Zobacz pełną wersję : statyw benro vs tripo vs manfrotto
Witam
chciałbym zakupić w miarę uniwersalny z naciskiem na wycieczki w góry statyw. Znalazłem trzy które znajdują się w moim przedziale cenowym a są to :
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-benro-it25-traveller-kit-glowica-kulowaitorbaikolce.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-triopo-mt3230x8c-i-glowica-b2.html
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/statyw-manfrotto-290-xtra-z-glowica-496.html
Który wybrać ?
astramus
05-07-2016, 23:20
Ten Triopo wydaje się być najbardziej wytrzymały (mowa o udźwigu zarówno statywu jak i głowicy) W górach warto mieś na uwade stabilność konstrukcji. Nie podoba mi się niestety regulacja nóg w tym statywie. Korzystam z manfrotto 055 i bardzo sobie chwalę.
M.
Regulacja nóg w triopo to jego zaleta, póki co nie narzekam na ten statyw ale nie miałem pozostałych w/w więc nie porównam.
Nie podoba mi się niestety regulacja nóg w tym statywie.
ale co konkretnie? ze mozna je szybciej rozlozyc bez ryzyka przytrzasniecia sobie paluchow? to jest wlasnie wielka zaleta takiego rozwiazania
mam od 8 lat nogi na taka zakretke (Sherpa CF630). katowane intensywie kilka godzin tygodniowo. dzialaja jak zloto. sporadycznie mam kontakt z Triopo (oczywiscie jakis duzo nowszy model od mojego statywu) i tam te zakretki chodza jeszcze przyjemniej (plynniutko, z bardzo dobrze wyczuwalna blokada) i prawdopodobnie tez bedzie im dane wytrzymac wiele lat.
z tej trojki to Tripo wydaje sie najnowsze technologicznie i to bym bral. ta glowica (B2) zreszta jest calkiem fajna - przerabialem w praktyce i moge polecic
astramus
06-07-2016, 10:59
No to myślę, że autor ma w miarę przejrzystą sytuację. Moje uprzedzenia do regulacji nóg w Triopo wynikają tylko i wyłącznie z braku doświadczenia z takim typem ustawiania. Skoro nogi są dużym plusem triopo, a do tego dochodzi udzwig 8kg, to wybór jest prosty.
M.
No to myślę, że autor ma w miarę przejrzystą sytuację. Moje uprzedzenia do regulacji nóg w Triopo wynikają tylko i wyłącznie z braku doświadczenia z takim typem ustawiania. Skoro nogi są dużym plusem triopo, a do tego dochodzi udzwig 8kg, to wybór jest prosty.
M.
udzwig deklarowany to akurat czysta teoria, ktora nic nie mowi o jakosci konstrukcji...
tam sobie moze pisac i 20kg - ale zestaw glowica-statyw ma male szanse np. utrzymac sztywno zdjecie robione byle D5300 z zalozonym 70-300 :/ do kupy nawet nie 2kg, ale ze wzgledu na niezbalansowanie tego na glowicy jest wysoka szansa, ze na ekspozycjach dluzszych bedzie wyrazne poruszenie (od "nurkujacego" obiektywu). a juz zwlaszcza po pol roku intensywniejszego uzytkowania glowicy, kiedy ta sie troche wyrobi...
Głowica B2 po roku intensywnego używania z D750 i z D4 plus 70-200 nadal dobrze trzyma, dlatego też zakupiłem taki zestaw, zresztą dużo jest pozytywnych opinii ludzi o tej głowicy i statywie jako najlepsze w cenie ~500zł.
astramus
07-07-2016, 00:49
Akustyk, no dobrze, nie skupiam się na tych 8kg, lecz na tym, że z trzech podanych przez autora statywów, triopo będzie najbardziej wytrzymały, najbardziej stabilny...
Jest jeszcze fotopro mga684 i camrock evo tactic t70.
Zastanawia mnie, dlaczego Triopo zrezygnowało w tym modelu z systemu blokowania sekcji typu fliplock - mam ich starszy statyw z tym systemem i uważam, że nie ma nic lepszego.
Jest identyczny model statywu, która ma nogi na klipsy, różnica w numeracji z literkami była jak kupowałem swojego i coś 5cm różnicy w wysokości.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.