PDA

Zobacz pełną wersję : Model RC



pil74
26-07-2016, 14:54
Koledzy, może kto doradzi, podpowie.
Potrzebuję kupić model auta RC. Koszt max 500 zł.
Kompletnie nie znam się na tym, na co zwracać uwagę itp. Auto dla syna (12 lat), ale i ja też sobie pośmigam ( o ile mi da) :)
Znalazłem coś takiego:
https://www.conrad.pl/Model-samochodu-RC-Reely-Micro-Dune-Fighter,-Bezszczotkowy,-2,4-GHz.htm?websale8=conrad&pi=1277094&ci=SHOP_AREA_19765_1202181
Nie wiem czy się nada, będzie odpowiednio trwały i mało problematyczny.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi, podpowiedzi czy jakieś inne przykłady itp

fafniak
26-07-2016, 15:14
Mając jako takie doświadczenie, powiem jedno. Musisz sprawdzic czy są dostępne części - TO PODSTAWA. Jeżeli nie ma ich łatwo dostępnych w wielu miejscach - rezygnujesz z danego produktu!!! Lepiej dołożyć i nie mieć potem problemów

pil74
26-07-2016, 20:54
Mając jako takie doświadczenie, powiem jedno. Musisz sprawdzic czy są dostępne części - TO PODSTAWA. Jeżeli nie ma ich łatwo dostępnych w wielu miejscach - rezygnujesz z danego produktu!!! Lepiej dołożyć i nie mieć potem problemów
To tak awaryjne są te zabawki??
Zakładałem, że grzebać przy tym nie trzeba za bardzo, poza przeczyszczeniem, nasmarowaniem tego i owego.
Chyba zatem skala 1:18 odpada. Dla 1:10 jest zdecydowanie większy wybór części.

fafniak
26-07-2016, 20:56
Auto dla syna (12 lat), ale i ja też sobie pośmigam ( o ile mi da) :)

To powinno rozwiewać wszelkie twoje wątpliwości dotyczące potrzeby łatwo dostępnych części :D



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/129666027-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/129666027.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/123755067-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123755067.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/123755081-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123755081.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/129181310-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/129181310.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/160565158-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/160565158.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/160565211-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/160565211.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/123755076-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/fafniak/image/123755076.jpg)

Bo znam wyrażenie "pośmigać" ;)

abiks22
26-07-2016, 21:57
na jednym ze zdjęć kolegi jest bardzo dobry model, praktycznie niezniszczalny - Traxxas Slash
z czterech których używam, właśnie Slash psuje mi się najrzadziej-właściwie to tylko zębatki odbierające niszczę, ale to przez moje eksperymenty z przełożeniami :)
kwestia tylko, że za 500 zł to nie kupisz...

pil74
26-07-2016, 22:31
Ok już wiem o co chodzi :)
Nie chcę wydawać za dużo na zabawkę. Może mu się spodoba albo i nie. Na początek myślałem o czymś w miarę tanim i prostym.

fafniak
26-07-2016, 22:34
Ok już wiem o co chodzi :)
Nie chcę wydawać za dużo na zabawkę. Może mu się spodoba albo i nie. Na początek myślałem o czymś w miarę tanim i prostym.
I za chwile okaże się że kupiłeś d50 i szkło 18-50 ale yongnuo czy jakoś tak...

Ogryzek
26-07-2016, 22:44
Nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje http://rcservice.fm.interiowo.pl
kiedyś można było u nich tanio kupić używane modele Tamiya, Carson.
Do tego co sobota spotkanie na pobliskim torze :-)

abiks22
27-07-2016, 14:18
Ok już wiem o co chodzi :)
Nie chcę wydawać za dużo na zabawkę. Może mu się spodoba albo i nie. Na początek myślałem o czymś w miarę tanim i prostym.

w tym hobby tak się nie da-tanio i prosto :), bo na dobrą sprawę te 500 zeta to Ci styknie, ale na .... ładowarkę i 2 akumulatory :)
Jeśli mogę coś doradzić-poszukaj na początek HPI Firestorma, za w/w budżet może coś znajdziesz, będzie pewnie na szczotce ale na początek wystarczy, a model też twardy jak diabli i z częsciami nie ma problemu