Zobacz pełną wersję : Jaki bank z prowadzeniem konta najtańszy?
Z racji tej że od 15 listopada z tego co zrozumiałem Deutschebank wprowadza opłatę za prowadzenie konta 5 zł oraz opłatę za pobieranie pieniędzy z bankomatów w kwocie 3 zł szukam alternatywy. Nie zależy mi na oddziale tylko na koncie internetowym.
Bank Pocztowy i konto Zawsze Darmowe.
www.pocztowy24.pl - sprawdź wersję demo.
Minus to brak aplikacji na smartfona.
mBank ma fajne ekonto plus. Natomiast pocztowy nie znam ale jutro zlustruje
thekrycha
14-09-2016, 20:34
Z darmowych i bez warunków został chyba tylko BankSmart, a jeśli minimum 500,- płatności kartą miesięcznie Ci nie przeszkadza to T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync) i ich konto premium jest ciekawym wyborem.
mBank ?
.
W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)
Używa ktoś Smart konta w Banku Smart?
thekrycha
14-09-2016, 20:45
Ja mam w Smarcie od chyba 2 lat. Założyłem jako dodatkowe bo procenty na oszczędnościowym były niezłe, w sumie to nadal są, choć szału już nie ma ;)
RobertMiernik
14-09-2016, 20:46
Smart miał ostatnio spore problemy z trzymaniem spójności w systemie transakcyjnym, poczytajcie na niebezpieczniku.
Nie polecam ogólnie małych niewiadomoskąd banków, nie warto...
W sierpniu wysłałem wypowiedzenie do Smart Banku. - nadchodzące zmiany.
Od pięciu lat mam w Pocztowym. Polecam. W Zawsze Darmowym masz gwarancje braku opłaty za prowadzenie rachunku. Brak wymogu stałych wpływów. Operacje przez internet są darmowe. Karta do bankomatu 5 zł, bądź 0 zł jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz w sumie co najmniej 300 zł.
P.S: Bankomaty PKO BP, BZ WBK są darmowe.
thekrycha
14-09-2016, 20:54
@Robert, czytałem niedawno, ale jakoś się nie zmartwiłem, czytaj nie aż tak ;) Smart jest objęty gwarancjami BFG, więc dla mnie jest wiarygodnym bankiem. A problemy w systemie transakcyjnym jeszcze kilka lat temu zdarzały mi się w PKO BP ;) W sumie na moją korzyść, bo przelewy przychodzące w ciągu kilku tygodni księgowali dwa razy, szkoda było oddawać bo ładnie saldo wyglądało :p
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
thekrycha
14-09-2016, 21:05
W sierpniu wysłałem wypowiedzenie do Smart Banku. - nadchodzące zmiany.
Napiszesz, które z zapowiadanych zmian skłoniły Cię do wypowiedzenia umowy? Może coś przeoczyłem, ale podstawowe usługi nadal będą free, a dołożyli przelewy natychmiastowe za 1 PLN dla indywidualnych.
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
Nie widzę obecnie alternatywy dla zwykłego konta w mBanku, wszystko darmowe jest, bankomaty na każdym kroku, visa bez dodatkowych wymogów, dodatki jak taniutkie oc i usługi maklerskie, jestem u nich od praktycznie dnia powstania i nigdy problemu nie było.
Ostatnio zakładałem sobie konto w Pekao24 i tam jedynie wymóg wpłaty 500zł/miesięcznie i do mastercard dwie płatności ale bankomatów malutko.
thekrycha
14-09-2016, 21:41
O mBanku złego słowa nie powiem, ale kiedyś czymś mnie wkurzyli i się rozeszliśmy, choć wspominam naprawdę dobrze :D Z mB poszedłem do Alior Sync kiedy jeszcze było wszystko za free, w tym wszystkie bankomaty na świecie i przelewy natychmiastowe. Po chwili Sync zaróżowił się kolorami T-Mobile i po jakimś czasie zaczęli doić klientów, ale zostawili furtkę w postaci konta premium gdzie dalej jest wszystko darmo, tylko z warunkiem 500 zł płatności kartą, ale za to jest zwrot do 25 zł za te płatności ... Natomiast konto freemium T-Mobile to już totalna porażka.
