PDA

Zobacz pełną wersję : Zenza bronica sq



Ryśko
02-09-2016, 16:43
Zdecydowałem się na zakup ZENZA BRONICA SQ + 80/2.8 Zenzanon PS, kominek. Zdecydował stan techniczny i cena. Czy na forum są osoby które miały do czynienia z tym aparatem i mogły by doradzić jakie akcesoria (pryzmat, obiektywy, ścianki polaroida itp.) warto dokupić do fotografii portretowej, architektury, pejzażu?

stock
02-09-2016, 20:37
miałem SQAi - u mnie był problem z pomiarem światła. Przewalał o dwie działki na plus.
Co do akcesoriów nie doradze bo miałem ten zestaw ze słoikiem 105mm zdaje się i nie robiłem nim dłużej niż pół roku. Poszedł w inne ręce :)

Ryśko
03-09-2016, 09:09
SQ nie ma pomiaru światła przez obiektyw, chyba że jest jakiś pryzmat

rafulec
07-09-2016, 20:16
mam sq-a z pryzmatem,
polecam kupić więcej niż dupkę, choć rozglądając się po ebay-u widzę że koszt transportu wielokrotnie jest równy lub wyższy niż dupka.

Ryśko
08-09-2016, 09:00
Kupiłem korpus, obiekty PS 80/2.8 , kasetę. Wszystko w pudełkach + obiektyw z futerałem sztywnym, instrukcja po włosku. Stan bardzo dobry. Właśnie odebrałem i przymierzam się do zabawy. Potrzebny mi jest jakiś w miarę dobry i nie szaleńczo drogi światłomierz (wystarczy do światła ciągłego) oraz pryzmat ułatwiający życie. Inaczej się grzebie w internecie a inaczej jest gdy ktoś coś doradzi.