PDA

Zobacz pełną wersję : D750 zatrzymanie czasu nagrywania



Darek78
29-08-2016, 09:19
Witam wszystkich,
Mam pytanie czy ktoś z Was wcześniej zetknął się z takim problemem..

Posaidam D750.. BODy ma rok i 3m-ce.. na ostatnim weselu..podczas filmowania zatrzymał się czas odliczający 10min... W LCD pokazywał, że z cały czas nagrywa (czerwona kropka) - nie dało się wyłączyć przy pomoc przycisku REC.. oraz OFF.. Wyjąłem baterie.. pomogło.
I takie "cudo" zdaża mi się co imprezę....jest stres bo nie wiem kiedy będzie następny raz...;(

Czy ktoś wie co to moze być? Kurcze..moge oddac do serwisu..ale znając życie wszystko będzie działało.. ;(

Pozdrawiam

david555
29-08-2016, 09:31
A nie sądzisz, że do filmowania są lepsze sprzęty, niż aparat fotograficzny ?

Nie wiem jak z wytrzymałością matryc w trybie filmowania, ale może to być mechanizm obronny przed przegrzaniem sensora.
A jak wygląda materiał filmowy z momentu tuż przed zatrzymaniem nagrywania ?
Nie ma np. przebarwień ?

Darek78
29-08-2016, 09:48
Mam 8 szkieł od nikona stąd mój wybór do filmu...
Materiał nie ma żadnych wad "przed" i "po".. obraz czysty i kolory odpowiednie... matryca idealna.. a żadna standardowa kamera nie da mi takiej plastyki obrazu w tej półce cenowej...

Kolekcjoner
29-08-2016, 10:58
Plastyka plastyką ale jak nagranie stanie w kluczowym momencie to wolałbym mieć wtedy cokolwiek "bez plastyki" ale co nie zatrzymuje nagrania ;).

ksh
29-08-2016, 11:29
Testowałeś na innych kartach pamięci ?
Ja miałem takie cudo w D5200 ale tylko z kartą sandisk, która normalnie działała do zdjęć.

Darek78
29-08-2016, 12:14
Plastyka plastyką ale jak nagranie stanie w kluczowym momencie to wolałbym mieć wtedy cokolwiek "bez plastyki" ale co nie zatrzymuje nagrania ;).

Mam w zapasie D810.. ale nie bede w całości filmował "kichą" czyli kamera HD bez wymiennej optyki ;)

Z drugiej strony żaden sprzęt nie daje ci 100% pewności nagrania.. nawet nie sygnalizując problemu :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Testowałeś na innych kartach pamięci ?
Ja miałem takie cudo w D5200 ale tylko z kartą sandisk, która normalnie działała do zdjęć.

Tak, karty mam szybkie i bez błędów...

ksh
29-08-2016, 12:41
Nie o to chodzi czy szybkie i bez błędów tylko czy to na wszystkich kartach się dzieje.

Darek78
29-08-2016, 12:51
Nie o to chodzi czy szybkie i bez błędów tylko czy to na wszystkich kartach się dzieje.

Tak, karta nie ma znaczenia...

Kolekcjoner
29-08-2016, 14:02
Mam w zapasie D810.. ale nie bede w całości filmował "kichą" czyli kamera HD bez wymiennej optyki ;)

Z drugiej strony żaden sprzęt nie daje ci 100% pewności nagrania.. nawet nie sygnalizując problemu :)

To prawda ale chodzi o minimalizowanie ryzyka. Ja zajmuję się video i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tłumaczenia przed klientem, że wie Pan nie mam kluczowego ujęcia z koncertu bo ....eeee......mmmmmm..... tego zacięła mi się kamera ;).

Darek78
29-08-2016, 14:13
To prawda ale chodzi o minimalizowanie ryzyka. Ja zajmuję się video i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tłumaczenia przed klientem, że wie Pan nie mam kluczowego ujęcia z koncertu bo ....eeee......mmmmmm..... tego zacięła mi się kamera ;).

Jasne masz racje..ale piszą tutaj myślałem, że ktoś miał podobny problem.. wiecznie nie będę pracował na felernym sprzęcie.. Pozostaj mi nic innego jak w warunkach studyjnych zmusić go do zawiechy... i zrobić film dla serwisu... Nic innego mi do głowy nie przychodzi ;)

Kolekcjoner
29-08-2016, 14:31
Chyba tak bo ten czas o którym piszesz jest jakiś absurdalnie krótki....

Darek78
29-08-2016, 14:52
Chyba tak bo ten czas o którym piszesz jest jakiś absurdalnie krótki....

czas jest krótki bo taki wybieram..albo tryb nagrywania 10min w najwyższej jakości albo 20min w normalnej...

Czas mi się zatrzymał po 5min... ale to tak po 21 na weselichu... Generalnie nie jestem w stanie przewidzieć kiedy...
Rozmawiałem z pewnym elektronikiem podejrzewa problem z migawką..ale.. zobaczymy... po serwisie..

GonzoG
29-08-2016, 15:46
Jak tak się dzieje często i niezależnie od akcesoriów (kary, obiektywy), to coś nie tak z aparatem.
Na start spróbuj ponownie wgrać soft do aparatu. Jak dalej bedzie to samo, to trzeba słać do serwisu.


A nie sądzisz, że do filmowania są lepsze sprzęty, niż aparat fotograficzny ?

A nie sądzisz, że do zdjęć są lepsze sprzęty niż lustrzanki małoobrazkowe... ??

david555
29-08-2016, 17:56
A nie sądzisz, że do zdjęć są lepsze sprzęty niż lustrzanki małoobrazkowe... ??

I coś Ty kolego w ogóle mądrego tu napisał ?

Jeżeli uważasz, że aparat fotograficzny, to idealny sprzęt do rejestracji filmów, to gratuluję rozeznania. :)
Co innego do rejestracji zdjęć, gdzie sprawują się naprawdę wyśmienicie i niekoniecznie w formatach matryc większych, niż mały obrazek.

GonzoG
29-08-2016, 22:04
Migawka nie ma żadnego znaczenia przy filmach. Otwiera się przy włączeniu LV i zamyka dopiero gdy wyłaczysz.

B_Marcin
29-08-2016, 22:57
Popyt podaż, machina ruszyła od czasu 5d2 i ta dyskusja czy dslry się nadają do filmu czy nie, iągnie się od premiery tegoż aparatu.

Darek78
30-08-2016, 10:01
Migawka nie ma żadnego znaczenia przy filmach. Otwiera się przy włączeniu LV i zamyka dopiero gdy wyłaczysz.

Raczej migawka.. miałem zawieche..bwymiana baterii nie pomogła.. zobaczyłem, że lustro już się nie opuściło.. bedzie serwis...

GonzoG
30-08-2016, 12:17
Ale co ma migawka, która nic nie robi, do zawieszania się nagrywania ??

Darek78
30-08-2016, 12:23
Ale co ma migawka, która nic nie robi, do zawieszania się nagrywania ??

Jak dostane opis z serwisu to ci napisze ;)

Maciek N
03-09-2016, 09:21
Firmuję D750 drugi rok i (odpukać) bez żadnych problemów. Opisany powyżej problem nie wystąpił. Pewnie nie nie o to chodzi ale proponuję filmować z innymi ustawieniami.
np 30p. Być może matryca się mniej nagrzeje, elektronika nie będzie tak obciążona i problem nie wystąpi.