gswito
10-08-2016, 10:48
Witam.
Ostatnio ogarniam Astrofotografie czyli zdjęcia nocne przy długich czasach naświetlania. Zastanawia mnie jak wykonać zdjęcie przykładowo 30 sekundowe gdzie będę naswietlal kadr a osoba znajdująca się na pierwszym planie wyjdzie ostra. Stac przykładowo 30 sekund i się nie poruszyć choćby trochę może się okazać trudne. Czy jest jakaś specjalna technika by uchwycić ostra postać przy długim czasie naświetlania? Widziałem trochę takich zdjęć więc wiem że jakoś się da.
Pozdrawiam.
Ps to zdjęcie wykonane jest przy naświetlania 30s a osoba w kadrze jest ostra
https://500px.com/photo/117195393
Ostatnio ogarniam Astrofotografie czyli zdjęcia nocne przy długich czasach naświetlania. Zastanawia mnie jak wykonać zdjęcie przykładowo 30 sekundowe gdzie będę naswietlal kadr a osoba znajdująca się na pierwszym planie wyjdzie ostra. Stac przykładowo 30 sekund i się nie poruszyć choćby trochę może się okazać trudne. Czy jest jakaś specjalna technika by uchwycić ostra postać przy długim czasie naświetlania? Widziałem trochę takich zdjęć więc wiem że jakoś się da.
Pozdrawiam.
Ps to zdjęcie wykonane jest przy naświetlania 30s a osoba w kadrze jest ostra
https://500px.com/photo/117195393