Zobacz pełną wersję : Pierścień łączący aparat (52mm) i obiektyw (62mm) - jaki wybrac
Nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na forum, wiec zapytam tutaj.
Mam Nikona D3200 ze średnicą 52mm. Chciałam dokupić obiektyw do makro - Tamrona, ale on ma mocowanie 62 mm. Jestem początkująca, więc nie znam się za dobrze na tym wszystkim, ale rozumiem, że muszę kupić pierścień łączący. Tylko nie wiem jaki, czy taki z allegro najtańszy :) czy jakiś Adapter M42 ?
Nie bardzo rozumiem pytanie.
Czy chcesz podpiąć obiektyw bezpośrednio do body, ale obiektyw "nie pasuje"?
Bagnet NIKON F ma średnicę otworu chyba 44mm, skąd te wymiary 52mm i 62 mm?
Jaki to obiektyw konkretnie i z jakim mocowaniem?
Tak, do body. Body ma 52mm a obiektyw - ten nowy - 62mm.
http://allegro.pl/tamron-af-70-300-f-4-5-6-macro-nikon-gw-fv-i6317148728.html
- - - - kolejny post - - - - - -
I myślałam nad takim czymś:
http://allegro.pl/redukcja-przejsciowka-52mm-na-62mm-52-62-adapter-i6094860747.html
Ale kolega poleca mi taki adapter:
http://fotozakupy.pl/product-pol-5941-FoxFoto-adapter-M42-dla-Nikon-uniw.html?gclid=CL7I44-r4c0CFcsp0wodCpMM-A
Ja kompletnie nie wiem co się z czym je :)
Ten obiektyw jest z mocowaniem Nikona i ma pasować bez żadnych redukcji.
Poza tym, z jakimś adapterem to nie będzie działał.
średnica 62mm to jest rozmiar filtrów nakręcanych na drugim końcu, z przodu obiektywu:mrgreen:
Czy kiedykolwiek odpinałaś obiektyw od swojego aparatu? Radzę odpiąć i porównać ze zdjęciami tego Tamrona.
Na marginesie, ja bym dołożył kilkadziesiąt zł i kupił nówkę z gwarancją, jeżeli to ma być już taki.:wink:
Czyli już nic nie muszę do niego kupować? :) Nie kumam jeszcze tych wszystkich oznaczeń, dlatego jest taka masakra :) Odpinałam ale niewiele mi to dało :) Staram się dużo czytać i uczyć się, ale jeszcze duuuuuuużo pracy przede mną :)
A co do obiektywu to tak, kupię z gwarancją nowy z jakiegoś sklepu, ten był tak na wzór :)
Dzięki za info!!
Jak masz możliwość to idź do sklepu z aparatem, podepnij obiektyw i sprawdź czy pasuje i działa.
Będzie pewnie i spokojnie.
Pozdrawiam.
Ale ten tamron 70-300 to makro ma tylko w nazwie. Do tych celów lepiej tego obiektywu nie kupuj.
J.w. makro w tym tamronie to tylko napis na pudełku i obudowie. Większą skalę uzyskasz Nikkorem 18-55.
A jak chcesz teleobiektyw, to dołóż trochę i kup Nikkora 55-300VR.
Ten Tamron to najgorszy 70-300 jaki można kupić.
Nie wiem czy sigma 70-300 to nie jest większy gniot;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.