PDA

Zobacz pełną wersję : Szybki kompakt, do 1000 zł



Wozu
30-08-2016, 20:51
Witam,
Poszukuję nowego aparatu kompaktowego (nie chcę lustrzanki) w cenie nieprzekraczającej 1000 zł. Aparat ma służyć do robienia zdjęć małemu dziecku. Główny parametr, na jakim mi zależy, to możliwie najszybszy AF w aparacie do 1000 zł. Ostrzenie w czasie kilku sekund nie wchodzi w grę, bo jak to bywa z małymi dziećmi, są dość ruchliwe...
Proszę o polecenie jakiegoś konkretnego modelu, który najlepiej sprawdzi się w przypadku fotografowania dziecka w trybie auto, a jego atutem będzie szybkość.

Pozdrawiam!

PiKa
30-08-2016, 21:36
g7x? ...

tomfoot
30-08-2016, 21:47
Nie znajdziesz takiego.

d90
30-08-2016, 21:49
Epl5 - polecę bo mam.
(Jeszcze żadne dziecko mu nie uciekło :). )

Wozu
30-08-2016, 22:04
Dzięki za szybki odzew i propozycje. Niestety, przekraczają przeznaczony budżet.
Domyślam się, że ciężko będzie jednocześnie spełnić przedstawione wymagania w relacji do założonej ceny. Jednak jeśli przyjmiemy, że "nowy szybki kompakt do 1000 zł" to nieosiągalny ideał, to jaki nowy kompakt do 1000 zł (bo te kryteria są nie do przeskoczenia) będzie możliwie najszybszy?

tomfoot
30-08-2016, 23:00
W kategorii NOWY kompakt w cenie do 1000zł nie znajdziesz żadnego, którym będziesz w stanie zrobić zdjęcia rozbrykanym dzieciom. Nie zmusisz malucha (albo bardzo rzadko na tyle go zainteresujesz) żeby aparat wyostrzył i zrobił zdjęcie. To nie jest realne. Chyba że będziesz te fotki robił na zasadzie chybił-trafił i może co któraś wpadnie.

Wozu
31-08-2016, 17:26
Nawet jeśli miałoby wejść na chybił-trafił, to może jednak jest jakiś model warty polecenia?

PiKa
31-08-2016, 17:43
A musi być nowy?

Wozu
31-08-2016, 18:45
Zdecydowanie wolałbym nowy, natomiast do tej pory nikt nic takiego nie zaproponował, więc...

tomfoot
31-08-2016, 19:57
Wejdź na stronę euro.com.pl i przefiltruj kompakty w cenie do 1000 zł (od 700zl) i oznacz marki Sony i Canon. Wyskocza Ci dostępne modele. Jezeli byłbym w Twoim miejscu i z Twoim budżetem to kupilbym albo Canona Powershot albo Sony (hs zdaje sie),

Wozu
31-08-2016, 20:40
OK, zajrzę na stronę Euro.
A przy okazji jeszcze prośba o opinię, czy warto:
-Pentax Q10
-Olympus XZ-2
-Nikon Coolpix L840

PiKa
31-08-2016, 21:02
Z tych 3 xz2 kojarzę - zbiera dobre opinie - powinien być wątek na forum

gavin
31-08-2016, 21:46
http://allegro.pl/nikon-1-j2-10-30mm-czarny-nowy-i6451265503.html

tomfoot
31-08-2016, 22:26
OK, zajrzę na stronę Euro.
A przy okazji jeszcze prośba o opinię, czy warto:
-Pentax Q10
-Olympus XZ-2
-Nikon Coolpix L840

Olympus XZ-2 bardzo bardzo dobry

Wozu
31-08-2016, 22:31
A biorąc pod uwagę parametry (zamiast wymienionego przeze mnie L840 - wskazany przez Gavina 1 J2)?
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=3&add0=1633&add1=1638&add2=1616

tomfoot
31-08-2016, 22:44
To, ze jesteśmy na forum Nikona nie obliguje do konieczności wskazywania jakiegokolwiek kompaktu Nikona, które są delikatnie mówiąc słabe.

d90
01-09-2016, 00:35
Jesli w cenie łapie sie ten Olek xz-2, to kupuj smialo.
Wiele o nim dobrego w swiecie slychac.

robanto
01-09-2016, 08:34
Mojej żonie go kupiłem i spokojnie daje radę. Też polecam.