PDA

Zobacz pełną wersję : Doinwestowanie w sprzęt pod filmowanie / DX



piotr_nikon
30-08-2016, 06:54
Witam, zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego osprzętu pod filmowanie. Aktualnie są dwa body, tamron 17-50 + n35. Mam mikrofon nakamerowy (nie pamiętam firmy, kosztował ca 450pln są słyszalne mocno szumy) jest zoom h1. Są statywy, monopod, slider, flycam, rig.
Trzeba doinwestować. Na pewno chcę poprawić jakość dźwięku, dlatego myślę o mikrofonie RODE. Tylko teraz, czy rode videomic pro czy rode videomic pro stereo ?
Kolejna sprawa to szkła, budżet ca. 3000 PLN. Myślałem albo o tokinie 11-16 (czasem brakuje mi szerzej niż pozwala tamron) + tokina 105 (potrzebny mi też jakiś obiektyw z dłuższą ogniskową, ten fajnie by się nadał również do detali)
Druga opcja to sprzedać tamrona, kupić sigmę 18-35 1.8 i jak starczy to coś dłuższego ew. jakiś szeroki samyang na steady.

Teraz moje pytanie do osób które korzystają z tych obiektywów. Opcja pierwsza wiem że gwarantuje mi że zakres ogniskowych będę miał dla moich zastosowań wystarczający na ten moment. Będzie zarówno szeroko jak i uchwyce jakieś detale.
Znowu druga opcja i sigma 18-35. Czy obiektyw jest wart swojej ceny ? używka ok 2500 PLN. W tej opcji nie będę miał szerokiego kąta, chyba że zamiast tokiny 105 znajdę jakiegoś samyanga 12 albo 14 na steady. Też wchodzi w grę.

z góry dzięki za swoje opinie

SHOX!
28-09-2016, 14:45
Co Ty chcesz nagrywać to po pierwsze...

GonzoG
28-09-2016, 15:01
1. Jakie to aparaty?
2. Co nagrywasz?