PDA

Zobacz pełną wersję : KM Dynax 5D



amator666
05-09-2005, 23:12
Jak sie zapatrujecie na ten aparat??
Z tego co przeczytalem na razie w necie to d50 odpada starszy brat D70 wygrywa szkłem KITowym (choc to w 5d rowniez nie jest złe) ale puszka ponoc zdecydowanie wyprzedza d70.
No i AS ciekawe czy to marketing czy raczej przydatna rzecz.

akustyk
05-09-2005, 23:15
puszka jest malenka, ale bardzo zgrabna. i ma 2,5" LSD.

cena podobno okolo 3300 za kit, a to juz bardzo rozsadnie brzmi.

z tym ze nie do konca jest to polka D70. ciutke nizej.


gdyby nie ograniczenia finansowe, to sprawilbym ten aparat swojej zonie. ale ze wzgledu na kase, skonczy sie na trabancie i wasiaware :)

trigger
05-09-2005, 23:53
Dziś widziałem w Fotojokerze, cena fajna nie pamiętam dokładnie ale 3 tyś z hakiem. Nie znam dokładniej puszki, ale chyba lepsze od d70 to nie jest? Poza tym do D70 można dokupić obiektywy VR (apropo AS), no i obiektywów znacznie większy wybór jest. Moim zdaniem przy obecnych cenach D70 to świetny wybór (ceny body spadły sporo)

Anonymous
06-09-2005, 08:28
Dziś widziałem w Fotojokerze, cena fajna nie pamiętam dokładnie ale 3 tyś z hakiem.
w fotojokerze 3400 a tu www.fotobasia.pl 3200

amator666
06-09-2005, 08:42
Co VR to nie jestem zorientowany ale pewno obiektywy tanie nie sa...
A tu praktycznie kazdy obiektyw który podpinamy ma AS
Co do puszki to wydaje mi sie Akustyk ma racje... Ale puszka 5D wydaje mi sie bardziej solidna od d70 (ciekawe jak ze szczelnoscia )
Ogladalem zdjecia z KITowego obiektywu i wygladaja gorzej niz te z d70 ale chyba lepiej niz z d50 wiadomo kwestia ceny. Co do obiektywów to mysle ze jesli puszka stanie sie popularna to i obiektywy szybko sie pojawia. A cena jak za nowosc chyba jest calkiem rozsadna mysle ze spokojnie spadnie ponizej 3tys.

Czornyj
06-09-2005, 08:45
To kup se Konica, bo fajnie on bryka!!! :lol:

amator666
06-09-2005, 09:15
To kup se Konica, bo fajnie on bryka!!! :lol:


ehhhe :) To nie takie proste... Pisze o tym tutaj zebyscie uswiadomili mi w czym d70 jest lepszy od nowej puszki minolty. Poza tym troche boje sie niesprawdzonego sprzetu.

akustyk
06-09-2005, 09:42
hehe... wlasnie mi przyszedl mailem biuletyn KM. i taki link:
http://www.dynax5d.com/5d_pl/index.html
no to sobie ogladam :)

Czornyj
06-09-2005, 11:58
ehhhe :) To nie takie proste... Pisze o tym tutaj zebyscie uswiadomili mi w czym d70 jest lepszy od nowej puszki minolty. Poza tym troche boje sie niesprawdzonego sprzetu.
W niczym. Kup Konica!

cahe
06-09-2005, 12:50
jest troche mniejszy. ale 5d jest b. fajne :-). tyle razy brakowało mi stabilizacji w różnych sytuacjach - a tu, z każdym obiektywem.

problemem jest to, że tych obiektywów brakuje :-).

Seeker
06-09-2005, 18:42
"Pojemnosc kart pamieci - Liczba zapisanych obrazów: 550
(zgodnie ze standardami CIPA - Camera & Imaging Products Association)"

Az sie wzruszylem.... nie ma co, pieknie brzmi nazwa :)

meliszipak
06-09-2005, 22:21
W InterFoto 3450 zł za body z podstawowym obiektywem.

