PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwszy video teledysk



target_xx
07-09-2016, 20:11
Witam mam okazje nagrac teledysk z gatunku Hip Hop. Mam kilka pytan:
1. Ile klatek 24 dla normalnego nagrywania, czy 60, dodam ze niektore kadry beda mocno zwolnione.
2. Jakiego oprogramowania uzyc do obrobki, mam male doswiadczenie z Premiere Pro, ale potrzebuje cos do ciekawych przejsc oraz ciekawej kolorystyki.
3. Znacie jakies stonki/video instruktażowe, ktore by mi w tym pomogło.

Zrobienie tego klipu moze mi sie wydawac bardzo proste, ale dlaczego nie spróbować! POZDRAWIAM

KaarooL
07-09-2016, 21:46
Jeśli to nie prowokacja, to na początek zainteresuj się Sony A6000 lub - jeśli budżet pozwala - Sony A7s...

A potem ćwicz, czytaj, ćwicz - samo nie przyjdzie. Bez paru kg sprzętu też nie powalczysz sensownie - nie te czasy.

Pytanie odnośnie fps sugeruje, że dłuuuga droga przed Tobą.

target_xx
08-09-2016, 05:22
Jeśli to nie prowokacja, to na początek zainteresuj się Sony A6000 lub - jeśli budżet pozwala - Sony A7s...

A potem ćwicz, czytaj, ćwicz - samo nie przyjdzie. Bez paru kg sprzętu też nie powalczysz sensownie - nie te czasy.




Pytanie odnośnie fps sugeruje, że dłuuuga droga przed Tobą.



Hee To nie prowokacja:-) co do sprzetu to uwazam ze juz nic nie potrzebuje tj.d600, 14mm, 35mm, 85mm. Chodzilo mi bardziej o przydatne rady, ktore mozecie mi przekazac, podejmujac sie takiego zadania. Dzieki za odpowiedz pozdro

Kolekcjoner
08-09-2016, 16:09
Rady są proste. Jeśli to zabawa ze znajomymi to pozostaje życzyć kreatywności i nie bać się eksperymentów :).
Google Twoim przyjacielem - znajdziesz masę tutoriali i informacji - z tym że raczej po angielsku niż po polsku.

Natomiast jeśli to zlecenie komercyjne to niech wynajmą kogoś kto ma zawodowy sprzęt i im to profesjonalnie zrobi.

Maciek N
08-09-2016, 22:19
Żeby coś mądrego doradzić to trzeba wiedzieć coś więcej jaki masz sprzęt i doświadczenie. Pokaż chociaż jeden swój teledysk i albo fragment nagrania który uważasz że jest dobry.
Jeśli kompletnie nic w życiu nie nagrałeś to nasze porady na nic Ci się nie przydadzą, ale życzę dobrej zabawy.

SHOX!
28-09-2016, 14:41
Dam Ci tylko jedną radę, bierz obojętnie co do ręki i kręć, potem to złóż w programie i pokaż ludziom, jeśli się spodoba to idziesz z tym dalej. W przypadku teledysków kompletnie nie zawracałbym sobie głowy kompozycja, kadrami, dopasowaniem audio do ust, olej to, kręć muzyków z każdej strony, biegaj z tą kamerą, zbliżaj, oddalaj, baw się ostrością. A jak będziesz kręcił dla kogoś kto ma budżet, wtedy pełna klatka, komplet obiektywów, oświetlenie, temat, miejsce, edycja... Tutaj masz film gdzie chłopak pokazuje fajnie jak nakręcić tematyczny/fabularny teledysk.

https://www.youtube.com/watch?v=ZuRO2bpA3o8

Maciek N
28-09-2016, 15:22
W przypadku teledysków kompletnie nie zawracałbym sobie głowy kompozycja, kadrami, dopasowaniem audio do ust, olej to
:lol:
Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.

Kolekcjoner
28-09-2016, 15:46
:lol:
Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać.
Ale to nie jest śmieszne. Gorzej że niektórzy próbują później twierdzić, że to jest sztuka.