Zobacz pełną wersję : Jaki statyw składany na płasko?
Witam,
Widziałem kilka takich na zagranicznych stronach, może ktoś używa i poleci coś?
Mam normalny statyw, ale czasami chciałbym zabrać statyw do codziennego plecaka gdzie mam miejsce na laptopa, a tego nie noszę za bardzo i tam wsadziłbym składany na płasko statyw :)
Im mniejszy i lżejszy tym lepiej, ale też bez przesady, nie potrzebuje wysokiego, nawet na 1m jak będzie maksymalnie to da radę. Czekam na jakieś propozycje :)
Witam,
Widziałem kilka takich na zagranicznych stronach, może ktoś używa i poleci coś?
Mam normalny statyw, ale czasami chciałbym zabrać statyw do codziennego plecaka gdzie mam miejsce na laptopa, a tego nie noszę za bardzo i tam wsadziłbym składany na płasko statyw :)
Im mniejszy i lżejszy tym lepiej, ale też bez przesady, nie potrzebuje wysokiego, nawet na 1m jak będzie maksymalnie to da radę. Czekam na jakieś propozycje :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.amasyn.nl/images/products/26/26912/cullmann-2722-digi-magic-pro-statief-2-large.jpg)
Nie wiem jak jest teraz ale kiedyś to była zacna firma, takiego płaskiego statywu nigdy nie miałem ale pamiętałem, że mieli to w ofercie. Także Benro oferuje takie statywy (choć tam rozwiązano to w inny sposób)
Pozdro
Wiesiek
Benro 1180 (alu i carbon)
Sirui SN (tylko carbon)
Cullmann Magic
Chyba tylko Cullmann robi takie statywy, żeby po złożeniu miały poniżej 40 cm - klik (https://www.cullmann.de/en/results/cat/magic.html)
Tak się zastanawiam nad sensem takich statywów - w sumie objętość mają taką samą jak każdy inny. Czyli są płaskie ale za to szersze. Wygląda, że zapłaci się za to gorszą sztywnością i rozbudowaną górną częścią statywu (a co za tym idzie dodatkową wagą).
Jakoś nie mam do tego przekonania... Ale oczywiście jak jest miejsce na tylko taki to wiadomo.
Pozdro
Wiesiek
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.