P.S. Piszę tylko z własnego doświadczenia i absolutnie nie zachęcam czy to do T czy Smarta, bo taka rekomendacja może być bardzo krótkotrwała ;) Rachunki prywatne zmieniam stosunkowo często (Edyta: było, że jak rękawiczki, ale zorientowałem się, że mam jedną parę). Po prostu, idę tam gdzie akurat jest lepiej :D
W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)
Używa ktoś Smart konta w Banku Smart?
Ja tam mam konto, założyłem jak mi drugi z kolei bank (najpierw mBank, potem Getin) wprowadził opłatę za posiadanie karty płatniczej.
Cóż można powiedzieć... funkcjonalnie są trochę toporni w porównaniu z konkurencją, ale wszystko działa i nie ma (póki co) żadnych haczyków typu "minimum 300 zł kartą miesięcznie".
Nie płacę plastikiem dla zasady i już. Jak mnie ktoś do tego próbuje zmusić, to mówię mu do widzenia. Karta służy mi do wyjmowania kasy z bankomatu i (okazjonalnych) zakupów w Internecie.
Ja mam Mbank od dawien dawna.
Potem założyłem Alior Sync, gdy były promocje (50 zł za założenie konta + chyba drugie 50 zł za coś tam) + cash back.
Niestety, długo to nie trwało i zmienili się w T-mobile.
Zrezygnowałem z karty, a konto zostawiłem (ale też chyba z niego zrezygnuje).
Potem założyłem konto w Smart Banku ze względu na konto oszczędnościowe (wówczas chyba najlepsza oferta na rynku).
Ale dalej moim głównym bankiem jest Mbank.
Btw. jestem trochę nie na czasie, stąd prośba - jakie to negatywne zmiany wprowadza Smart Bank?
jurkarol
14-09-2016, 23:54
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
alior bank - konto wyższej jakości. wszystko darmowe przez 5 lat gwarantowane. warunek minimum wpłaty miesieczne 2500 zl jednorazowo - moga byc jakiekolwiek, lub 700 zł trandakcje karta.
niedawno przeszedłem
Miałem mbank (w sumie mam jeszcze), ale wkurzyli mnie wprowadzeniem opłat za kartę. Przeszedłem do aliora (w mbanku zostawiłem konto, ale bez karty). Alior przerobił się na T-mobile... Ale o jakich opłatach mówicie? Ja nadal mam wszystko za darmo w T-mobile. Płacę ich kartą.
Ja nadal mam wszystko za darmo w T-mobile. Płacę ich kartą.
Wszystko? To wykonaj przelew błyskawiczny. :)
Akurat bez tego mogę żyć bo ... do tej pory nie wiedziałem że coś takiego jest. Dzwonię na infolinię do mBanku.
Mbank sciaga 6zeta za brak "ruchow" na debetowce.
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
Mam konto w mbank. Bankomaty za darmo (wszystkie), przelewy za darmo. Jedyny warunek - miesieczne płatności kartą min 200 zł.
Jedyny warunek - miesieczne płatności kartą min 200 zł.
To żaden problem w poniedziałek zakładam konto. Akurat w Zakopanem jest placówka to załatwię sobie wszystko na miejscu. Do tej pory miałem tak w DeutscheBank wszystko za darmo tylko płatność kartą na 200 zł no ale nic nie trwa wiecznie.
Ja swoją przygodę z bankami zacząłem jakieś 17lat temu i od zawsze mam konto bezpłatne, ewentualnie takie za które to mnie płacą :) Jeśli tylko bank wprowadza opłatę to się rozstajemy :)
Dopytaj się jeszcze dokładnie o te bankomaty bo wiem, że są różne wersje rachunku ekonto i nie we wszystkich wygląda to tak samo.
Ostatnio warunki kont się*pozmieniały i żeby siebie na bieżąco porównać*najlepiej będzie jak wpiszesz w google "ranking darmowych kont osobistych wrzesień 2016". Masz zebrane aktualne warunki w czytelnych tabelkach.
Właśnie z ciekawości zajrzalem na mbank i teraz nie widzę oferty z darmowymi wszystkimi bankomatami. Jest taka oferta za 5zł miesięcznie.
Mogło się zatem coś zmienić, niemniej jednak ja wciąż mam jak wyżej - 200zł obrotu, konto za darmo i wszystkie bankomaty bez opłat.