Amator 666- zdjęcia z D50 nie wyglądają gorzej niż z D70 :)

Jak komu pasuje to niech sobie kupi tę Minoltę i już.

pozdrawiam

Czornyj
06-09-2005, 22:38
Nie słuchaj ich! Konic ma duży telewizor i robi zdjecia jak sie nim potrząśnie. Kup Konica!

cahe
06-09-2005, 22:55
Czornyj: mam nadzieje że tak jak większość ciekawych osobowości nie opuścisz tego forum zbyt szybko ;-)

meliszipak
07-09-2005, 00:00
Konika. Nie dla kelnerów.

Seeker
07-09-2005, 03:16
Na temat KM nie bede sie wypowiadal, ale uwazam, ze materialy
o nowym aparacie (dynax 5 D) nie byly najszczesliwiej dobrane...
Po prostu wygladaja na nieco lipne i wcale sie nie czepiam
samego aparatu. Byc moze jest fajny, ale z dokumentacji
(poza danymi technicznymi oczywiscie) nic ciekawego nie wynika jakby...

Poza tym oczywiscie tradycyjnie pozdrawiam i zycze powodzenia w testach.


"Jak sie zapatrujecie na ten aparat??"
A kto ma to wiedziec na forum nikona w przypadku zupelnej nowosci minolty?
bo nie rozumiem pytania :) (poniekad oczywiscie)

"Z tego co przeczytalem na razie w necie to d50 odpada"
No to na co czekasz? Minolta tez potrzebuje betatesterow :))
Poza tym, nie wydaje mi sie... chyba, ze masz na mysli AS.
Tego nie testowalem. D50 nie jest bynajmniej w najmniejszym stopniu PRO,
ale fotki trzaska calkiem do rzeczy (z odpowiednm szkielkiem).

"starszy brat D70 wygrywa szkłem KITowym"
to zawsze bedzie w pewnym stopniu kwestia gustu, ale taki wariant
jest mozliwy.

"ale puszka ponoc zdecydowanie wyprzedza d70."
Najpierw piszesz, ze D70 wygrywa szklem, a potem jakby odwrotnie,
(chociaz niby w innym kontekscie)
a ogolnie ponoc pytasz o zdanie...
Moglbys sie bardziej zdecydowac?, bo nie wiadomo, czy to normalne pytanie,
cze tez moze prowokacja.
Generalnie puszke musisz sam wybrac po ocenie, na ktorych parametrach
ci najbardziej zalezy. Nie polece ci w ciemno Nikona,
tak, jak Akustyk nie poleci w ciemno Canona. Wdszystko w tej branzy
zawsze "zalezy".

"No i AS ciekawe czy to marketing czy raczej przydatna rzecz"
Pewnie po trosze jedno i drugie, jak to zwykle bywa.
Napewno nie jest to minus aparatu, ale czy plus jest zdecydowany,
trzeba samemu ocenic. Nikt ci konkretnie nie odpowie, bo kazdy
ma inne potrzeby.


Zupelnie O.T.:
Interpunkcja sie klania i mnie osobiscie nie robi wiekszej roznicy,
ale bardzo czesto potrafi poprawic zrozumialosc pytania.
(to nie wycieczka, tylko proba poprawienia jakosci kontaktu)

Pozdrawiam, i zycze trafnego wyboru.

Czornyj
07-09-2005, 08:16
Na Luminous Landscape jest ciekawy artykuł Johnstona pt. "Magic Bullet", polecam przeczytać przed zakupem, potem bedzie łatwej.
Ogólna myśl jest taka: nie łatwo zrobić dobre zdjecie. Efektem tego fotograficy na całym świecie oczekują aparatu "magicznej kuli" - aparatu, który zdjecia ma zawsze trafione. Otóż taki aparat - niestety - nie istnieje.

sailor
07-09-2005, 10:24
mysle ze tym razem KM po raz pierwszy od dawien dawna nie dla ciala i wypuscila aparat mneij wiecej w tym samym czasie co konkurencja. na d7d trzeba bylo czeka ponad rok :/
a co do samego aparatu: dla mnie troszke za maly, kilka zdjec pstryknietych w sklepie pokazalo ze AS dziala i jakosc zdjec jest ok. moz uda mi sie go wyrwac na jakis dluzszy test.. choc i tak wole D7D :D

Tr0n
07-09-2005, 14:15
moz uda mi sie go wyrwac na jakis dluzszy test.. choc i tak wole D7D :D

