PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw składany na płasko?



smogg9
07-09-2016, 18:07
Witam,

Widziałem kilka takich na zagranicznych stronach, może ktoś używa i poleci coś?
Mam normalny statyw, ale czasami chciałbym zabrać statyw do codziennego plecaka gdzie mam miejsce na laptopa, a tego nie noszę za bardzo i tam wsadziłbym składany na płasko statyw :)
Im mniejszy i lżejszy tym lepiej, ale też bez przesady, nie potrzebuje wysokiego, nawet na 1m jak będzie maksymalnie to da radę. Czekam na jakieś propozycje :)

Wujot
07-09-2016, 18:39
Witam,

Widziałem kilka takich na zagranicznych stronach, może ktoś używa i poleci coś?
Mam normalny statyw, ale czasami chciałbym zabrać statyw do codziennego plecaka gdzie mam miejsce na laptopa, a tego nie noszę za bardzo i tam wsadziłbym składany na płasko statyw :)
Im mniejszy i lżejszy tym lepiej, ale też bez przesady, nie potrzebuje wysokiego, nawet na 1m jak będzie maksymalnie to da radę. Czekam na jakieś propozycje :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.amasyn.nl/images/products/26/26912/cullmann-2722-digi-magic-pro-statief-2-large.jpg)

Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś to była zacna firma, takiego płaskiego statywu nigdy nie miałem ale pamiętałem, że mieli to w ofercie. Także Benro oferuje takie statywy (choć tam rozwiązano to w inny sposób)

Pozdro
Wiesiek

pysson
07-09-2016, 23:57
Benro 1180 (alu i carbon)
Sirui SN (tylko carbon)
Cullmann Magic

Chyba tylko Cullmann robi takie statywy, żeby po złożeniu miały poniżej 40 cm - klik (https://www.cullmann.de/en/results/cat/magic.html)

Wujot
08-09-2016, 12:48
Tak się zastanawiam nad sensem takich statywów - w sumie objętość mają taką samą jak każdy inny. Czyli są płaskie ale za to szersze. Wygląda, że zapłaci się za to gorszą sztywnością i rozbudowaną górną częścią statywu (a co za tym idzie dodatkową wagą).

Jakoś nie mam do tego przekonania... Ale oczywiście jak jest miejsce na tylko taki to wiadomo.

Pozdro
Wiesiek