To ja mam lepiej...
Mam darmowe konto, kartę i wcale nie mam obrotu 200 zł...
Kiedyś miła Pani zadzwoniła i powiedziała że z racji iż jestem stałym klientem będę miał konto i kartę zupełnie za free :)
No to chyba Alior jest w tej chwili najlepszy z opcją wpłaty 2500 PLN lub operacji na 700 zł. Tam wszystko jest za darmo
Cieszę się, ale raczej wychodzi na to samo... :)
Na to samo w porównaniu z mBankiem?
Z aliora przelewy strasznie długo idą.
Mbank sciaga 6zeta za brak "ruchow" na debetowce.
Wystarczy 5 płatności w miesiącu. Bez względu na kwotę.
Na to samo w porównaniu z mBankiem?
To było do mini21.
W mBanku najwyraźniej już nie ma opcji na darmowe wszystkie bankomaty dla nowych klientów. Trzeba by dopytać.
O takie mam ja: https://www.polecambank.pl/mgm/ekonto_atm.html
Edyta: tu jakieś porównania:
http://www.topkontabankowe.pl/ranking-kont-osobistych/
http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-osobistych
jurkarol
15-09-2016, 13:39
Z aliora przelewy strasznie długo idą.
twierdzę, ze wręcz jest odwrotnie.
Co to znaczy strasznie długo rok?
jurkarol
15-09-2016, 13:43
To ja mam lepiej...
Mam darmowe konto, kartę i wcale nie mam obrotu 200 zł...
Kiedyś miła Pani zadzwoniła i powiedziała że z racji iż jestem stałym klientem będę miał konto i kartę zupełnie za free :)
ja zwyczajnie poprosiłem w banku pekao o brak prowizji za wypłatę z bankomatow euronet i na jakis czas mi darmoche zostawili :)
Z aliora przelewy strasznie długo idą.
twierdzę, ze wręcz jest odwrotnie.
"Idą" dokładnie tyle samo jak z innych banków.
RobertMiernik
15-09-2016, 15:34
Niestety zaprzeczam, przy czym nie idą tylko lezą i nie z tylko do ;)
Przelewy wysłane w jednym czasie docierają wszędzie szybciej niż na moje konto w tmobile
za to system (stronkę) mają bezkonkurencyjną więc reszta się nie liczy
thekrycha
15-09-2016, 16:02
Gdyby wszystkie banki stosowały harmonogram sesji rozliczeniowych KIRu, przelewy chodziłyby tak samo. A tak, większość banków stosuje swoje terminy sesji wychodzących i przychodzących, najczęsciej poustawiane tak, żeby nie za szybko 'oddać' pieniądze ;)
Przelewy wysłane w jednym czasie docierają wszędzie szybciej niż na moje konto w tmobile
Tego nie zauważyłem (mam konto w TMobile), na pewno najwolniej chodzą w PeKaOSA.
No ale ja dostaję tylko jeden przelew miesięcznie... :(
Nic po długich rozważaniach padło na kultura bankowości Alior. Nie widzę nic lepszego. Jutro będę mądrzejszy. Dodatkowo ponoć przeloza z mojego banku zlecenia stałe i zamkną konto.
Co to znaczy strasznie długo rok?
Jak wysyłam z mbanku, to zazwyczaj dostaję powiadomienie po kilku minutach, że zapłacone. Jak wysyłam z aliora, to często muszę czekać do następnego dnia.
Ja przez ostatni rok miałem konto dodatkowe w bph, bo zwracali 50zł miesięcznie za płacenie kartą i przez ten rok zauważyłem że ich system chodzi gorzej, a pieniądze u nich płyną wolniej niż w mBanku.
DawidDoswiad
15-09-2016, 21:10
Zależy ja mam Credit Agricole i nie płace nic.Ale 500 zł kartą musi być zapłacone i min 1500 przelew miesięczny.Całe zero płace.
500 kartą i 1500 wpłata czy jedno z tych?
drhardware
16-09-2016, 08:11
Nie widzę obecnie alternatywy dla zwykłego konta w mBanku, wszystko darmowe jest, bankomaty na każdym kroku, visa bez dodatkowych wymogów, dodatki jak taniutkie oc i usługi maklerskie, jestem u nich od praktycznie dnia powstania i nigdy problemu nie było.
