PDA

Zobacz pełną wersję : szukam osoby pracujacej na Sony FS-5



fafniak
12-09-2016, 19:22
Jak w temacie - szukam osoby która pracuje/pracowała na tej kamerze - wszekie informacje mile widziane.
Może kogos znacie i nas skontaktujecie ?

Marek_RobimyTV
06-10-2016, 10:25
Cześć,
skontaktuj się z Rafałem z RobimyTV - 609-999-499
Zna tę kamerę i może będzie umiał pomóc. Trudno mi powiedzieć bo nie wiem jakie masz konkretnie pytania, ale spróbuj.
Pozdrawiam,
Marek - RobimyTV

KJO
06-10-2016, 23:23
Więcej pracowałem na fs-7 i fs700 ale fs5tkę też liznąłem, co potrzebujesz ?

fafniak
06-10-2016, 23:36
Coraz bardziej celuje jednak w fs7 ale Fs5 zauroczyła mnie rozmiarami i wagą...
Natomiast zmierził mnie problem pokazany tutaj:
https://vimeo.com/167193032
Chodzi o smużenie na mocno oświetlonych krawedziach( duży kontrast) przy 240 klatkach na sekundę.
Czy to jednostkowy przypadek czy wina niedopracowanego kodeka.
Ostatni wpis w komentarzach jest mój i bardzo proszę nie drzeć sobie łacha ze mnie. Ja wiedzieć że moja angielski jest fantasy ;)

Interesują mnie wszelkie słabości Fs5. Roznice w stosunku do fs7 mam mniej więcej już opracowane, chyba że jest coś mniej oczywistego...?

KJO
06-10-2016, 23:56
nie grałem 240fps'ów w fs5 wiec się nie wypowiem, ale powiem tak, jeśli rozważasz fs7 i fs5 to bierz fs7. W praktyce jak dla mnie największą wadą fs5 to jest kodek, Xavc long gop nie wyszedł w fs5. Poziom szumów jest wyższy, ilośc informacji jest dużo mniejsza, z drugiej strony jest mniejsza, wchodzi na ronina i 10kzł tańsza. Z wad takich trochę światopoglądowych to to że ciężko ją zgrać z fs7, a jednak większość rentali w warszawie ma fs7mki.

Kolekcjoner
07-10-2016, 15:32
Mój kolega niedawno zanabył to cudo. Pogadam z nim. Jeśli będzie miał ochotę podzielić się spostrzeżeniami to najwyżej Was skontaktuję :).
Nie wiem jakie masz potrzeby i jaką strategię ale ja bym brał raczej najlepsze co jestem w stanie odrobić. Jeszcze jest sprawa szkieł itd. Generalnie temat rzeka.

adamoff
07-10-2016, 18:15
Jeśli nikt do tej pory CI nie pomógł to spróbuj zadać pytanie pod filmikiem na Youtube gdzie ktoś pokazuje np. ustawienia Sonego fs 5- mi wiele razy to pomogło bo powiadomienie o komentarzu do filmu autor dostaje na swoją skrzynkę i jest spora szansa że Ci odpisze.

fafniak
29-10-2016, 09:00
Faktycznie kodek xavc-L jest koszmarny.
Mój komputer który przynajmniej spokojnie odtwarza 4K , nie jest w stanie płynnie i bez artefaktów odtworzyć materiału HD z tego kodeka. A co przy montażu....? Ehhh

KJO
29-10-2016, 10:26
co ciekawe, przerobienie tego na intrę albo jakiś inny ludzki kodek typu dnxhd w sony browserze jest szybkie więc ewidentnie sony dało ciała i nie dostatecznie zoptymalizowało pluginy pod avida czy premiera, Resolve też sobie nieźle z tym kodekiem radzi ale znowu kolorysta mi mówił że są bardzo duże przekłamania kolorystyczne pomiędzy tym samym materiałem oglądanym w sony browserze a w davincim

fafniak
29-10-2016, 11:11
co ciekawe, przerobienie tego na intrę albo jakiś inny ludzki kodek typu dnxhd w sony browserze jest szybkie więc ewidentnie sony dało ciała i nie dostatecznie zoptymalizowało pluginy pod avida czy premiera,

Możesz to opisać dokładniej ?

KJO
29-10-2016, 13:49
Możesz to opisać dokładniej ?


http://www.sonycreativesoftware.com/catalystbrowse


Sony ma dedykowany program do swoich kamer i w nim można przerobić pliki z fs5 czy a7s na cos bardziej zjadliwego .

fafniak
29-10-2016, 14:07
http://www.sonycreativesoftware.com/catalystbrowse


Sony ma dedykowany program do swoich kamer i w nim można przerobić pliki z fs5 czy a7s na cos bardziej zjadliwego .

Dzięki.
Bo dotarłem do tego oprogramowania, natomiast ikony "download" były nieaktywne.
Teraz poprzez twój link zadziałało....