PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki bank z prowadzeniem konta najtańszy?



manfred
14-09-2016, 20:01
Z racji tej że od 15 listopada z tego co zrozumiałem Deutschebank wprowadza opłatę za prowadzenie konta 5 zł oraz opłatę za pobieranie pieniędzy z bankomatów w kwocie 3 zł szukam alternatywy. Nie zależy mi na oddziale tylko na koncie internetowym.

ksh
14-09-2016, 20:07
mBank ?
.

Ghq
14-09-2016, 20:28
Bank Pocztowy i konto Zawsze Darmowe.
www.pocztowy24.pl - sprawdź wersję demo.
Minus to brak aplikacji na smartfona.

manfred
14-09-2016, 20:33
mBank ma fajne ekonto plus. Natomiast pocztowy nie znam ale jutro zlustruje

thekrycha
14-09-2016, 20:34
Z darmowych i bez warunków został chyba tylko BankSmart, a jeśli minimum 500,- płatności kartą miesięcznie Ci nie przeszkadza to T-Mobile Usługi Bankowe (dawny Alior Sync) i ich konto premium jest ciekawym wyborem.

MstrG
14-09-2016, 20:41
mBank ?
.

W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)
Używa ktoś Smart konta w Banku Smart?

thekrycha
14-09-2016, 20:45
Ja mam w Smarcie od chyba 2 lat. Założyłem jako dodatkowe bo procenty na oszczędnościowym były niezłe, w sumie to nadal są, choć szału już nie ma ;)

RobertMiernik
14-09-2016, 20:46
Smart miał ostatnio spore problemy z trzymaniem spójności w systemie transakcyjnym, poczytajcie na niebezpieczniku.

Nie polecam ogólnie małych niewiadomoskąd banków, nie warto...

Ghq
14-09-2016, 20:54
W sierpniu wysłałem wypowiedzenie do Smart Banku. - nadchodzące zmiany.
Od pięciu lat mam w Pocztowym. Polecam. W Zawsze Darmowym masz gwarancje braku opłaty za prowadzenie rachunku. Brak wymogu stałych wpływów. Operacje przez internet są darmowe. Karta do bankomatu 5 zł, bądź 0 zł jeśli w ciągu miesiąca zapłacisz w sumie co najmniej 300 zł.
P.S: Bankomaty PKO BP, BZ WBK są darmowe.

thekrycha
14-09-2016, 20:54
@Robert, czytałem niedawno, ale jakoś się nie zmartwiłem, czytaj nie aż tak ;) Smart jest objęty gwarancjami BFG, więc dla mnie jest wiarygodnym bankiem. A problemy w systemie transakcyjnym jeszcze kilka lat temu zdarzały mi się w PKO BP ;) W sumie na moją korzyść, bo przelewy przychodzące w ciągu kilku tygodni księgowali dwa razy, szkoda było oddawać bo ładnie saldo wyglądało :p

manfred
14-09-2016, 20:58
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.

thekrycha
14-09-2016, 21:05
W sierpniu wysłałem wypowiedzenie do Smart Banku. - nadchodzące zmiany.

Napiszesz, które z zapowiadanych zmian skłoniły Cię do wypowiedzenia umowy? Może coś przeoczyłem, ale podstawowe usługi nadal będą free, a dołożyli przelewy natychmiastowe za 1 PLN dla indywidualnych.

ksh
14-09-2016, 21:26
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
Nie widzę obecnie alternatywy dla zwykłego konta w mBanku, wszystko darmowe jest, bankomaty na każdym kroku, visa bez dodatkowych wymogów, dodatki jak taniutkie oc i usługi maklerskie, jestem u nich od praktycznie dnia powstania i nigdy problemu nie było.
Ostatnio zakładałem sobie konto w Pekao24 i tam jedynie wymóg wpłaty 500zł/miesięcznie i do mastercard dwie płatności ale bankomatów malutko.

thekrycha
14-09-2016, 21:41
O mBanku złego słowa nie powiem, ale kiedyś czymś mnie wkurzyli i się rozeszliśmy, choć wspominam naprawdę dobrze :D Z mB poszedłem do Alior Sync kiedy jeszcze było wszystko za free, w tym wszystkie bankomaty na świecie i przelewy natychmiastowe. Po chwili Sync zaróżowił się kolorami T-Mobile i po jakimś czasie zaczęli doić klientów, ale zostawili furtkę w postaci konta premium gdzie dalej jest wszystko darmo, tylko z warunkiem 500 zł płatności kartą, ale za to jest zwrot do 25 zł za te płatności ... Natomiast konto freemium T-Mobile to już totalna porażka.

