PDA

Zobacz pełną wersję : pomoc w iterpretacji fragmentu utworu



kjur
28-07-2016, 08:52
witam ...szukam kogoś dobrego z interpretacji fragmentu utworu "...czasami sprawiasz że czuję się jakbym żył na krawędzi ..." lub "...czasami sprawiasz że czuję się jakbym żył na skraju świata ..." .Co autor miał na myśli ???? A tu cały utwór

`Myślę, że jest ciemno i zanosi się na deszcz`
Powiedziałeś
`I wiatr wieje jakby nastał koniec świata`
Powiedziałeś
` I jest tak chłodno. Taki chłód jakbyś nie żył.`
I uśmiechnąłes się przez sekundę.

`Myslę, że jestem stary i czuję ból`
Powiedziałeś
`I wszystko biegnie jakby nastał koniec świata`
Powiedziałeś
` I jest tak chłodno, taki chłód jakbys nie żył.`
I uśmiechnąłeś się przez sekundę

Czasami sprawiasz że czuję
Jakbym żył na skraju świata
Jakbym żył na skraju świata
`To tylko sposób w jaki się uśmiecham`
Powiedziałeś

cezary-k
28-07-2016, 10:55
Mi się nasuwa tylko jedna myśl. Autor to jakiś ćpun, i po haju pewnie sam by miał problem z interpretacją ;)
Jest jeszcze druga wersja, bardziej prawdopodobna. Jestem tępy i tego nie rozumiem ;)

2pompony
28-07-2016, 14:26
Może jest wyznawcą teorii o tym, że świat to taka bardzo duża moneta zrobiona z ziemi, którą od spodu podpierają 3 spore żółwie - i gość ma uczucie, jakby właśnie doszedł do krawędzi tej dużej monety? O tym by świadczyło zdanie: ...czasami sprawiasz że czuję się jakbym żył na krawędzi...

A mówiąc już zupełnie bez metafor, to chodzi pewnie o taki wewnętrzny niepokój, że jak się trochę mocniej wychyli, to zobaczy kawałek żółwia - bo to rzeczywiście może niepokoić.

kjur
28-07-2016, 15:48
dzięki o tym nie pomyślałem

Rafał_Sz
28-07-2016, 16:21
Według mnie typ ma depresję jest na krawędzi i rozmawia z kobietą. Zamienić trzeba tylko "powiedziałeś" na "powiedziałaś". The Cure ma to do siebie, że ciężko ogarnąć niektóre ich teksty.

krzysztofz24
29-07-2016, 22:33
Co autor miał na myśli.....taka formułka przypominająca omawianie lektur z podstawówki.
Autor miał jakąś swoją fazę i wyraził ją tym tekstem.
To poezja.
Mi się bardzo podoba, nie będę pisał jakie uczucia we mnie wywołuje.. .bo chodzi o to żebyś Ty napisał co czujesz jak to czytasz.
Poczuł ten tekst i to opisal.
Co Ci mogę doradzić? Obejrzyj sobie "Stowarzyszenie umarłych poetow"
Całkiem ciekawie i fajnie jest tam o "czuciu" poezji.

Myszowor
03-08-2016, 11:42
Ja bym ten kawałek zinterpretował na dwa sposoby:
1 Facet ogląda zachód lub wschód słońca nad przepaścią.
2 Ogólnie życie jest do du.. ale jak ktoś się uśmiechnie to jest już ok.