW-282 to rodzaj programatora a nie tylko wyzwalacza bezprzewodowego. Dzięki temu urządzeniu masz możliwość użycia czasów migawki jakich nie daje ci aparat np: 10 minut naświetlania, są też interwały.

GonzoG
20-09-2016, 21:44
ten z wyświetlaczem ma dużo więcej funkcji - programowalny czas bulb, interwałometr, wyzwalanie programowalnym opóźnieniem.

jack_friends
20-09-2016, 23:06
ok, dzieki za pomoc. skuszę sie na tego Pixel'a, mam nadzieje ze sie bedize spisywał dobrze a w przyszłości więcej funkcji może sie przyda, tymbardziej że nie zamierzam za szybko zmieniać puchy

kazzi
21-09-2016, 00:11
Jedynie co zyskasz kupując ten droższy wyzwalacz to możliwość programowania czasów dłuższych niż 30 s. Twój korpus ma już wbudowany interwałometr, który da Ci to samo
co ten w wyzwalaczu.Teraz zastanów się czy w ogóle kiedyś będziesz potrzebował migawek dłuższych niż 30 s. wyzwalanych cyklicznie. Nawet przy amatorskim fotografowaniu
gwiazd to już za długi czas by gwiazdy były jeszcze punktami.Też stałem przed takim dylematem i po zastanowieniu się wybrałem ten prostszy i jak do tej pory nic mi w nim
mnie ogranicza.

jack_friends
22-09-2016, 19:05
Jedynie co zyskasz kupując ten droższy wyzwalacz to możliwość programowania czasów dłuższych niż 30 s. Twój korpus ma już wbudowany interwałometr, który da Ci to samo
co ten w wyzwalaczu.Teraz zastanów się czy w ogóle kiedyś będziesz potrzebował migawek dłuższych niż 30 s. wyzwalanych cyklicznie. Nawet przy amatorskim fotografowaniu
gwiazd to już za długi czas by gwiazdy były jeszcze punktami.Też stałem przed takim dylematem i po zastanowieniu się wybrałem ten prostszy i jak do tej pory nic mi w nim
mnie ogranicza.
którego dokładnie używasz? bo mam mętlik już w głowie.. :???:

ksh
22-09-2016, 19:18
Ale co tu główkować, wszystkie mają bebechy podobne z chin, różnica to napis lub wygląd czasami, tańśzy do zwykły wyzwalacz i chyba taki ci potrzeba, droższy ma programowanie czasów, robisz tym timelapsy, długie czasy, do astro przydatne itp.

jack_friends
22-09-2016, 19:40
dobra, biorę pierwszy lepszy jakiś prosty i po problemie. jak sie zepsuje to nie będzie szkoda, a faktycznie więcej bebechów mi nie trzeba jak zwykły wyzwalacz.
dzięki wszystkim za pomoc

Duszan1
30-09-2016, 10:52
super sprawa na blutacha

black70
22-10-2016, 14:17
Zwykłe Yongnuo RF-603 sprawdzi się w tej roli :)