PDA

Zobacz pełną wersję : DVD nagrywareczka, tylko która ???



szymony
06-09-2005, 09:09
Witam!
Nadeszł czas by zrobić mały upgrade i zamienić napęd na nagrywarkę.
Pytanie co wybrać, bo tego kwiatu pół światu :wink:
Wymagania są raczej standartowe. Archiwizacja fotek i ich prezentacja, mile widziane możliwość robienia kopii filmów.
Nie mam zamiaru robić konkurencji na stadionie, ale przerabianie wszystkich bajek na dvix-a i chowanie orginałów przed moimi destukcyjnymi pociechami, już pomału mnie nudzi.

Antonina
06-09-2005, 09:39
Witaj ja bym ci zaproponowała nagrywarkę HP DVD640 z technologią LightScribe możesz wypalić na górnej części płyty grafikę czy napis fajna sprawa jak robisz jakiś pokaz ze ślubu czy innej imprezy

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=61939574


A tu masz nagrywarki z tą funkcją http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=lightscribe&category=4481&country=1

A tu ceny nośników http://aukcjewp.wp.pl/search.php?string=+DVD+lightscribe&category=2&buy=0&new=0&pay=0&country=1

goldie
06-09-2005, 10:58
a ja proponuję Lite-On'a, Plextora - to dobry sprzęt i każdy jest DL. polecam stronę www.cdrinfo.pl

c2h5oh
06-09-2005, 12:16
Popre Goldiego - lite-on to dobra firma, plextor jeszcze lepsza, ale droga, nec tez jest niczego sobie.. Unikalbym Samsungow i Sony. HP tez mialy zla opinie, ale to jeszcze za czasow nagrywarek CDR, wiec pewnie juz nieaktualne.
Kto wie jak obecnie sprawuja sie lg?

szymony
06-09-2005, 12:39
Popre Goldiego - lite-on to dobra firma, plextror jeszcze lepsza, ale droga, nec tez jest niczego sobie.. Unikalbym Samsungow i Sony. HP tez mialy zla opinie, ale to jeszcze za czasow nagrywarek CDR, wiec pewnie juz nieaktualne.
Kto wie jak obecnie sprawuja sie lg?

He he. Szajsungi to ja omijam szerokim łukiem. Pobierzna analiza cdrinfo (choroba ile się tu pozmieniało) wykazała że np. HP 640 to oem-y lite-on'a, Benq i LG.
Kurde jak zwykle osiołkowi w żłobie dano......
Nie cierpię zakupów.

maczaty
06-09-2005, 12:48
Mam NEC (ND-3520A) i śmiga bardzo ładnie - przez 8 miesięcy zero problemów.

MzMarcin
06-09-2005, 12:52
Mam Neca, wcześniej miałem Lg. Mogę powiedzieć że przy zbliżonej cenie Nec jest sporo lepszy. Jak za taką kasę jest super wykonany(małe rzeczy a cieszą), podoba mi się jak pracuje. Lg to był klamot który potrafił nie przeczytać paru płytek. Nec ładnie ciągnie a przede wszystkim nagrywa szybciej i lepiej od Lg(przy takiej samej prędkości nominalnej sic!). Lg spartolił mi pare "verbków" za "pare" złociszy i to nie wiadomo czemu... Nec nagrywa ładnie. Znajomy ma lite-ona przed mówcy polecają... Ja wręcz przeciwnie.
Ps. Plextor HA!! oczywiście nic lepszego nie ma ale jaka kasa, do domowego użytku nie warto kupować tak drogiej nagrywarki.

alleck
06-09-2005, 13:35
Popre Goldiego - lite-on to dobra firma, plextor jeszcze lepsza, ale droga, nec tez jest niczego sobie.. Unikalbym Samsungow i Sony.

No coz mamy liteony (cdrw) w pracy od roku i dzialaja calkiem niezle. Choc ja bym sie przyczepil do ich kultury pracy (trzaski tacki, dlugi czas dostepu do nosnika). Plextor - no coz to zalezy co dla kogo znaczy drogo, napewno duzo drozej od Liteona (na dzien dzisiejszy Liteon SOHW-1693S OEM 175, a Plextor PX-740A/T3 OEM 285) Plextora mamy jednego i jeszcze nie udalo nam sie go zajechac, choc jednego dnia palilismy na nim 200 plytek bez przerwy. Samsungow unikaj z daleka :) Co do Sony obawialbym sie czy firma ktora pracuje nad zabezpieczeniami plyt wypusci nagryware ktora lamie te zabezpieczenia...
I teraz doloze swoja cegielke do tego ogrodeczka... Ja polecam Toshibe SDR-5372 (wiem wiem ze pochloneli Samsunga ale poki co nie stracili ze swojej jakosci) Od 2 lat mam DVD-roma Toshiby, a 4 miesiace temu kupilem nagrywareczke o ktorej pisze. Do tej pory pojawily sie juz 3 nowe firmware zwiekszajace jej mozliwosci (zwiekszone predkosci zapisu i mozliwosc zapisu na nowych nosnikach). Jest cicha, ma krotki czas dostepu do nosnika i chca za nia 219 PLN, wiec to taki kompromis miedzy Liteonem a Plextorem (cenowo), a mnie sie udalo ja kupic za 200 (w tym sklepie z ktorego podaje ceny) bo targowac sie trzeba :)

