PDA

Zobacz pełną wersję : FM 10, FG



montini
04-09-2005, 19:34
FM 10 warte to coś czy lepiej szukać coś zdecydowanie starszego?

FG czy ze sałymi 50 i 28 AF D będzie chodzić?

szymony
04-09-2005, 20:29
FM 10 warte to coś czy lepiej szukać coś zdecydowanie starszego?
Sam sprawdź (http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/nikonfmseries/fm10/htmls/index1.htm)


FG czy ze sałymi 50 i 28 AF D będzie chodzić?
Będzie działać. Zauważ tylko że skok od nastawy min do 00 w szkłach AF jest zdecydowanie mniejszy niż w manualach, co może wpłynąć na dokładność ręcznego ostrzenia.

kiemlo
05-09-2005, 00:20
FM10 i jego brat FE10 to szajs produkcji Cosiny. Bardzo podobne korpusy były dostępne jako Canon T60 oraz Olympus OM-2000. Lepiej poszukać prawdziwego Nikona :-)

grazioso
13-09-2005, 23:46
kiemlo ma rację, lepiej zapolować na oryginała - FA lub FM. FM10 robi wrazenie na hobbystach fotografii analogowej, ale tych co się specjalnie nie znają. Swojego traktuję jako rezerwowy/manualny zoom natychmiast znalazł kupca/, ja podpinam do niego posiadane obiektywy i nie narzekam. Wkurzajaca jest dźwigienka, co blokuje spust przed przypadkowym wyzwoleniem.

Spinner
14-09-2005, 09:27
Ja sie zastanawiam nad sprzedaza manualnego sprzeciku ze stopki czyli F301 (jak nowy) i 28, 50 i 75-150 - polecam ten aparacik - super fajowy - i nie dlatego, ze bede moze sprzedawal...

Pzdr
Spinner

skibi
14-09-2005, 18:07
Ja sie zastanawiam nad sprzedaza manualnego sprzeciku ze stopki czyli F301 (jak nowy)

Pzdr
Spinner

A czy w F301 można się wspomóc przy manualnym ostrzeniem klinem i rastrem, ewentualnie czy można wymienić matówkę?

kiemlo
14-09-2005, 21:00
F301 nie ma AF, ma niewymienną matówkę właśnie z klinem i rastrem.

Sprzedałeś FM3? :shock:

skibi
14-09-2005, 22:13
Ano sprzedałem w poniedziałek na Allegro.W sobote wioze go do klienta z NowejSoli.
Co było robić.Nacieszyłem sie nim przez lato i oddaję.Wiadomo..kaska.
Poza tym mam swoje uwagi co do ergonomi trzymania no i gałkologi tego typu body.
Uwazam, że powinno się je uzytkować w połaczeniu z motorem.Po podpieciu takiej sigmy24-70/2.8 wywazenie gołego zestawu jest raczej nieciekawe. Prawa reka ma fatalny chwyt.
No ale samo ostrzenie na tej jasnej matówce z klinem i rastrem, to poezja.Dla samej tej czynnosci kupiłem FM.
Kurcze.Moze klient sie odmysli.

kiemlo
14-09-2005, 23:46
Co do wyważenia to fakt, pamiętam robienie zdjęć z tele + Vivitar 283...

Rozwiązania są dwa, MD-12 - łatwo dostępny - albo grip z http://www.photoequip.net/ za $66. Problem jest co najwyżej taki, że klient na FM3 raczej wie czego się spodziewać :) Może nie odpuścić :)

skibi
15-09-2005, 00:00
Jakos do zeszłego tygodnia byłem pewny, ze FM3a zawsze jeszcze bede mógł zakupic nowy.....kiedyś tam....jak finanse nie beda juz problemem.
Jednak teraz patrzę np.na ww.fotozakupy.pl/..Foto Mielcar (od zawsze sprzedawali Nikony) i widzę, że aparat ten nie jest juz osiagalny. Ciekawe czy zprzestali juz produkcję. Ktos może wie?
Z drugiej strony nigdy nie upierałem sie akurat na FM3a, lecz tylko on dawał szansę na w miare nowy i niezajechany sprzet.Inne przeciez zaprzestano produkowac ok 20 lat temu.

[ Dodano: Czw Wrz 15, 2005 12:12 am ]
Te gripy na stronie podanej przez Ciebie sa baaaardzo OK.
Nic o nich nie wiedziałem.Twój awatarek jest jak najbardziej na miejscu.

kiemlo
15-09-2005, 00:52
Może ten sklep się wycofał z takiego sprzętu - nie ma na niego klientów niestety, to wiadomo.

Na pewno można cały czas kupić taki szpej nowy, nie został jeszcze wycofany z produkcji - ale prędzej czy później pojawi się na wyprzedaży w MM, wraz z Nikkorem 45/2.8P :)

Awatarek przedstawia pierwszą wersję FM, mój pierwszy Nikon - ale moim ulubionym aparatem jest FM2n :wink:

Spinner
15-09-2005, 07:57
F301 nie ma AF, ma niewymienną matówkę właśnie z klinem i rastrem.

Dokladnie - swietny aparacik, dodam jeszcze, ze ma korekcje co 1/3EV, TTL blysku, wbudowany silnik transportu filmu (bodajze 2kl/sek?), miniuchwycik jak F3 (lepiej lezy w reku) i ma czaderski dzwiek migawki i transportu...;-)))

Pzdr
Spinner

szymony
15-09-2005, 18:50
i ma czaderski dzwiek migawki i transportu...;-)))

A mnie jak narazie najbardziej się podobał dzwięk z Fujicy ST xxx :wink: