Zobacz pełną wersję : Galeria internetowa strzeżona hasłem.
piotrekcoleman
23-06-2016, 13:43
Witajcie, mam pytanie.
Chciałbym publikować zdjęcia z Wiesel w galeriach internetowych, ważne aby każdy reportaż był strzeżony hasłem.
Gdzie publikujecie swoje galerię? Może na jakiś dyskach wirtualnych? Mogą być też płatne serwisy.
Proszę o pomoc ;)
B_Marcin
23-06-2016, 15:10
Fliker, z poziomu LR można wrzucic.
Hasła z tego co wiem to nie ma (nie szukałem głęboko).
Generujesz indywidualny link do albumu w którym zamieszczasz zdjęcia. Ten kto ma link, ma dostęp tylko do zdjęć w konkretnym albumie (i do zawartości którą udostępniasz publicznie w flikerze)
Od jakiegoś czasu możesz synchronizować katalogi w samym LR i działa to na tej samej zasadzie, ale galeria MZ mniej czytelna i brzydsza.
Ja tak to robię, bo mi wygodnie. W każdej chwili z poziomu LR możesz poprawić zdjęcie, dodać/wyrzucić inne.
Jeśli masz swoją stronę www na Wordpressie to tam każdy wpis/stronę można zaszyfrować hasłem, banalnie proste. Jak http://porady.wordpressa.pl/zabezpieczenie-wpisu-haslem/ :)
Na wielu hostingach możesz też skorzystać z opcji "Katalog zabezpieczony hasłem"; Prostym klikaniem tworzysz sobie katalog, nadajesz login i hasło. Następnie, przez klienta FTP ładujesz galerię wygenerowaną choćby w Lightroomie i tyle. Podajesz klientowi link z loginem i hasłem np: http://www.pajmon.com/sesjafoto/srvchemia/ i ktoś bez danych dostępowych po prostu nie zobaczy zawartości.
Na jednym z najpopularnijszych hostingów, Zenbox.pl tą opcję znajdziesz tutaj:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/zenboxkatalogzabezpieczonyhaslem-1.jpg
źródło (http://www.pajmon.com/wp-content/uploads/2016/06/zenbox-katalog-zabezpieczony-haslem.jpg)
piotrekcoleman
24-06-2016, 00:09
Na wielu hostingach możesz też skorzystać z opcji "Katalog zabezpieczony hasłem"; Prostym klikaniem tworzysz sobie katalog, nadajesz login i hasło. Następnie, przez klienta FTP ładujesz galerię wygenerowaną choćby w Lightroomie i tyle. Podajesz klientowi link z loginem i hasłem np: http://www.pajmon.com/sesjafoto/srvchemia/ i ktoś bez danych dostępowych po prostu nie zobaczy zawartości.
Na jednym z najpopularnijszych hostingów, Zenbox.pl tą opcję znajdziesz tutaj:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/zenboxkatalogzabezpieczonyhaslem-1.jpg
źródło (http://www.pajmon.com/wp-content/uploads/2016/06/zenbox-katalog-zabezpieczony-haslem.jpg)
Zażyłem konto, próbuje masowo wgrać zdjęcia do folderu ale nie wiem jak to zrobić... Wyskakuje mi tylko pojedyncze dodawanie.
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "próbuję masowo wgrać zdjęcia", dlatego napiszę, jak należy się za to zabrać:
1. Przygotowujesz galerię (katalogi z obrazkami i pliki html)
2. Łączysz się z serwerem za pomocą klienta FTP (Filezilla, TotalComannder, YummyFTP, Cyberduck - co tam wolisz)
3. Do wybranego katalogu na serwerze (tego zabezpieczonego hasłem) kopiujesz zawartość swojej galerii.
4. Link do galerii będzie wyglądał tak: http://TwojSerwis.pl/katalog-zabezpieczony
piotrekcoleman
24-06-2016, 17:36
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "próbuję masowo wgrać zdjęcia", dlatego napiszę, jak należy się za to zabrać:
1. Przygotowujesz galerię (katalogi z obrazkami i pliki html)
2. Łączysz się z serwerem za pomocą klienta FTP (Filezilla, TotalComannder, YummyFTP, Cyberduck - co tam wolisz)
3. Do wybranego katalogu na serwerze (tego zabezpieczonego hasłem) kopiujesz zawartość swojej galerii.
4. Link do galerii będzie wyglądał tak: http://TwojSerwis.pl/katalog-zabezpieczony
Ciężko mi to ogarnąć, nie wiem jak to działa... Muszę poczytać o tym
piotrekcoleman
27-06-2016, 09:25
Może ktoś jeszcze podrzuci jakiś pomysł??
Proszę o pomoc...
Krzysztof_G
27-06-2016, 10:38
możesz spróbować www.smugmug.com
Serwis jest płatny (14 dniowy darmowy trial żeby spróbować czy Ci odpowiada). Prosty w uźyciu ma szereg opcji zabezpieczania pojedyńczych zdjęć jak i całych katalogów (zabezpieczenie na hasło, dostęp tylko z linkiem, osobno ustawiane czy możesz zdjęcia zgrywać czy nie, dodawać komentarze etc.).
Dodatkowo jest plugin do Lightroom więc praktycznie wszystkim możesz zarządzać z poziomu LR (sam interfejs webowy też jest bardzo przyjemy).
Używam od paru lat. Jeśli masz więcej pytań zapraszam na priva.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.