Pozdrawiam, zycze dobrej decyzji i udanych zakupow

goldie
06-09-2005, 15:42
a u nas i Lite-On i Plextor i TDk w pracy działa... kolega ma LG i też zadowolony... a mnie to najbardziej jednak odpowiada współpraca z Lite-On'em - i stawiam na tą markę - Szymony - kupuj !!!

sinner
06-09-2005, 18:32
miałem i używam nagrywarek Pioneer bez zarzutu a robię na tym sporo filmów
jeśli chodzi Ci tylko o archiwizację fotek i innych danych to kup co chcesz byleby działało :D
kupiłem teraz Liteona stacjonarną z tzw.odrzutów na Allegro i jest super

Wojtek J.K.
06-09-2005, 18:33
Hmm... miałem 4-kę NEC'a (doskonały...), od pół roku mam 8-kę TDK (DL, z którego nigdy jeszcze nie skorzystałem :) ) - też jeszcze mnie nie zawiodła. 3 szt 16-stek LG poleciłem i zainstalowałem klientom w ostatnim czasie - póki co też 0 problemów.

Co do LightScribe - rozważałem z miesiąc temu dla jednego z klientów, bo kumpel miał teakiego HP'ka i bawiłem się tym - ale koszmarnie wolno to działało no i płyty dwa razy droższe... Dla mnie to nieprzydatny bajer, choć rozumiem, że jeśli np. ktoś bawi się w wideofilmowanie, może tym klientów kusić. Może coś się zmieniło od tego czasu, bo słyszałem, że mieli nowy firmware wypuścić ?

josoko
06-09-2005, 19:28
Korzystam z LG. Jako jedna z niewielu firm obsługuje DVD-RAM. Płyty drogie, ale wygoda (i szybkość) użytkowania dużo większa.

Pozdrawiam

Leon13th
06-09-2005, 20:52
Ja korzystam z NEC-a 16x (model 3520a),od 6 miechów sprawuje się wzorowo

vuki
06-09-2005, 21:10
Powiem krotko, mialem lite-ona, nagralem kilkanascie plyt DVD z weselem i zadna nie chodzila:(
Mam Samsunga i jest OK. Samsungi gora!:)

stig
06-09-2005, 21:32
Powiem krotko, mialem lite-ona, nagralem kilkanascie plyt DVD z weselem i zadna nie chodzila:(
Czyli nie nagrales... :) Ehhh... Wszystko jest kwestia nosnikow... Litki nie lubia tych tanich... Brenarki tej marki lubia generalnie tylko nosniki Verbatim.

meliszipak
06-09-2005, 22:36
A czy nie sądzicie, że nadruk na płytach, to jednak fajna rzecz?
Przeczytałem post Antoniny, przejrzałem oferty i mnie się spodobało.
Czy może ta technologia ma jakieś wady?

pozdrawiam

Antonina
06-09-2005, 22:54
A czy nie sądzicie, że nadruk na płytach, to jednak fajna rzecz?
Przeczytałem post Antoniny, przejrzałem oferty i mnie się spodobało.
Czy może ta technologia ma jakieś wady?

pozdrawiam

Witam ponownie ja mam tę nagrywarkę tylko starszą wersje rzeczywiście nagrywa wolno ale tylko nadruk co do nagrywania danych to i tak nie stosuje szybszej prędkości jak 2x dla DVD wady to takie że za jedną płytę płacisz 2 zł ale przecież nie wszystkie płyty muszą być wypalane z nadrukiem bo tak samo można nagrywać na zwykłych ale jaka frajda jak dasz komuś płytkę z jego zdjęciem lub dzieci i jaka różnica miedzy tymi pseudo drukarkami atramentowymi które drukują na płytach ale z naklejonymi naklejkami papierowymi tutaj przynajmniej to nie zejdzie
Pozdrawiam i polecam tylko tę nowszą bo jest coś z elektroniką zmienione jakiś moduł inny czy jak to się nazywa poszukajcie na forum PC maniak jest kilka postów na temat tej nagrywarki

meliszipak
07-09-2005, 00:10
Antonina, pewnie coś przeoczyłem- czy płyta do nadruku nie kosztuje 5zł.

