PDA

Zobacz pełną wersję : Mikrofon zewnętrzny do nagrywania koncertów



Kinga(KNstudiofotovideo)
21-08-2016, 15:58
Witam
Poszukuję mikrofon zewnętrzny do D5000 do nagrywania dźwięku z koncertu,imprezy na sali.Nagrania to raczej do 1-5 minut.
dyktafony to raczej odpadają. Czekam na propozycje,szukałam po internecie ale nie jestem pewna czy dzwięk bedzie dość dobry i lepszy od dyktafonu a wiadomo że dzwięk bezpośrednio nagrywany
przez aparat jest faktalny i szumi przy drganiach/basach. Mój limit na mikrofon max 300zl.

Myślałam nad stereo BOYA BY-PVM50 , MIC-01 Stereofoniczny

Ogryzek
22-08-2016, 08:07
Do tego służy rejestrator dźwięku.
Zoom H4 /H4n itd.
Urządzenie, które posiada programowalny limiter, kompresor, profile mikrofonów itd.

Na pewno nie dyktafon.

Kolekcjoner
06-09-2016, 00:33
Witam
Poszukuję mikrofon zewnętrzny do D5000 do nagrywania dźwięku z koncertu,imprezy na sali.Nagrania to raczej do 1-5 minut.
dyktafony to raczej odpadają. Czekam na propozycje,szukałam po internecie ale nie jestem pewna czy dzwięk bedzie dość dobry i lepszy od dyktafonu a wiadomo że dzwięk bezpośrednio nagrywany
przez aparat jest faktalny i szumi przy drganiach/basach. Mój limit na mikrofon max 300zl.

Myślałam nad stereo BOYA BY-PVM50 , MIC-01 Stereofoniczny
Szkoda pieniędzy na takie wynalazki. Sugeruję jak kolega rejestrator.

GonzoG
06-09-2016, 12:00
Takie mikrofony są tylko do tego, aby "profesjonalnie" wyglądać. Jakość dźwięku przez nie nagranego jest niemal identyczna co przy wbudowanym mikrofonie.
Jak się upierasz przy mikrofonie, to masz tu Rode stereo:
http://allegro.pl/rode-stereo-videomic-mikrofon-do-kamery-i6445831314.html

A najlepiej rejestrator, np. wspomniany Hoom H4, może on też służyć jako mikrofon do aparatu.

bic44
12-09-2016, 11:10
Zastanowiłbym się mocno, czy jest sens nagrywać cokolwiek d5000, jakość video ma już mocno niedzisiejszą. Z mikrofonów polecam videomic pro, używam wersji mono, chociaż do koncertów wolałbym stereo, a przy skromniejszym budżecie bazowego zooma.

GonzoG
12-09-2016, 20:38
Zoom H1 do koncertów się nie nadaje. Za bardzo tnie pasmo na dole.
Minimum H2.

Maciek N
13-09-2016, 09:42
Ludzie, o czym Wy piszecie? Żeby dobrze nagrać koncert potrzeba minimum 3 filmowców z kranem kamerowym + dźwiękowiec. Na koncertach poziomy dźwięku osiągają krytyczne wartości. Żeby nad nimi panować trzeba na bieżąco je korygować.
Kinga pyta o zwykłą wideorejestrację z jednego urządzenia. Co kol-wiek zrobi będzie słabo. Czy jakiś mikrofon poprawi jakość dźwięku? Jeśli tak, to w niewielkim stopniu.
Lustrzanka do tego zadania także nie będzie dobrym rozwiązaniem. Nie dość że dźwięk słaby to jeszcze ciężko sterować obrazem a poziom światła ulega ciągłej zmianie!
Jeśli te koncerty będą często nagrywane to proponuję zainwestować w kamerę z dobrą automatyką.

vid3
13-09-2016, 10:11
No i se nagrałaś.

Z budżetem 300 zł 3 filmowców, kran i dźwiękowiec.
Tak Ci koledzy doradzili.

Maciek N
13-09-2016, 10:30
No i se nagrałaś.

Z budżetem 300 zł 3 filmowców, kran i dźwiękowiec.
Tak Ci koledzy doradzili.

Naucz się czytać ze zrozumieniem, napisałem coś zupełnie innego.

Kolekcjoner
13-09-2016, 12:14
Witam
Poszukuję mikrofon zewnętrzny do D5000 do nagrywania dźwięku z koncertu,imprezy na sali.Nagrania to raczej do 1-5 minut.
.....
Biorąc pod uwagę co napisała koleżanka to mówimy tu o jakichś rejestracjach archiwalnych czy reporterskich. Więc do czegoś takiego jakiś prosty tani rejestrator może być najlepszym rozwiązaniem. Wiele z nich ma jeszcze taką cechę, że można ich użyć jako mikrofonów i podłączyć do aparatu z wyjścia rejestratora. Nie ma wtedy dodatkowej roboty z synchronizacją. Myślę że przy pewnej wiedzy da się to ogarnąć w ten sposób.
Z budżetówek to to jest całkiem niezłe: https://www.thomann.de/pl/tascam_dr05.htm
a z polecanych i sprawdzonych to: https://www.thomann.de/pl/tascam_dr40.htm .

Leopold3
14-09-2016, 21:15
O restauracjach reporterskich jest mowa.