P.S. Piszę tylko z własnego doświadczenia i absolutnie nie zachęcam czy to do T czy Smarta, bo taka rekomendacja może być bardzo krótkotrwała ;) Rachunki prywatne zmieniam stosunkowo często (Edyta: było, że jak rękawiczki, ale zorientowałem się, że mam jedną parę). Po prostu, idę tam gdzie akurat jest lepiej :D

Merde
14-09-2016, 23:30
W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)
Używa ktoś Smart konta w Banku Smart?
Ja tam mam konto, założyłem jak mi drugi z kolei bank (najpierw mBank, potem Getin) wprowadził opłatę za posiadanie karty płatniczej.
Cóż można powiedzieć... funkcjonalnie są trochę toporni w porównaniu z konkurencją, ale wszystko działa i nie ma (póki co) żadnych haczyków typu "minimum 300 zł kartą miesięcznie".
Nie płacę plastikiem dla zasady i już. Jak mnie ktoś do tego próbuje zmusić, to mówię mu do widzenia. Karta służy mi do wyjmowania kasy z bankomatu i (okazjonalnych) zakupów w Internecie.

mini21
14-09-2016, 23:43
Ja mam Mbank od dawien dawna.
Potem założyłem Alior Sync, gdy były promocje (50 zł za założenie konta + chyba drugie 50 zł za coś tam) + cash back.
Niestety, długo to nie trwało i zmienili się w T-mobile.
Zrezygnowałem z karty, a konto zostawiłem (ale też chyba z niego zrezygnuje).
Potem założyłem konto w Smart Banku ze względu na konto oszczędnościowe (wówczas chyba najlepsza oferta na rynku).
Ale dalej moim głównym bankiem jest Mbank.

Btw. jestem trochę nie na czasie, stąd prośba - jakie to negatywne zmiany wprowadza Smart Bank?

jurkarol
14-09-2016, 23:54
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
alior bank - konto wyższej jakości. wszystko darmowe przez 5 lat gwarantowane. warunek minimum wpłaty miesieczne 2500 zl jednorazowo - moga byc jakiekolwiek, lub 700 zł trandakcje karta.
niedawno przeszedłem

Umbra
14-09-2016, 23:59
Miałem mbank (w sumie mam jeszcze), ale wkurzyli mnie wprowadzeniem opłat za kartę. Przeszedłem do aliora (w mbanku zostawiłem konto, ale bez karty). Alior przerobił się na T-mobile... Ale o jakich opłatach mówicie? Ja nadal mam wszystko za darmo w T-mobile. Płacę ich kartą.

jo44
15-09-2016, 00:05
Ja nadal mam wszystko za darmo w T-mobile. Płacę ich kartą.
Wszystko? To wykonaj przelew błyskawiczny. :)

manfred
15-09-2016, 08:47
Akurat bez tego mogę żyć bo ... do tej pory nie wiedziałem że coś takiego jest. Dzwonię na infolinię do mBanku.

Zdebik
15-09-2016, 08:54
Mbank sciaga 6zeta za brak "ruchow" na debetowce.

matomi
15-09-2016, 09:36
Zależy mi na darmowych wszystkich bankomatach kurcze nie chce mi się latać i szukać bankomatu.
Mam konto w mbank. Bankomaty za darmo (wszystkie), przelewy za darmo. Jedyny warunek - miesieczne płatności kartą min 200 zł.

manfred
15-09-2016, 09:46
Jedyny warunek - miesieczne płatności kartą min 200 zł.
To żaden problem w poniedziałek zakładam konto. Akurat w Zakopanem jest placówka to załatwię sobie wszystko na miejscu. Do tej pory miałem tak w DeutscheBank wszystko za darmo tylko płatność kartą na 200 zł no ale nic nie trwa wiecznie.

matomi
15-09-2016, 09:55
Ja swoją przygodę z bankami zacząłem jakieś 17lat temu i od zawsze mam konto bezpłatne, ewentualnie takie za które to mnie płacą :) Jeśli tylko bank wprowadza opłatę to się rozstajemy :)

Dopytaj się jeszcze dokładnie o te bankomaty bo wiem, że są różne wersje rachunku ekonto i nie we wszystkich wygląda to tak samo.

skippy
15-09-2016, 09:56
Ostatnio warunki kont się*pozmieniały i żeby siebie na bieżąco porównać*najlepiej będzie jak wpiszesz w google "ranking darmowych kont osobistych wrzesień 2016". Masz zebrane aktualne warunki w czytelnych tabelkach.

matomi
15-09-2016, 10:20
Właśnie z ciekawości zajrzalem na mbank i teraz nie widzę oferty z darmowymi wszystkimi bankomatami. Jest taka oferta za 5zł miesięcznie.
Mogło się zatem coś zmienić, niemniej jednak ja wciąż mam jak wyżej - 200zł obrotu, konto za darmo i wszystkie bankomaty bez opłat.