Mnie taki efekt bardzo odpowiada- jak robię zdjęcia na wernisażach to przyjemniej podarować płytę z wydrukowaną okładką- jak do tego dołożę nadruk bezpośrednio na płycie będzie wyglądać jeszcze lepiej. :)


pozdrawiam

Siupes
07-09-2005, 02:39
no to i cos odemnie, ja mam lg super multi dvd rw (gsa5163d).
poza tym ze nagrywa 16 razy, dl, i bog wie jakie plyty i systemy, to dziala wysmienicie ponad 9 miesiecy (wymienilem ja z sony 8x internal) a na dodatek jest ZEWNETRZNA, ma usb2 i firewire i dziala z moim laptopem, kompem normalnym, i mozna ja spakowac i wziasc na wakacje (niestety nie mialem okazji miec wakacji w tym roku :( ).
dodam jeszcze ze w moich okolicach roznica miedzy internal i external jest mala i naprawde cenie sobie mobilnosc :)
a na dodatek jest biala i slicznie bedzie wygladala z moim przyszlym ibook :)

Antonina
07-09-2005, 08:16
Antonina, pewnie coś przeoczyłem- czy płyta do nadruku nie kosztuje 5zł.

Masz racje płyta DVD VERBATIM kosztuje 3,50 a ja się pomyliłam ze zwykłą CD za co przepraszam
Pozdrawiam

[ Dodano: Sro 07 Wrz, 2005 ]
http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=49406&page=6

ralfox
07-09-2005, 10:48
kup Toshibę i zapomniej o problemach, - 30-40zł więcej niż gówniany Liton czy LG. Producent zapewnia 100.000 godzin bezawaryjnej pracy - a napewno i więcej pociągnie, 2 lata gwarancji, porządny box i soft. Ja pracuję na toshibie od 2000r. a teraz kupiłem nową też toshibę, tylko dlatego, że tamta już wolna - a wypaliłem ..... naprawdę sporo.. Polecam Toshibę !!!

c2h5oh
07-09-2005, 12:33
kup Toshibę i zapomniej o problemach, - 30-40zł więcej niż gówniany Liton czy LG. Producent zapewnia 100.000 godzin bezawaryjnej pracy
Tyle samo daje "gowniane" lg.
Co nie zmienia faktu ze Toshiba to dobra firma.

PawelC
07-09-2005, 13:44
Używam tylko napędów LG i sprawują się całkiem nieźle. Raz mi sie skaszanił (CDR) w serwisie przyjęli i to dobrze po roku użytkowania (gwarancja ma 24-mce), po tygodniu wymienili na nową i to na nowszy model.
Co do DL mam i co z tego, nie wypaliłem takiej płyty jeszcze. Cena płytki jest oszałamiająca jak na radzie ok. 30 PLN.

sinner
07-09-2005, 17:12
jak i większość videofilmujących powiem krótko PIONEER od modelu A105 w górę

c2h5oh
07-09-2005, 18:34
No nie wiem... mam bardzo przykre doswiadczenia z pioneerami - moze trafilem na gorsza serie, ale wypadly porownywalnie z szajsungiem.

sinner
07-09-2005, 22:53
mam w tej chwili A05 z upgreadowanym biosem (w celu prawidłowego rozpoznawania przez nagrywarkę totalnego shitu płytkowego)
i jest OK
Nagrywam wyłącznie na 2x (super pełna kompatybilność odtwarzania filmów nawet na starych dvd)
No i jeśli chodzi o filmy to preferuję wyłącznie format -R

Bubson
13-09-2005, 20:41
ja używam A09 i powiem że jest superowska, bardzo cicha, czyta wszystkie płytki jak dotąd, przy nagrywaniu plyt dvd-video nie miałem jeszcze przypadku aby nie działały na odtwarzaczach dvd. DVD-video tylko na +R oczywiście :D

sinner
13-09-2005, 21:35
Bubson - nie masz pojęcia jakie sprzęty ludziska mają po domach +R odpada ze względu na niekompatybilność właśnie ze starymi odtwarzaczami , często przy kłopotach nawet z -R pomaga nagrywanie w 2x prędkości ( film nie zacina się na końcu )

