PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.



meliszipak
14-09-2016, 11:13
Koledzy taki dylemat, poważnie pytam.
Pomożecie :)
Które body z jakimi szkłami?
Canon 6D nowy 6300zł.

Sigma 35 1,4 art (nowy) 3500zł. lub Canon 35 1,4L (używany) 3300zł.

Canon L 85 1,2 (używany) 5500zł. lub... tu nie mam pomysłu.

Razem około 15 300zł.


A7 R (używany) 4700zł czy A7 II (używany) 5400zł.

Sony Zeiss 35 2,8 (używany) 2300 zł. lub Sony 28mm f2 (używany) 1500 zł. (z konwerterem 21mm 2500zł.) lub Batis 25 f2 (używany) 4700 zł.

Sony Batis 85 f 1,8 ((używany) 4700zł lub Sony 90mm macro G (używany) 3500zł.

Razem około od 10000zł. do 14 800zł.

Jak powiedział klasyk bądź mądry i pisz wiersze...:roll:

morzon
14-09-2016, 12:00
Szklana kula mi zaparowała i za nic nie mogę przewidzieć do czego to chcesz używać... Do repo? Do studia? Do krajobrazu? Do sportu? Ech...

meliszipak
14-09-2016, 12:03
Podróże, ulica, do krajobrazu i portret.

madebyzosiek
14-09-2016, 12:03
Na ulicę, do krajobrazu i portret:)

Chyba z Canonem więcej szkieł będzie, ale i gabaryt inny...

meliszipak
14-09-2016, 12:04
No napisałem już wyżej :)
I myślę w przyszłości na portrecie czasem zarobić...

madebyzosiek
14-09-2016, 12:14
Ja, raz na jakiś czas pracuję Canonem 6D i uważam, że ma bardzo przyjemny obrazek, świetne iso i takiego sobie AFa. Nad Sony A7 myślę, ale jako dodatek do zabawy, nie body do pracy... Jakbym miał perspektywy pracy foto, wolałbym 6D - więcej szkieł, lamp itp, rynek wtórny bogatszy.

wyrwiflak
14-09-2016, 12:17
Do A7II masz w pełni funkcjonalny adapter AF do szkieł Nikon G oraz znacznie tańszy do szkieł Canona. Poza tym oryginalny soniacza LA-EA3 (bez żadnych cefalonów pogarszających jakość) do szkieł sony z wbudowanym silnikiem SAM/SSM działający z matrycowym PD-AF. Zresztą do portretu AF to chyba nie priorytet a ilość szkieł produkujących ciekawy obrazek znacznie większa a samo ostrzenie z peakingiem znacznie efektywniejsze niż nawet najjaśniejsza matówka. Ostatnio pojawiły się ciekawe adaptery do szkieł średniego obrazka dające wobec nich efekt lens-turbo. Reasumując do portretu bym brał A7II z optyką niekoniecznie FE.

akustyk
14-09-2016, 12:21
Podróże
6D za GPS
Playstation za rozmiar

aczkolwiek nie wiem jak te podroze z dwiema stalkami. z jednym standardowym zoomem to duzo lepiej dziala IMHO. tutaj Canon ma znakomity 24-70/4


ulica
Playstation (za rozmiar)


do krajobrazu
6D za celownik optyczny


portret.
Canon L 85 1,2

Kojocisko
14-09-2016, 12:25
Ja brałem pod uwagę 6D i zdecydowałem się na D750. Jednak był on wtedy tańszy. Ale jeśli wybór jest Sony vs. Canon - mój głos na Canona ze względu na rynek szkieł i zupełnie porządną (choć nie rewelacyjną) matrycę.
I lubię ergonomię Canona.