mini21
15-09-2016, 11:05
To ja mam lepiej...
Mam darmowe konto, kartę i wcale nie mam obrotu 200 zł...
Kiedyś miła Pani zadzwoniła i powiedziała że z racji iż jestem stałym klientem będę miał konto i kartę zupełnie za free :)

manfred
15-09-2016, 11:18
No to chyba Alior jest w tej chwili najlepszy z opcją wpłaty 2500 PLN lub operacji na 700 zł. Tam wszystko jest za darmo

matomi
15-09-2016, 11:19
Cieszę się, ale raczej wychodzi na to samo... :)

manfred
15-09-2016, 11:21
Na to samo w porównaniu z mBankiem?

Umbra
15-09-2016, 11:25
Z aliora przelewy strasznie długo idą.

M_B
15-09-2016, 11:27
Mbank sciaga 6zeta za brak "ruchow" na debetowce.

Wystarczy 5 płatności w miesiącu. Bez względu na kwotę.

matomi
15-09-2016, 11:39
Na to samo w porównaniu z mBankiem?
To było do mini21.

W mBanku najwyraźniej już nie ma opcji na darmowe wszystkie bankomaty dla nowych klientów. Trzeba by dopytać.

O takie mam ja: https://www.polecambank.pl/mgm/ekonto_atm.html

Edyta: tu jakieś porównania:

http://www.topkontabankowe.pl/ranking-kont-osobistych/

http://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-osobistych

jurkarol
15-09-2016, 13:39
Z aliora przelewy strasznie długo idą.
twierdzę, ze wręcz jest odwrotnie.

manfred
15-09-2016, 13:41
Co to znaczy strasznie długo rok?

jurkarol
15-09-2016, 13:43
To ja mam lepiej...
Mam darmowe konto, kartę i wcale nie mam obrotu 200 zł...
Kiedyś miła Pani zadzwoniła i powiedziała że z racji iż jestem stałym klientem będę miał konto i kartę zupełnie za free :)
ja zwyczajnie poprosiłem w banku pekao o brak prowizji za wypłatę z bankomatow euronet i na jakis czas mi darmoche zostawili :)

waldek
15-09-2016, 15:20
Z aliora przelewy strasznie długo idą.

twierdzę, ze wręcz jest odwrotnie.

"Idą" dokładnie tyle samo jak z innych banków.

RobertMiernik
15-09-2016, 15:34
Niestety zaprzeczam, przy czym nie idą tylko lezą i nie z tylko do ;)
Przelewy wysłane w jednym czasie docierają wszędzie szybciej niż na moje konto w tmobile

za to system (stronkę) mają bezkonkurencyjną więc reszta się nie liczy

thekrycha
15-09-2016, 16:02
Gdyby wszystkie banki stosowały harmonogram sesji rozliczeniowych KIRu, przelewy chodziłyby tak samo. A tak, większość banków stosuje swoje terminy sesji wychodzących i przychodzących, najczęsciej poustawiane tak, żeby nie za szybko 'oddać' pieniądze ;)

jo44
15-09-2016, 16:23
Przelewy wysłane w jednym czasie docierają wszędzie szybciej niż na moje konto w tmobile
Tego nie zauważyłem (mam konto w TMobile), na pewno najwolniej chodzą w PeKaOSA.
No ale ja dostaję tylko jeden przelew miesięcznie... :(

manfred
15-09-2016, 16:44
Nic po długich rozważaniach padło na kultura bankowości Alior. Nie widzę nic lepszego. Jutro będę mądrzejszy. Dodatkowo ponoć przeloza z mojego banku zlecenia stałe i zamkną konto.

Umbra
15-09-2016, 16:52
Co to znaczy strasznie długo rok?

Jak wysyłam z mbanku, to zazwyczaj dostaję powiadomienie po kilku minutach, że zapłacone. Jak wysyłam z aliora, to często muszę czekać do następnego dnia.

matomi
15-09-2016, 19:14
Ja przez ostatni rok miałem konto dodatkowe w bph, bo zwracali 50zł miesięcznie za płacenie kartą i przez ten rok zauważyłem że ich system chodzi gorzej, a pieniądze u nich płyną wolniej niż w mBanku.

DawidDoswiad
15-09-2016, 21:10
Zależy ja mam Credit Agricole i nie płace nic.Ale 500 zł kartą musi być zapłacone i min 1500 przelew miesięczny.Całe zero płace.

manfred
15-09-2016, 21:26
500 kartą i 1500 wpłata czy jedno z tych?

drhardware
16-09-2016, 08:11
Nie widzę obecnie alternatywy dla zwykłego konta w mBanku, wszystko darmowe jest, bankomaty na każdym kroku, visa bez dodatkowych wymogów, dodatki jak taniutkie oc i usługi maklerskie, jestem u nich od praktycznie dnia powstania i nigdy problemu nie było.
Ostatnio zakładałem sobie konto w Pekao24 i tam jedynie wymóg wpłaty 500zł/miesięcznie i do mastercard dwie płatności ale bankomatów malutko.

