PDA

Zobacz pełną wersję : jaki monitor LCD do fotografii ?



krzysztof jot
03-09-2005, 20:25
witam.
Nie jestem zwolennikiem - sam mam jak narazie CTR Sony Trinitrona 17" ale mysle
o 19-ce i nijak nie widze tego pudła na biurku :) a poniweaz zawodowcem nie jestem
i nie robie grafik do druku i bardzo nie musze kalibrowac - wiec mysle o jakims LCD.
Jakie doświadczenia wmacie z modelami 1.5-2tys EIZO, Samsung ? Widze ze im wiekszy
kontrast to chyba lepiej - spotkałem 700:1 i 1000:1. Jakieś rady ? Aby dało sie uzyskac
obraz nadajacy sie do labu i bez wielkich ceregieli kalibracji itp gimnastyk.
Dziekuje z góry za słuszne podpowiedzi. KJ

maroo
04-09-2005, 00:46
Ostatnio w pracy wpadają mi w ręce różne modele Eizo do testów (ostatnio cacko L887).
Każdy jest SUPER!

Bierz Eizo.
Z 19-nastek polecam L768.

PS. Płaskie dziewiętnastki to sam miód :wink:

ddMON
04-09-2005, 00:49
Mój typ tutaj:
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?p=137237#137237

Ale jak na razie do zakupu nie doszło, bo reanimowałem stary! :wink:

Krycha
04-09-2005, 01:10
Ja mam Fujitsu Siemens 15'4 (wide) i generalnie jestem zadowolony, ale to w laptopie więc pewnie jakość i tak jest gorsza niż w luźnych LCD- według mnie odwzorowanie kolorów i kontrast jest zadowalający, ale najlepiej przekonać się samemu i porównać w sklepie przed zakupem.

Yja
16-09-2005, 21:19
Odradzam Eizo , Samsung taki sobie ( jest teraz na rynku nowy model 4 m/s ) ale nie o to chodzi.ja chciałbym ci doradzić kupić coś co już ktoś przetestował i w rankingach jest to na szczycie. Ja kupiłem ten model po 4 miesięcznym szukaniu czegoś lepszego ale nie znalazłem więc z czystym sumieniem proponuję ci taki monito jaki mam ja i na dodatek nie znajdziesz osoby co by skrytykowała tą firmę. Szczególne ukłony w kierunku gwarancji "martwych pixeli" PO PROSTU ICH NIEMA. Teraz się zastanawiasz jaki to sprzęt !!!!! Mowa o najlepszej firmie w tej dziedzinie IIYAMA model 480 S 19 " 8m/s http://www.3dnews.ru/documents/news5/20050406_prolite480s_01.jpg :)

jaromir
16-09-2005, 22:55
Yja jeśli Ty odradzasz Eizo a polecasz IIYAM'e to albo nie wiesz o czym mówisz albo jesteś dystrybutorem IIYAM'y na Polskę.

edos
16-09-2005, 23:03
nie będę się powtarzał przeczytaj tu moją wypowiedź
http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=13894

maroo
16-09-2005, 23:20
Aktualnie mam w pracy 21" Eizo L997.

Cuś pięknego.

Ten zagości na moim biurku nieco dłużej.

atar
16-09-2005, 23:25
U mnie całkiem nieźle sprawdza się SyncMaster 173P plus Samsunga
Tutaj (http://rankingi.chip.pl/ranking_7940.html) zestawienie

A do tego cena jest całkiem ciekawa jak na matrycę PVA

Pozdrawiam

akustyk
17-09-2005, 00:01
U mnie całkiem nieźle sprawdza się SyncMaster 173P plus Samsunga
Tutaj (http://rankingi.chip.pl/ranking_7940.html) zestawienie

A do tego cena jest całkiem ciekawa jak na matrycę PVA


potwierdzam. mnie sie bardzo dobrze sprawdza. "z pewna taka niesmialoscia" zmienilem banke na LSD, ale nigdy tego nie zalowalem. 173P to fajna maszynka na moja kieszen

Marcin U.
17-09-2005, 11:25
zaden LCD nie da Ci obrazu takiego jak CTR Eizo lub Iiyama , która w wyższych modelach nie ustępuje Eizo

akustyk
17-09-2005, 12:31
zaden LCD nie da Ci obrazu takiego jak CTR Eizo lub Iiyama , która w wyższych modelach nie ustępuje Eizo
po 20 z okladem latach slepienia w banki CRT, z czego ostatnie 10 w ilosci przekraczajacej srednia 5 godzin dziennie, moge, mimo swiadomosci wad LSD, z cala stanowczoscia stwierdzic, ze do CRT nie wroce. fajnie, ze daje lepszy obraz, ale ja za ta epsilonowa lepszosc (dla moich potrzeb) nie bede placil wiecznym rypaniem glowy i utrata wzroku...

ALF
17-09-2005, 12:38
odkąd kupiłem sobie noevo, wszystkie następne monitory będą LCD...chyba, że cóś lepszego wymyślą :wink:

edos
17-09-2005, 16:21
dokładnie zgadzam się z moimi przedmówcami . Do końca znajomym odradzałem LCD przedstawiając wady tych monitorów. Ale po zakupie swojego LCD super kolorki matryca śmiga dosyć szybko 12ms (filmy i gry idą płynnie) i w tym przedziale cenowym uważam ten monitor za rewelacyjny i najszybszy. Ponadto masa bajerów głównie LIGHT FRAME i co najważniesze 3 letnia gwarancja na wszystkie pixele. Na koniec ostatnią zaletą tych monitorów jest to że nie waża 50kg jak mój Eizo który od miesiąca jest death

turbo
17-09-2005, 20:41
nie bede placil wiecznym rypaniem glowy i utrata wzroku...

witam własnie składam nowego kompa i ten problem pojawił się i u mnie. Skoro do 2000,- można dorwać niezły monitor to musze to mocno przemyśleć.

Przy okazji z mojej strony dzięki za wszelkie typy dopytam znajomych i pewnie padnie na LCD :)