Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Trekking - uchwyt na aparat



Maxikq
15-08-2016, 22:29
Cześć,

wybieram się w góry z dużym plecakiem oraz kijkami trekkingowymi. Problem jest taki, że idąc z kijami nie mam jak nosić aparatu, wieszanie na szyi odpada, a noszenie w plecaku to mega kłopot, bo za każdym razem jak chcę zrobić zdjęcie to muszę zdejmować wszystko.

Planuję zabrać D7200 + Nikkora 18-105mm.

Jedyne co znalazłem to:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/b-grip-grip-do-paska-evo.html
Jednak trochę drogie i nie wiem czy pas biodrowy od plecaka nie będzie przeszkadzał przy takim sposobie noszenia aparatu.

Jak Wy sobie radzicie z tym problemem?

DrAszyr
15-08-2016, 23:06
Kabura najlepiej przyczepiona do pasa biodrowego plecaka. W górach noszenie aparatu bez pokrowca trochę ryzykowne.

anihil
22-08-2016, 09:56
Jak Wy sobie radzicie z tym problemem?

Ja używam Peak Design: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/peakdesign-capturepro-mocowanie-aparatu-do-paska-plytka-micro.html

Nosiłem 750 + 70-200 bez problemów.

PiKa
22-08-2016, 10:32
Noszę lekki aparat - sony rx100 ;)

GonzoG
22-08-2016, 11:00
Te mocowania na pas nadają sie do normalnego chodzenia, a nie w góry.

Najlepsza będzie jakaś mała torba kabura z możliwością zamocowania na pasie biodrowym., bo będzie chronić aparat i nie ma szans aby spadł.

PiKa
22-08-2016, 14:40
Nie będzie konfliktu z kijami?

Jestem teoretykiem, ale moim zdaniem najlepszy byłby plecak lub nerka, które można używać bez ściągania z pleców / pasa.

emet_b
22-08-2016, 14:49
Ja Ci polecam mój zestaw:
Lowepro Inverse 200aw+wspomniany już peak design
Całość masz w torbie z tyłu powyżej pośladków, a PD możesz zamontować albo przy pasie biodrowym w okolicach kieszeni albo na pasie poprzecznym na klatce piersiowej.

Nosiłem tak system fuji, teraz targam tak Nikona DF+18-35+60/2.8+70-300vr

anihil
28-08-2016, 23:54
Te mocowania na pas nadają sie do normalnego chodzenia, a nie w góry.


Te mocowanie montuje do plecaka na ramie. Do paska jest to bardzo niewygodne jak się dużo chodzi.

manfred
31-08-2016, 08:04
A ja noszę w kaburze na szyi coś ala torba listonosza. Tylko że no własnie górny uchwyt mam podpięty za pomocą karabinka do paska od plecaka w ten sposób ciężar nie spoczywa na szyi tylko na pasku. Nie dziękuj :-)

zysio
31-08-2016, 17:45
No takie coś jest spoko i wygodne.