Umbra
14-09-2016, 12:29
Ja wybrałem a7 ze względu na punkty AF wszędzie, EVF, łatwe używanie manuali, lepszą matrycę. Czegokolwiek byś nie wybrał, powinieneś być zadowolony. W Canonie na pewno tańsze szkła i kolory mogą być lepsze.

wyrwiflak
14-09-2016, 12:32
Jako ciekawostka: sprawność AF w A7II z EF 85/1,2 :)
https://www.youtube.com/watch?v=R9W2G7lUkro

w 6D pewnie działa lepiej, o ile używa się środkowego punktu.

akustyk
14-09-2016, 13:16
w 6D pewnie działa lepiej, o ile używa się środkowego punktu.
jako czlowiek od niemal10 lat klepiacy wariantami AF z oryginalnego 5D powiem tylko: te pozostale to sa dla ozdoby, one nawet w nieruchomym landszafcie nie dzialaja jak nalezy :)

nordwind
14-09-2016, 13:21
Ołałbym te wszystkie adaptery AF do sony A7. Sam zastanawiałem się nad taką opcją z szkłami canona.
Sprawność jest (jakaś) w w studio, dziennym świetle a w słabych warunkach nagle się kończy....:)
Albo szkła dedykowane z AF (sony, zeiss, samyang), albo lub plus bardzo dobre manualne stałki.
Chyba, że ktoś jako drugi system ma C/N, kupę szkieł i grzech nie spróbować.

meliszipak
14-09-2016, 15:05
A jeżeli Sony to ktòry model?
A7r, cz A7II?
Używane.

Umbra
14-09-2016, 16:00
Ja bym wolał A7II z tych dwóch.

madebyzosiek
14-09-2016, 16:02
A jeżeli Sony to ktòry model?
A7r, cz A7II?
Używane.
To chyba zależy czego bardziej potrzebujesz. Rozdzielczości czy poprawek względem I A7. A7 R to zdaje się bardziej pod studio miał być, ale mogę pleść bzdury. Ja myślę o A7 I, bo mi to tylko jako dodatek do zabawy starymi szkłami :)

nordwind
14-09-2016, 18:24
A jeżeli Sony to ktòry model?
A7r, cz A7II?
Używane.
Na mieście mówią.... że A7R różni się układem AF na minus w porównaniu do A7II , nawet A7 :)

madebyzosiek
14-09-2016, 18:35
Na mieście mówią.... że A7R różni się układem AF na minus w porównaniu do A7II , nawet A7 :)
Też mnie takie słuchy doszły ;)

nordwind
14-09-2016, 18:41
Też mnie takie słuchy doszły ;)

...:lol:

A.n.d.r.e.V
17-09-2016, 08:47
Na mieście mówią.... że A7R różni się układem AF na minus w porównaniu do A7II , nawet A7 :)

serio? ale dlaczego?

nordwind
17-09-2016, 09:09
serio? ale dlaczego?

http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1797&add1=1798

elduce
25-09-2016, 22:48
Nie miałem w rekach A7, za to znajomy poinformował mnie, że bateria w tym modelu jest niewyjmowalna i że trzeba ładować kabelkiem usb? W to drugie mogę uwierzyć, ale w to pierwsze??? Serio nie można wyjmować baterii i ładować jej w zewnętrznej ładowarce? Pytam, bo czasem zastanawiam się nad zamianą 6d na A7, priorytetem jest wielkość zestawu, body + 35mm.

Owain
25-09-2016, 23:01
Nie miałem w rekach A7, za to znajomy poinformował mnie, że bateria w tym modelu jest niewyjmowalna i że trzeba ładować kabelkiem usb? W to drugie mogę uwierzyć, ale w to pierwsze??? Serio nie można wyjmować baterii i ładować jej w zewnętrznej ładowarce? Pytam, bo czasem zastanawiam się nad zamianą 6d na A7, priorytetem jest wielkość zestawu, body + 35mm.