Zbinek
14-09-2005, 01:16
no to i ja wtrace dwa słowa, bo mialem ,mam i bede mial tego shitu (nie wiem jak sie to pisze). Miałem A03 Pioneera padła po roku, a 05 Pioneera , padła po roku, asusa jakiegos tam padła po roku, Obecnie mam Necki 3520 sztuk 2 -genialne, jak na razie nie do zajeżdzenia. Nagrałem na nich w ciagu dwóch dni i jednej nocy 400 płyt i nawet się nie zajaknęły POLECAM. Pioneer by spóchł z gorąca , a te były ledwo ciepłe. Mam też obecnie HP640i z Light Scribe poprawna , ale testu wytrzymałości jeszcze nie przeszła. mam nowy bios do niej, ale niektórych płyt nie widzi np. Blupop. Co do systemu Light Scribe to chwale sobie, bo płyta wyglada lepiej w reku klienta, a czas takiego wypalania no cóż 30 min. Aha kazda z moich nagrywarek nagrywa po sezonie(komunie studniówki) ok 20 płyt tygodniowo.
I tyle. Pozdrawiam

linux_user
14-09-2005, 04:50
Ja mam mialem, mam i prawdopodobnie tego przyzwyczajenia nie zmienia Plextory wewnetrzne zewnetrzne i to jest jedyny sprzet ktory nigdy nie wysiadl.....
LG, HP, Nec Sony i co tam jesze jest na rynku wysiadalo po nagraniu 500-1000 CD

Co prawda obecnie ceny sa smieszne ($30 za DVD+ jakiejs tam firmy) wiec nie widze wiekszego problemu jak cos padnie w ramach rocznej gwarancji wymienia tylko ze przesylka drozsza jak sprzet
Posiadam Plextory CD32x SCSI, 40X SCSI jakis zewnetrzny SCSI 32x
DVD PX708A i DVD716A i wszystkie dzialaja bez pudla
( Mozna na CD upchac 1GB danych jak ktos oszczedza na CD)

antonjo
14-09-2005, 08:18
ja tez mam w zamiarze kupic w tym tygodniu nagrywarkę DVD, ze wstępnego rekonesansu wiem że WSZYSCY sprzedawcy we WSZYSTKICH sklepach w warszawie sugerują kupno nagrywarki LG 4163B nie wiem czy ta wersja jest aż tak dobra ? czy to kwestia przedstawicieli LG ktorzy zrobili wode z mózgu warszawskim sprzedawcom sklepóF komputreowych ??

Valdek_Tychy
14-09-2005, 08:40
Od prawie roku mam Lite-On, zero problemów, chodzi jak zegarek,wszystkie płytki wypala,nie ma problemow z odczytem.

ANalfabeta
14-09-2005, 22:34
Jako, że pracuje w sklepie moge napisać, że NIE mówie LIteon-owi.
LG 4163 bardzo udany model
Pomijając Plextora polecam Pioneera i Neca 3540.

FStyl
10-04-2006, 11:58
Własne doświadczenia potwierdzają wypowiedzi Sinnera, moje płyty lądują na odtwarzaczach DVD różnej maści, dlatego moje nagrywarki muszą dawać możliwość odtwarzania na wszystkim co człowiek stworzył i tu Pionner jest bardzo dobrym i trwałym narzędziem w połączeniu z płytami dvd-r firm TDK i Verbatim. Jeżeli chodzi o kompatybilność z innymi urządzeniami to Samsung jest najgorszy, potwierdzone testami.

c2h5oh
10-04-2006, 12:17
Moje doswiadczenia sa nastepujace, jesli juz chodzi o konkretne marki (i tez kiedys w sklepie komputerowym pracowalem):
- Samsung jest popularnie nazywany Szajsungiem. komentarz wydaje sie zbedny.
- LG nie miecie korekcja bledow i miewa problemy z odczytem co trudniejszych plyt. Przyzwoicie, ale bez rewelacji nagrywa.
- Pioneer obsysa - zupelnie nie radzi sobie spora czesc modeli z trudniejszymi plytami. do wypalania brak zastrzezen.
- Nec - przyzwoity, gorne stany srednie. Czesto miewa w srodku inne bebechy, np made by liteon
- Plextor - klasa sama w sobie. To chcecie miec.
- Liteon - duze roznice pomiedzy modelami, ale generalnie udane. Moze mialem szczescie do konkrentnych egzemplarzy, ale moje doswiadczenia plasuja sie gdzies pomiedzy Nec'iem a Yamaha, wyraznie lepiej niz LG.
- HP, BTC i inne wynalazki: czasem dobre, jesli maja w srodku bebechy innego producenta, znakomita wiekszosc do d***

krpolak
10-04-2006, 12:48
W zwiazku z brakiem "dobrej woli" administracji (czytaj Piotr Milecki i moderatorzy) do rozwiazywania problemow, kategorycznie mowie NIE takiemu cwaniactwu!!!

mancini
10-04-2006, 15:18
nie wiem czy jeszcze sa produkowane ale według mnie to najlepszymi nagrywarkiami sa TEAC

rabijki
10-04-2006, 15:57
1.plextor
2.yamaha
3.liteon

samsung to tragedia - oczywiscie to moje doswiadczenia
ale potwierdxzam predkosc 2x!!!!!!