Nie wszystko. W kwietniu skończyła mi się karta, nowej nie dostałem. (Niepotrzebna mi, nie używam) mBank nadal pobiera miesięczna opłatę 6 zł za karte, po awanturze stwierdzili że z ich strony jest wszystko w porządku...

Mane
16-09-2016, 20:26
W taryfie standard usługa "Wypłaty ze wszystkich bankomatów" kosztuje 5zł. Dla mnie to jest nienormalne :)


Gdybym chciał wypłacić w innym bankomacie niż Euronet, to szczerze mówiąc musiał bym się nieźle naszukać, chyba jeszcze przynajmniej WBK są darmowe w mbanku.

kurako92
23-10-2016, 12:30
Ja mam z małżonką konto wspólnew mBank i jestem zadowolony, żadnych opłat i wszystkie bankomaty za darmo, przelewy tez za darmo, karta mc, i przyjazna aplikacja mobilna

manfred
23-10-2016, 14:31
Ja jestem pod wrażeniem Aliora. Ocywiście wszystko fri :-) al;e trzeba spełnić dwa warunki znaczy się jeden z dwóch. Ale najbardziej podoba mi sie info sms o stanie konta. Natychmiastowa informacja na koncie po tym jak zapłacę kartą. W Deutsche Banku miałem nieraz taką informacje po 4 dniach. Dobrze że już zrezygnowałem z tego średniowiecznego banku.

ksh
23-10-2016, 14:43
mBank od powstania mam i nigdy problemu nie było, usługi maklerskie, jakieś e-karty, płatności zagraniczne albo bankomaty zagraniczne, infolinia ok, jedyne co mnie wkurzyło mocno to ich kursy walut jak płacimy z konta złotówkowego, ma sa kra, mam konto w Pekao24 i tam przykładowo dolar o 20gr tańszy, polecam Pekao24 dla tych co czasami chcą osobiście załatwiać jakieś rzeczy lub są przewrażliwieni odnośnie bezpieczeństwa, tu autoryzacje są świetnie zrobione, sam token mobilny chyba najlepszy, a i konto darmowe pod warunkiem wpłaty min 500zł, karta przy dwóch operacjach.

manfred
25-10-2016, 05:53
Dzis załóżylem drugie w Smart. WBK po tym jak pobiera 20gr za sms kod trochę mnie zniesmaczylo.

thekrycha
25-10-2016, 10:08
@manfred (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=2234) a wiesz już, że z końcem października Bank Smart i BIZ Bank zostaną zastąpione przez nową markę Nest Bank? Póki co to tylko ujednolicenie działalności dwóch marek FM Banku, bez zmian w ofercie, więc można spać spokojnie ... ale kto wie co będzie później? ... Tak jak kiedyś pisałem, oferty banków to niezły kalejdoskop ;)

W każdym razie, udanego użytkowania póki konto jest fajne :D

mini21
25-10-2016, 10:14
Wczoraj dostałem maila z tą informacją.
Mam nadzieje, że to RZECZYWIŚCIE nie przyniesie żadnych (negatywnych) zmian.

lukpiecz
01-11-2016, 11:28
Spójrzcie na Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank. Jest za darmo konto + 3 zł karta do bankomatu i wszystkie bankomatu w Polsce za free

manfred
01-11-2016, 18:02
No to darmowe czy płatne?

lukpiecz
01-11-2016, 18:04
Konto bez karty bezpłatne :) chcesz kartę to 3 zł płacisz

manfred
16-03-2017, 15:37
Ale póki co nie ma nic lepszego niż Alior :-)

nautes
16-03-2017, 16:07
Dodatkowo jeszcze poza wymienionymi bankami pocztowym, mbank, pekao, alior, tmobile,... warte polecenia jest darmowe inteligo z kartą darmową przy zakupach za bodaj 200 PLN. ING też bezpłatne, karta bezpłatna od 300 PLN.
Idea/smart/FM mi się źle kojarzy po akcji telefonicznej, gdy wielokrotnie dzwoniła do mnie automatyczna sekretarka, z informacją o wspaniałości banku i zachętą do założenia konta poprzez wciśnięcie klawisza "jeden"... Jakoś mi się to niezbyt profesjonalne jak na bank wydało i osobiście nie mam do nich zaufania.
Dla każdego da się znaleźć coś odpowiednio skrojonego. Każdy bank ma wady i zalety.