Niestety. Takie są nowe normy bezpieczeństwa, bo wyjęta bateria stanowi zagrożenie w dzisiejszych czasach (element do zbudowania bomby). No i z podobnych względów zdecydowano się na niewyjmowalną kartę SD w A7kach, ograniczoną z powodów bezpieczeństwa do zapisu jedynie 36 plików. Ale ponoć mają dać coś więcej w A7markIII.

meliszipak
25-09-2016, 23:13
Jeżeli o mnie chodzi to już wybrałem.
Bezkresne przestrzenia naszej galaktyki przemierza intergalaktyczna kapsuła ze specjalnie chronionym ładunkiem.
Jest to sONY a7 II i dwa batisy 25 i 85mm. Żeby mogła wylądować w Garwoline wybudowano specjalne lotnisko.

O ile niewyjmowalną baterię przeżyję to takiego ograniczenia z kartą sd nigdy.
Wiem jak to obejść. Z boku przykleję pudełko od zapałek i to na bank zwiększy potrójne pojemność takiej karty- obliczałem.
Żeby całość była wodoodporna to skleję pudełko superglu i zawinę w relklamówkę z tesco.
Ta reklamówka jeszcze dodatkowo zwiększy pojemność i se upcham tyle plików ile będę potrzebował.
Każdy może spróbować i być może nie jest nazbyt praktyczne, za to działa znakomicie.

elduce
25-09-2016, 23:39
Dobra, czyli rozumiem, że to bzdura.

Umbra
16-07-2018, 13:34
No napisałem już wyżej :)
I myślę w przyszłości na portrecie czasem zarobić...

Na portrecie w Polsce nie zarobisz.

Do samego portretu imo a7 lepsze, bo można podpiąć łatwo wiele ciekawych szkieł.

morzon
16-07-2018, 13:50
Na portrecie w Polsce nie zarobisz.


Nieprawda.

Umbra
16-07-2018, 18:38
Prawda. Od 3 lat robię portrety, znam wiele osób, które też robią (na dobrym poziomie). Praktycznie nikt na tym nie zarabia. Laski wolą się upić i pobalować, agencje modelek cały biznes plan mają zbudowany w oparciu na TFP, a starsi ludzie nie robią sobie portretów. Jedyna opcja to chyba portret biznesowy, ale ile tego jest? To kto niby płaci za portrety w tym smutnym kraju? :)

morzon
16-07-2018, 19:28
Prawda. Od 3 lat robię portrety, znam wiele osób, które też robią (na dobrym poziomie). Praktycznie nikt na tym nie zarabia. Laski wolą się upić i pobalować, agencje modelek cały biznes plan mają zbudowany w oparciu na TFP, a starsi ludzie nie robią sobie portretów. Jedyna opcja to chyba portret biznesowy, ale ile tego jest? To kto niby płaci za portrety w tym smutnym kraju? :)

Ja mam całkiem sporo zleceń na portrety biznesowe - kancelarie prawnicze, biura księgowe, prywatne kliniki. Zarówno zarządy jak i główki pracowników (w ilościach od 10 do 70). Zbiera się tego, a wcale się nie specjalizuję w tym, ani nie reklamuję w tę stronę - ba, nawet strony nie mam z moimi komercyjnymi rzeczami (to akurat nie powód do dumy, tylko lenistwo i ciągły brak czasu). Na dodatek to Kraków, więc dość specyficzny, "skąpy" rynek.
Znajomi w Warszawie tłuką naprawdę fajny hajs na samych biznesówkach (chodzi i o stawki i o ilość sesji), dochodzą do tego sesje wizerunkowe dla wszelkiej maści trenerów personalnych, kołczów, doradców.

Może problem nie polega na tym, że w "Polsce nikt nie płaci" tylko na złym targecie i podejściu biznesowym/marketingowym?

Umbra
16-07-2018, 19:30
Może. Albo po prostu mam pecha.

Borat1979
16-07-2018, 19:35
6D za celownik optyczny
A jakie to ma znacznie ma wizjer optyczny w krajobrazie skoro i tak korzystamy wtedy z wyświetlacza?


Nie miałem w rekach A7, za to znajomy poinformował mnie, że bateria w tym modelu jest niewyjmowalna i że trzeba ładować kabelkiem usb?
Zmień znajomych :grin: