PDA

Zobacz pełną wersję : Lagi podczas używania niektórych narzędzi w PS



Xavier80
28-08-2016, 18:39
Od pewnego czasu zauważyłem podczas obróbki w PS pewien problem z płynnością używania miektórych narzędzi. Szczególnie dotyczy to narzędzi do inteligentnego zaznaczania, ładuje niesamowicie a zaznaczenie części obrazu to istna katorga. Czy może być to spowodowane zmianą jakichś ustawień? Nie sądzę, aby problemem był tu sprzęt, procesor i5 i 16 GB ram, dysk ssd. Lightroom, ACR, Niki, niektóre narzędzia PS, wszystko śmiga aż miło, problem jest z tym zaznaczaniem. Ktoś ma jakiś pomysł?

2pompony
28-08-2016, 19:53
Moim pomysłem (co się potwierdza w kontaktach z innymi częściami pakietu CC z którymi mam nieprzyjemność się stykać na niwie zawodowej) jest to, ze to jest bezpośrednia konsekwencja polityki abonamentowej Adobe.

Po prostu: żeby coś sprzedać, trzeba się starać, bo bez starań nikt nie kupi niedopracowanego chłamu. To było prawdą w dobie pakietów które się kupowało.

Ale teraz Adobe nie sprzedaje programów, tylko usługę. Obojętne czy zrobi coś dobrze czy źle, czy daną wersję dopracuje czy też nie - użytkownicy i tak muszą bulić, bo tak to zostało wymyślone i wprowadzone jako rewelacyjne posunięcie w trosce o użytkownika. Sam pamiętam te oszołomione szczęściem głosy, które powtarzały za Adobe, ze odtąd będzie szczęście wiekuiste, bo zawsze będą mieli aktualną wersję...

Teraz okazuje się, że jedyną obroną przed nowszymi i gorszymi wersjami jest zakazanie im update'ów - ale płacić trzeba dalej. :)

Jestem spokojny, że wada o jakiej piszesz zostanie usunięta już za kilka podwersji, ale w jej miejsce zrobią parę innych ważnych wad.

Jak ktoś pomyśli, że to chyba niemożliwe - to właśnie dokładnie taka jest historia Lightrooma od wersji 6. Jeden z updateów był tak tragicznie spartolony, że nawet na fanowskich serwisach fanboye ostrzegali, żeby tego chłamu nie updateować do nowszej wersji, bo będzie więcej szkód niż pożytku.

Xavier80
29-08-2016, 18:40
dzięki za odpowiedź bombel. Pozostaje mi wobec tego czekać aż usuną ten błąd.