PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocna dłoń - Rzeszów



rapala
15-07-2016, 07:05
Witam, właśnie stoję przed wyborem między 50 1.4 G / 50 1.4 D i ew. 1.8G . O ile te z G miałem możliwość sprawdzenia w sklepie tak D nigdzie nie mogę znaleźć w Rzeszowie.Dla tego gdyby któryś z szanownych kolegów mieszkający w Rzeszowie lub okolicy posiadał ten obiektyw i był skłony go udostępnić celem strzelenia kilku zdjęć byłbym zobowiązany ...

DaroD300S
15-07-2016, 07:20
Mam dziadka 50 1.4D. Z D700 działa rewelacyjnie. Używam głównie do wieczornych sesji. Po przymknięciu do 1.8-2.0 bardzo ostry. Af też bez problemowy.

madebyzosiek
15-07-2016, 08:24
Ja zmieniłem 50 1.8g na 50 1.4d i właściwie nie ma różnicy. Dobra ostrość na 1.4, bardzo dobra na 1.6, więc 1.8 jest nawet ostrzejsze niż w wersji 1.8g. Jedyna różnica, którą zauważyłem, to troszkę kłopotów w pracy z ostrym światłem w obiektyw (wesela, koncerty) obawiających się spadkiem kontrastu (ale nie nazwałbym tego uciążliwym problemem) i w porównaniu do wersji g wolniejszy AF (D300s i D7100). Ale nie żałuję i polecam 1.4D. Pozdrawiam serdecznie :)

kajmakowa
18-08-2016, 14:17
Fajnie, że jest ten wątek. Podepnę się :)
Czy ktoś w Rzeszowie lub okolicach zajmuje się wypożyczaniem sprzętu?
Lub czy ktoś z forumowiczów byłby z w stanie doradzić i udostępnić odpłatnie na 2-3 dni na początku października obiektyw(jakiś zoom typu 17-50/inne o podobnym zakresie) i prawdopodobnie lampę?
Szykuje mi się małe rodzinne wesele i młodzi poprosili mnie o przysługę. W grę wchodzi robienie zdjęć na ślubie w dość ciemnym kościele, później w lokalu podczas wesela + następnego dnia plener.