Ostatnio zakładałem sobie konto w Pekao24 i tam jedynie wymóg wpłaty 500zł/miesięcznie i do mastercard dwie płatności ale bankomatów malutko.
Nie wszystko. W kwietniu skończyła mi się karta, nowej nie dostałem. (Niepotrzebna mi, nie używam) mBank nadal pobiera miesięczna opłatę 6 zł za karte, po awanturze stwierdzili że z ich strony jest wszystko w porządku...
W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)
Gdybym chciał wypłacić w innym bankomacie niż Euronet, to szczerze mówiąc musiał bym się nieźle naszukać, chyba jeszcze przynajmniej WBK są darmowe w mbanku.
kurako92
23-10-2016, 12:30
Ja mam z małżonką konto wspólnew mBank i jestem zadowolony, żadnych opłat i wszystkie bankomaty za darmo, przelewy tez za darmo, karta mc, i przyjazna aplikacja mobilna
Ja jestem pod wrażeniem Aliora. Ocywiście wszystko fri :-) al;e trzeba spełnić dwa warunki znaczy się jeden z dwóch. Ale najbardziej podoba mi sie info sms o stanie konta. Natychmiastowa informacja na koncie po tym jak zapłacę kartą. W Deutsche Banku miałem nieraz taką informacje po 4 dniach. Dobrze że już zrezygnowałem z tego średniowiecznego banku.
mBank od powstania mam i nigdy problemu nie było, usługi maklerskie, jakieś e-karty, płatności zagraniczne albo bankomaty zagraniczne, infolinia ok, jedyne co mnie wkurzyło mocno to ich kursy walut jak płacimy z konta złotówkowego, ma sa kra, mam konto w Pekao24 i tam przykładowo dolar o 20gr tańszy, polecam Pekao24 dla tych co czasami chcą osobiście załatwiać jakieś rzeczy lub są przewrażliwieni odnośnie bezpieczeństwa, tu autoryzacje są świetnie zrobione, sam token mobilny chyba najlepszy, a i konto darmowe pod warunkiem wpłaty min 500zł, karta przy dwóch operacjach.
Dzis załóżylem drugie w Smart. WBK po tym jak pobiera 20gr za sms kod trochę mnie zniesmaczylo.
thekrycha
25-10-2016, 10:08
@manfred (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2234) a wiesz już, że z końcem października Bank Smart i BIZ Bank zostaną zastąpione przez nową markę Nest Bank? Póki co to tylko ujednolicenie działalności dwóch marek FM Banku, bez zmian w ofercie, więc można spać spokojnie ... ale kto wie co będzie później? ... Tak jak kiedyś pisałem, oferty banków to niezły kalejdoskop ;)
W każdym razie, udanego użytkowania póki konto jest fajne :D
Wczoraj dostałem maila z tą informacją.
Mam nadzieje, że to RZECZYWIŚCIE nie przyniesie żadnych (negatywnych) zmian.
lukpiecz
01-11-2016, 11:28
Spójrzcie na Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank. Jest za darmo konto + 3 zł karta do bankomatu i wszystkie bankomatu w Polsce za free
No to darmowe czy płatne?
lukpiecz
01-11-2016, 18:04
Konto bez karty bezpłatne :) chcesz kartę to 3 zł płacisz
Ale póki co nie ma nic lepszego niż Alior :-)
Dodatkowo jeszcze poza wymienionymi bankami pocztowym, mbank, pekao, alior, tmobile,... warte polecenia jest darmowe inteligo z kartą darmową przy zakupach za bodaj 200 PLN. ING też bezpłatne, karta bezpłatna od 300 PLN.
Idea/smart/FM mi się źle kojarzy po akcji telefonicznej, gdy wielokrotnie dzwoniła do mnie automatyczna sekretarka, z informacją o wspaniałości banku i zachętą do założenia konta poprzez wciśnięcie klawisza "jeden"... Jakoś mi się to niezbyt profesjonalne jak na bank wydało i osobiście nie mam do nich zaufania.
Dla każdego da się znaleźć coś odpowiednio skrojonego. Każdy bank ma wady i zalety.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.