PDA

Zobacz pełną wersję : Korekta ostrych cieni na skórze



easy lee
04-08-2016, 14:36
W jaki sposób pozbywacie się ostrych cieni na skórze, jeśli już takowe się pojawią? ..np. z reflektorków przy ołtarzu + mikrofon, loczek pm, ręka kościelnego i inny szajs który stanie światłu na drodze? Ja kombinuję z pędzelkiem korygującym, d&b, podbarwianiem krzywymi, ale ciężko jest to zrobić w miarę szybko i ładnie. Męczy nie to strasznie :|
Może macie jakieś fajne patenty, coby to w miarę sprawnie zrobić?

krakowiak
04-08-2016, 20:01
Ostre cienie jeśli dobrze myślę powstają np. jeśli jest tylko jedno źródło światła. A w kościele jest ich zawsze kilka i musisz mieć pecha jeśli taki cień wystąpi na skórze. Albo wcześniej użyjesz lampy błyskowej albo w programie postaraj się delikatnie rozjaśnić te cienie. Każde użycie np pędzli itp. w PS może skończyć się tragicznie dla skóry.

easy lee
05-08-2016, 12:17
Jest kilka źródeł, ale żaróweczki w kinkietach się jedynie żarzą, okna są ale światła wpada zwykle niewiele, żyrandole przeważnie wyłączone - wiadomo klimacik średniowiecza musi być zachowany, no a reflektory skierowane w okolice ołtarza przeważnie świecą ostro i kierunkowo. Może miałem pecha, ale rezultatów już się nie odpeszy, przy następnej może sobie dobłysnę ..a póki co trzeba z tego jakoś wybrnąć