PDA

Zobacz pełną wersję : Galeria internetowa strzeżona hasłem.



piotrekcoleman
23-06-2016, 13:43
Witajcie, mam pytanie.
Chciałbym publikować zdjęcia z Wiesel w galeriach internetowych, ważne aby każdy reportaż był strzeżony hasłem.
Gdzie publikujecie swoje galerię? Może na jakiś dyskach wirtualnych? Mogą być też płatne serwisy.
Proszę o pomoc ;)

B_Marcin
23-06-2016, 15:10
Fliker, z poziomu LR można wrzucic.
Hasła z tego co wiem to nie ma (nie szukałem głęboko).
Generujesz indywidualny link do albumu w którym zamieszczasz zdjęcia. Ten kto ma link, ma dostęp tylko do zdjęć w konkretnym albumie (i do zawartości którą udostępniasz publicznie w flikerze)
Od jakiegoś czasu możesz synchronizować katalogi w samym LR i działa to na tej samej zasadzie, ale galeria MZ mniej czytelna i brzydsza.
Ja tak to robię, bo mi wygodnie. W każdej chwili z poziomu LR możesz poprawić zdjęcie, dodać/wyrzucić inne.

smogg9
23-06-2016, 15:55
Jeśli masz swoją stronę www na Wordpressie to tam każdy wpis/stronę można zaszyfrować hasłem, banalnie proste. Jak http://porady.wordpressa.pl/zabezpieczenie-wpisu-haslem/ :)

Bielack
23-06-2016, 16:13
Na wielu hostingach możesz też skorzystać z opcji "Katalog zabezpieczony hasłem"; Prostym klikaniem tworzysz sobie katalog, nadajesz login i hasło. Następnie, przez klienta FTP ładujesz galerię wygenerowaną choćby w Lightroomie i tyle. Podajesz klientowi link z loginem i hasłem np: http://www.pajmon.com/sesjafoto/srvchemia/ i ktoś bez danych dostępowych po prostu nie zobaczy zawartości.

Na jednym z najpopularnijszych hostingów, Zenbox.pl tą opcję znajdziesz tutaj:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/zenboxkatalogzabezpieczonyhaslem-1.jpg
źródło (http://www.pajmon.com/wp-content/uploads/2016/06/zenbox-katalog-zabezpieczony-haslem.jpg)

piotrekcoleman
24-06-2016, 00:09
Na wielu hostingach możesz też skorzystać z opcji "Katalog zabezpieczony hasłem"; Prostym klikaniem tworzysz sobie katalog, nadajesz login i hasło. Następnie, przez klienta FTP ładujesz galerię wygenerowaną choćby w Lightroomie i tyle. Podajesz klientowi link z loginem i hasłem np: http://www.pajmon.com/sesjafoto/srvchemia/ i ktoś bez danych dostępowych po prostu nie zobaczy zawartości.

Na jednym z najpopularnijszych hostingów, Zenbox.pl tą opcję znajdziesz tutaj:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/zenboxkatalogzabezpieczonyhaslem-1.jpg
źródło (http://www.pajmon.com/wp-content/uploads/2016/06/zenbox-katalog-zabezpieczony-haslem.jpg)
Zażyłem konto, próbuje masowo wgrać zdjęcia do folderu ale nie wiem jak to zrobić... Wyskakuje mi tylko pojedyncze dodawanie.

Bielack
24-06-2016, 11:48
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "próbuję masowo wgrać zdjęcia", dlatego napiszę, jak należy się za to zabrać:
1. Przygotowujesz galerię (katalogi z obrazkami i pliki html)
2. Łączysz się z serwerem za pomocą klienta FTP (Filezilla, TotalComannder, YummyFTP, Cyberduck - co tam wolisz)
3. Do wybranego katalogu na serwerze (tego zabezpieczonego hasłem) kopiujesz zawartość swojej galerii.
4. Link do galerii będzie wyglądał tak: http://TwojSerwis.pl/katalog-zabezpieczony

piotrekcoleman
24-06-2016, 17:36
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "próbuję masowo wgrać zdjęcia", dlatego napiszę, jak należy się za to zabrać:
1. Przygotowujesz galerię (katalogi z obrazkami i pliki html)
2. Łączysz się z serwerem za pomocą klienta FTP (Filezilla, TotalComannder, YummyFTP, Cyberduck - co tam wolisz)
3. Do wybranego katalogu na serwerze (tego zabezpieczonego hasłem) kopiujesz zawartość swojej galerii.
4. Link do galerii będzie wyglądał tak: http://TwojSerwis.pl/katalog-zabezpieczony

Ciężko mi to ogarnąć, nie wiem jak to działa... Muszę poczytać o tym

piotrekcoleman
27-06-2016, 09:25
Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł??
Proszę o pomoc...

Krzysztof_G
27-06-2016, 10:38
możesz spróbować www.smugmug.com

Serwis jest płatny (14 dniowy darmowy trial żeby spróbować czy Ci odpowiada). Prosty w uźyciu ma szereg opcji zabezpieczania pojedyńczych zdjęć jak i całych katalogów (zabezpieczenie na hasło, dostęp tylko z linkiem, osobno ustawiane czy możesz zdjęcia zgrywać czy nie, dodawać komentarze etc.).

Dodatkowo jest plugin do Lightroom więc praktycznie wszystkim możesz zarządzać z poziomu LR (sam interfejs webowy też jest bardzo przyjemy).

Używam od paru lat. Jeśli masz więcej pytań zapraszam na priva.