PDA

Zobacz pełną wersję : zarzadzanie plikami video



fiszi
18-08-2016, 17:08
Po kilku miesiacach przygody z video moj dysk peka w szwach. Powrót do starszych plików wymaga przeglądniecia calego, dlugiego pliku zrodłowego w poszukiwaniu odpowiedniej sceny i zajmuje mi duzo czasu.
Prosze podzielcie sie metoda jak efektywnie zarzadzac plikami video i przechowywać tylko wybrane sceny. 10 minutowe video to ponad 3GB miejsca. Czy istnieje narzędzie dzieki któremu bede mógł wyciąć nieporządane sceny i zachować tylko te najlepsze, z zachowaniem jakośći pliku wejsciowego?

W adobe premiere pro jest bardzo duzo możliowśći przycięcia, natomiast juz pociętą sekwencję trzeba wyeksportować od nowa. Biorąc pod uwagę żę mam kilkaset plików zamie mi to wieki. Adobe media encoder też umożliwa przyciecie video ale także trzeba od nowa wyrenderować.
Czy jest narzędzie które pozwoli ustawić tylko punkty starowe i wyjscia i zapisać plik o identycznych parametrach ale o mniejszym rozmiarze?

Limax7
18-08-2016, 18:51
w XMedia Recode chyba da się to zrobić. Bez kompresji tylko cięcie.

Limax7
18-08-2016, 20:30
Właśnie przetestowałem też ten program
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html

Otwieramy plik szukamy miejsca jakie chcemy wyciąć zaznaczając I oraz O i wycinamy Ctrl + X potem gdy już zostanie to co nam pasuje Ctrl + S i jako nowy plik :)
Gotowe, szybko i sprawnie ! Jestem zachwycony tym programem i mam go od kilku lat ale teraz widzę jego moc :)

fiszi
20-08-2016, 13:05
Właśnie przetestowałem też ten program
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-win.html

Otwieramy plik szukamy miejsca jakie chcemy wyciąć zaznaczając I oraz O i wycinamy Ctrl + X potem gdy już zostanie to co nam pasuje Ctrl + S i jako nowy plik :)
Gotowe, szybko i sprawnie ! Jestem zachwycony tym programem i mam go od kilku lat ale teraz widzę jego moc :)

dzieki, przetestowalem, faktycznie blyskawiczna obsluga, ale nowy przyciety plik sie zacina.

Ktos jezcze ma sprawdzone rozwiaznie?

Limax7
22-08-2016, 11:25
dzieki, przetestowalem, faktycznie blyskawiczna obsluga, ale nowy przyciety plik sie zacina.

Ktos jezcze ma sprawdzone rozwiaznie?

U mnie przyciety plik dziala prawidlowo.

Maciek N
28-08-2016, 22:34
Może najlepszym rozwiązaniem jest kupić dodatkowy dysk? Szczególnie jeśli to ważne materiały.

fiszi
31-08-2016, 10:14
Może najlepszym rozwiązaniem jest kupić dodatkowy dysk? Szczególnie jeśli to ważne materiały.

Jest to rozwiazanie, ale jestem przekonany ze musi byc metoda aby wycinac tylko pozadane sceny i zapisywac bez renderowania.
trzymanie na dysku plikow 3-4 GB gdzie interesujace sa dwa ujecia po 15s nie jest wygodne.

Jezeli ktos jescze ma pomysl jak wyciąć sceny i zapisac bez renderowania, bede wdzieczny za podpowiedz.

Limax7
01-09-2016, 15:32
A jaki masz system operacyjny?

Aeon88
02-09-2016, 11:39
A bierzesz pod uwagę że jak zostawisz sceny po 15s zamiast całego ujęcia to potem nic z tym nie zrobisz? Nie wydłużysz żadnej sceny, nie zastąpisz ją inną, jedyne co to bedziesz mógł obrobić je ponownie ale... bierzesz pod uwagę że jak zmontujesz materiał np w Premiere Pro a potem użyte w projekcie pliki przytniesz zewnętrznym programem to rozwalisz sobie projekt, bo dla PP to już będą całkiem inne klipy? I jak będziesz chciał zmienić kolorystykę jednego ujęcia będziesz składał cały klip od nowa? :) Wydaje mi się że tych dwóch rzeczy nie bierzesz pod uwagę a to kwestie kluczowe.

Jak już chcesz zachować kopię w jak najlepszej jakości to zainteresuj się tematem tworzenia master archive copy. Ludzie zazwyczaj eksportują gotowy projekt do ProRes 422 żeby móc ten klip otworzyć później w premierze i praktycznie bez strat jakości zapisać ponownie np do innego docelowego formatu jak mpeg2-bluray czy do mpeg2-dvd. Ale tutaj po otwarciu klipu zapisanego w prores nie masz możliwości edycji efektów, które nałożyłeś na surowe klipy, nie masz warstw itp. Może jest opcja w PP aby wyeksportować projekt jako klip lub kolejny projekt z pocięciem plików które zostały użyte do utworzenia projektu źródłowego, równocześnie z zachowaniem warstw i efektów nałożonych na surowe klipy z aparatu, to by była już ciekawsza opcja i sam bym się chętnie dowiedział czy coś takiego istnieje. Nadal nie można by było wydłużać ujeć czy je wymieniać bo innych by juz nie było (po przycięciu plików) ale można by było edytować np korekty kolorystyczne ponownie na całym projekcie a to już coś co może się przydać.