kaefpe
09-07-2016, 08:28
W związku z planowanym tripem i zbrojeniem się w sprzęt pomyślałem że warto by było mieć też GPS do geotagowania fot.
Chciałem zapytać czy ktoś z was użytkuje jeden z poniższych chińskich wynalazków i jak jest z ich dokładnością:
Aokatec AK-G1s
JYC N-769/N1 (znane u nas też jako Yongnuo N-918/N1)
obydwa znajdziecie m.in na aliexpress, nie wklejam linków bezpośrednio bo chyba nie wolno
Jeżeli ktoś ma Aokatec AK-G1s to chętnie zobaczyłbym jak to wygląda zamocowane na body(najlepiej jednocyfrowym), czy dużo odstaje i czy bardzo zmniejsza komfort użytkowania aparatu?
Interesują mnie głównie te dwa, jeden ze względu na mocowanie bezpośrednio do body, drugi ponieważ ma kabelek na stałe - im mniej odczepianych elementów tym mniejsza szansa zgubienia w torbie ;)
ps. proszę bez offtopicu na temat innych niż tanie/wygodne rozwiązania
Doszła trzecia opcja - Eco ProFessional M (http://di-gps.com/shop/di-GPS-Eco-ProFessional-M-PF1-M) cenowo najdrożej, ale może ktoś używa(ł) i jest w stanie potwierdzić czy warte to jest swojej ceny i czy faktycznie ciągnie 2/3 mniej z baterii od Nikonowskiego GP-1 ??
Chciałem zapytać czy ktoś z was użytkuje jeden z poniższych chińskich wynalazków i jak jest z ich dokładnością:
Aokatec AK-G1s
JYC N-769/N1 (znane u nas też jako Yongnuo N-918/N1)
obydwa znajdziecie m.in na aliexpress, nie wklejam linków bezpośrednio bo chyba nie wolno
Jeżeli ktoś ma Aokatec AK-G1s to chętnie zobaczyłbym jak to wygląda zamocowane na body(najlepiej jednocyfrowym), czy dużo odstaje i czy bardzo zmniejsza komfort użytkowania aparatu?
Interesują mnie głównie te dwa, jeden ze względu na mocowanie bezpośrednio do body, drugi ponieważ ma kabelek na stałe - im mniej odczepianych elementów tym mniejsza szansa zgubienia w torbie ;)
ps. proszę bez offtopicu na temat innych niż tanie/wygodne rozwiązania
Doszła trzecia opcja - Eco ProFessional M (http://di-gps.com/shop/di-GPS-Eco-ProFessional-M-PF1-M) cenowo najdrożej, ale może ktoś używa(ł) i jest w stanie potwierdzić czy warte to jest swojej ceny i czy faktycznie ciągnie 2/3 mniej z baterii od Nikonowskiego GP-1 ??