Przesiadasz sie ??? ;)

qooba
07-09-2005, 15:49
A ja mam takie problem:

Niedługo przesiądę się na cyfraka, wybór między D50 a D5 ;-)
Szkła mam zaledwie dwa: Nikkor 50mm 1.8 i Tokina 19-35, więc w D50 miałbym odpowiednio 75mm 1.8 i 29-53mm. Planuję dokupić jakieś tele w rozsądnej cenie, jeśli Nikon to pewnie 70-300G, bo 70-210F4 praktycznie nie istnieje na rynku, a szkoda... Na VR nie będzie mnie stać raczej nigdy, a w Minolcie mam go niejako na stałe, w każdym szkle. Biorąc pod uwagę, że sporo zdjęć robię na koncertach, AS będzie wskazany, czyli plus 5D. Cenowo kit D50 i 5D nie odbiegają od siebie zbyt daleko, a ponoć kitowy 18-70 Minolty jest całkiem niezły, coś pomiędzy 18-55 a 18-70 Nikkora. Tu pewnie remis. Znajomi mają same Nikony, więc często mogę korzystać z ich szkieł, ale... nie mozna tak ciągle, poza tym mieszkamy w różnych miastach, więc z tą dostępnością jest tak sobie :(
Kusi mnie to 5D niemiłosiernie... Kit 18-70 + 50mm 1.7 i jakaś Minolta/Sigma 70-300 wyjdzie cenowo podobnie do D50, a będzie ten "marketingowy" anty szejk.
Co radzicie?
Na moje F70 i szkiełka kupca właściwie już mam, gwoli ścisłości...
Zastanawiam się tylko, jak to jest z autofokusem w Minolcie? Nie mają tam żadnych AFS i USM - jak zwał tak zwał ? Wszystko działa na śrubokręcie??
To jest w zasadzie jedyny minus Minolty jak na razie.

pozdrawiam, kuba

Czornyj
07-09-2005, 19:05
Problem jest taki, że nikt chyba jeszcze nie widział co te KM + kit potrafi... Nie sądze jednak, aby wiele to odbiegało od tego, co oferuje D50. Dodatkowo D50 jest tylko w opcji z syfiastym kitem i dobrego Kita musiałbyś dokupywać, wiec kwestia szkieł standardowych nie ma tu aż tak kolosalnego znaczenia. Tych AFSów do Nikona nie ma znowóż tak wiele, a długie są już drogawe (vide 70-200VR). Korpus 5D mi sie osobiście podoba ze wzgledu na duży telewizor. Entajszejk też dobrym jest pono bajerem. Za ewentualnie najwiekszy minus Minolty uznałbym niewielką popularność, przez co trudniejszym jest ona później szpejem do opylenia, wszyscy tylko Najkon i Kenon, Kenon i Najkon, to troche tak, jak situejszon na rynku motoryzacyjnym: VW czy Toyota obrosły w Polsce mitem ueberwagenów nie do zajechania i na rynku wtórnym ich ceny są wygórowane a podaż spora - spróbuj zaś nie daj boziu sprzedać france czy włoszczyzne...

meliszipak
07-09-2005, 20:05
KM oferuje wiele więcej niż D 50.

anti shake
podgląd głębi ostrości
iso 100- 3200
podnoszenie lustra
9 czujników af
większy monitor
balans bieli w st Kelvina
3 klatki na sekundę
Zone matching ?
większa korekcja obrazu w jpg
więcej programów automatycznych
więcej przycisków bezpośredniego dostępu
bardziej rozbudowane menu
...............

jeżeli komuś odpowiada Minolta, to warto kupić.

pozdrawiam

amator666
07-09-2005, 22:45
O widze ze cos sie w temacie ruszyło. :)
Fajnie ze ludzie na forum nikona potrafia pogadac o sprzecie innym,( nie wielbiac TYLKO jednej słusznej marki) to chyba stanowi o klasie forum...

