PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścień łączący aparat (52mm) i obiektyw (62mm) - jaki wybrac



Shappy
07-07-2016, 13:59
Nie mogłam nigdzie znaleźć odpowiedzi na forum, wiec zapytam tutaj.

Mam Nikona D3200 ze średnicą 52mm. Chciałam dokupić obiektyw do makro - Tamrona, ale on ma mocowanie 62 mm. Jestem początkująca, więc nie znam się za dobrze na tym wszystkim, ale rozumiem, że muszę kupić pierścień łączący. Tylko nie wiem jaki, czy taki z allegro najtańszy :) czy jakiś Adapter M42 ?

Nbogdan
07-07-2016, 14:12
Nie bardzo rozumiem pytanie.
Czy chcesz podpiąć obiektyw bezpośrednio do body, ale obiektyw "nie pasuje"?
Bagnet NIKON F ma średnicę otworu chyba 44mm, skąd te wymiary 52mm i 62 mm?
Jaki to obiektyw konkretnie i z jakim mocowaniem?

Shappy
07-07-2016, 14:20
Tak, do body. Body ma 52mm a obiektyw - ten nowy - 62mm.

http://allegro.pl/tamron-af-70-300-f-4-5-6-macro-nikon-gw-fv-i6317148728.html

- - - - kolejny post - - - - - -

I myślałam nad takim czymś:

http://allegro.pl/redukcja-przejsciowka-52mm-na-62mm-52-62-adapter-i6094860747.html

Ale kolega poleca mi taki adapter:

http://fotozakupy.pl/product-pol-5941-FoxFoto-adapter-M42-dla-Nikon-uniw.html?gclid=CL7I44-r4c0CFcsp0wodCpMM-A

Ja kompletnie nie wiem co się z czym je :)

Nbogdan
07-07-2016, 14:32
Ten obiektyw jest z mocowaniem Nikona i ma pasować bez żadnych redukcji.
Poza tym, z jakimś adapterem to nie będzie działał.
średnica 62mm to jest rozmiar filtrów nakręcanych na drugim końcu, z przodu obiektywu:mrgreen:
Czy kiedykolwiek odpinałaś obiektyw od swojego aparatu? Radzę odpiąć i porównać ze zdjęciami tego Tamrona.

Na marginesie, ja bym dołożył kilkadziesiąt zł i kupił nówkę z gwarancją, jeżeli to ma być już taki.:wink:

Shappy
07-07-2016, 14:43
Czyli już nic nie muszę do niego kupować? :) Nie kumam jeszcze tych wszystkich oznaczeń, dlatego jest taka masakra :) Odpinałam ale niewiele mi to dało :) Staram się dużo czytać i uczyć się, ale jeszcze duuuuuuużo pracy przede mną :)

A co do obiektywu to tak, kupię z gwarancją nowy z jakiegoś sklepu, ten był tak na wzór :)

Dzięki za info!!

Nbogdan
07-07-2016, 14:53
Jak masz możliwość to idź do sklepu z aparatem, podepnij obiektyw i sprawdź czy pasuje i działa.
Będzie pewnie i spokojnie.
Pozdrawiam.

puciek
07-07-2016, 16:20
Ale ten tamron 70-300 to makro ma tylko w nazwie. Do tych celów lepiej tego obiektywu nie kupuj.

GonzoG
08-07-2016, 12:35
J.w. makro w tym tamronie to tylko napis na pudełku i obudowie. Większą skalę uzyskasz Nikkorem 18-55.
A jak chcesz teleobiektyw, to dołóż trochę i kup Nikkora 55-300VR.
Ten Tamron to najgorszy 70-300 jaki można kupić.

Rafix84
08-07-2016, 13:05
Nie wiem czy sigma 70-300 to nie jest większy gniot;)