Zobacz pełną wersję : Pomocna dłoń - Łódź
Kolejna prośba o rzucenie okiem na ogłoszenie
http://allegro.pl/nikon-nikkor-af-micro-105-mm-1-2-8-i6477104509.html
czy warto, czy ktoś może podejść i pomacać i napisać, czy coś to jest warte.
z góry wielkie dzięki
madebyzosiek
14-09-2016, 13:23
Albo ceny tak poszły w górę, albo sprzedający bardzo nie chce go sprzedać... Ja na początku roku kupowałem Sigmę 105 2.8 OS, po wielomiesięcznym rozważaniu Nikkora 105, 105 VR, Sigmy 105 i Tamrona 90. Wtedy takie Nikkory były za 1000-1300 zł maks. Ale to przed podwyżkami było... Podsumowując - nie kupiłbym, ponownie wybrałbym Sigmę :)
Napisz coś więcej, dlaczego Sigmę ?
madebyzosiek
14-09-2016, 15:35
Napisz coś więcej, dlaczego Sigmę ?
Właściwie na poziomie 100 makro wszystkie szkła są tak samo dobre. Trzeba sobie postawić założenie co się chce mieć, no i ile wydać. Ja rozwiązałem Tamrona 90 VC USD, Tokinę 100, Sigmę 105 OS i Nikkora 105 w obu wersjach. Chciałem stabilizację, więc odpadła Tokina i stara 105, w końcu doszedłem do wniosku, że miedzy Nikkorem a Sigmą jest mała różnica, na pewno nie warta różnicy w cenie. Kupiłem Sigmę i bardzo ją lubię. Za ostrość i kontrast, ale tu wszystkie makro są podobne. Za bokeh no i genialną stabilizację :)
Jeżeli chodzi o Sigmę, to polecam lekturę:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=171692
I poglądowe zdjęcie mego czterołapa poczynione D7100 z Sigmą 105 2.8 właśnie :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/DSC_6275-1.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/mgu9gs6owqsuswp/DSC_6275.jpg)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.