Prawda też jest ze obie puszki są podobne, a skad wahania i brak decyzji?
Jak wydaje tyle kasy (dla mnie duzo) i nie sa to pieniądze od cioci i wujka tylko
zarobione, włsne to sie człowiek 3x ogląda nim wybierze.
Pozdrawiam

qooba
07-09-2005, 23:58
jeżeli komuś odpowiada Minolta, to warto kupić.pozdrawiam

nie wiem, nie mam sentymentów "firmowych", chociaż mój wujek daaawno temu miał Minolte X-300, szwagier również ma X-300, i jakoś tak Minolta jest mi bliska sercu, ale nie ma takiego forum ;-)

sailor
08-09-2005, 11:40
Przesiadasz sie ??? ;)

jakbym mial okazje aparat za aparat to bez namyslu :) a gdyby d7d wyszla pol roku wczesniej to na d70 nawet bym nie spojrzal :P

Czornyj
08-09-2005, 11:49
He he - i zmieniłbyś wtedy nika z "sailor" na "traitor" :D

sailor
08-09-2005, 14:46
He he - i zmieniłbyś wtedy nika z "sailor" na "traitor" :D


nie rozumiem :P

cahe
08-09-2005, 15:51
traitor = zdrajca ;]

Anonymous
08-09-2005, 21:40
jeżeli komuś odpowiada Minolta, to warto kupić.pozdrawiam

nie wiem, nie mam sentymentów "firmowych", chociaż mój wujek daaawno temu miał Minolte X-300, szwagier również ma X-300, i jakoś tak Minolta jest mi bliska sercu, ale nie ma takiego forum ;-)

Jest:
http://kkm.autofocus.pl/forum/

Pozdrawiam:
Andrzej

qooba
08-09-2005, 22:53
dziękuję :-)

wyrwiflak
24-09-2005, 14:54
co powiecie na synchronizacje z dowolną migawką z lampami HSS (minolty) - flash przy 1/4000 robi wrazenie!

polecam pierwszy test maxxuma 5d na www.fotopolis.pl

fajne tryby ISO - Lo80 (do czornego na czornym - no offence czornyj ;) ) i Hi200 do białego na białym...

wogole ten aparat to dla mnie moj nastepny zakup

Czornyj
24-09-2005, 14:57
wogole ten aparat to dla mnie moj nastepny zakup
Taaak? A pierwsze przykazanie? "Nie bedziesz miał innych systemów przede mną"? Pójdziesz do piekła!

wyrwiflak
24-09-2005, 15:01
kupie se dekielek z posrebrzastym Nikon i jak ktos bedzie patrzyl (jeden z tych gosci ze złotymi paskami na szyji co mnie caly czas śledzą odkąd tu zacząłem pisać) to sie nie domysli bo oni tylko patrza na dekielki 8)

Czornyj
24-09-2005, 15:13
to posrebrzaste sie natychmiast wyciera w cholere. Zaś wyznawca jedynie słusznej wiary odróżnia kacerski system na pierwszy rzut oka lub po dźwieku migawki. Nie ujdziesz Nikoniańskiej Inkwizycji! :lol:

wyrwiflak
24-09-2005, 15:23
ale ja mam nikona :)

Czornyj
24-09-2005, 15:53
ale ja mam nikona :)
to co sie sadzisz na 5D???? :lol:

krzysiekk
26-09-2005, 14:39
Czornyj - a niech sie sadzi :) tez mam teraz mieszane uczucia - jakbym nie mial nikona i kilka tych marnych gratow do niego to pewnie poszedlbym w minolte - z tym ze moze w 7mke.
Z tego co mi wiadomo to wspolpracują ze szklami na M42 - i pomiar i potwierdzenie. Wizjer jasny - wiec ostrzenie reczne bedzie dosc precyzyjne.
A na aparat tej klasy ze stajni nikona to pewnie w zyciu mnie stac nie bedzie.

wyrwiflak
05-10-2005, 19:48
no właśnie bezproblemowa współpraca z M42 może stać się (obok AS) dużym plusem dla km5d, konik sam z siebie ma raczu mało szkieł i "dość mało przyjaznych cenowo", a dostać niezłą stałkę M42 żaden problem...

martwi mnie jedynie problem firmware'owy zastępowania hot pixeli przez czornyj kropki - o ile na nocnych fotkach nie robi różnicy to jakby chcieć coś ładnie naświetlić dłużej za dnia moga sie pokazać uhidne kropy... duży to zonk ze strony KM - inni sobie lepiej radzą