PDA

Zobacz pełną wersję : Prosba do uzytkownikow D2X lub dobrze poinformowanych



admin
24-05-2007, 11:30
Otoz w moim aparacie brakuje gumy wizjera (okalajacej go). Nie jest to czesc serwisowa, zatem musze ja zamowic w dz. handlowym Nikon Polska. Pozadany bylby zatem jej symbol. Zakladam ze znajduje sie gdzies na pierscieniu, bylbym zatem wdzieczny za podanie mi go.

Z gory dzieki!

Czornyj
24-05-2007, 11:36
Jeśli chodzi o samą gumkę, to mogę ci takową podesłać, bo uznaję tylko muszlę DK-2 i zwykła gumka została mi po wymianie. Samą gumkę można kupić tylko w komplecie z okularem (DK-17) i kosztuje ok. 79pln. Opcjonalnie można ją zastąpić muszlą DK-19 lub identyczną DK-2 (od F3)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.chello.pl/m.kaluza/dk.jpg)

admin
24-05-2007, 12:01
Wlasnie dotarlem do katalogu Marcinie. Oryginal to DK17 ale potrzebuje calej, wraz z pierscieniem mocujacym. bardzo Ci dziekuje za oferte, jesli okaze sie ze zdobycie jest bardzo trudne, poprosze Cie o nia :) Mysle tez nad DK19, bo widze ze jest nieco bardziej plaska od 17-tki. Na szczescie juz wiem co mam zamawiac.

DZIEKI!!!

Update: wlasnie takiego kompletu jak po lewej zaznaczyles (dzieki), potrzebuje :)

Czornyj
24-05-2007, 12:16
Mogą być z tym problemy - np. w Krakowie tego nie ma. Z akcesoriami do D2 jest generalnie coraz gorzej :(

admin
24-05-2007, 12:26
Szukalem i w Krakowie (Foto-Plus). Nie maja. Mam nadzieje ze uda mi sie z Nikonie, oby...

Vadim
24-05-2007, 13:29
Powiadacie, że nigdzie tego nie ma... hm...:)

Pozdrawiam

samek
24-05-2007, 14:21
Powiadacie, że nigdzie tego nie ma...

Ja tam raczej nie widzę powyżej głosów stwierdzających, że NIGDZIE nie ma :)
Natomiast faktem jest, że są kłopoty z takimi elementami - np czekałem już półtora miesiąca na DR6 - czekałem, bo zmieniłem przedwczoraj zamówienie na DG2. I znów się zastanawiam ile przyjdzie czekać. Dystrybucja Nikon Polska oczywiście. Z tejże samej dystrybucji oczekuję na pewnego Nikkora - i szlag mnie trafia, bo w innych miejscach z dystrybucji berlińskiej szkło leży. Tak to niestety bywa.

blueblood
24-05-2007, 14:28
Szukalem i w Krakowie (Foto-Plus). Nie maja. Mam nadzieje ze uda mi sie z Nikonie, oby...

Witam
Jezeli niznajdziesz to daj znac sprawdze w nikon Canada moze maja ,aha i jak bedziesz pisal to napisz dokladnie co potrzebujesz

Czornyj
24-05-2007, 14:32
Ja tam raczej nie widzę powyżej głosów stwierdzających, że NIGDZIE nie ma :)
Natomiast faktem jest, że są kłopoty z takimi elementami - np czekałem już półtora miesiąca na DR6 - czekałem, bo zmieniłem przedwczoraj zamówienie na DG2. I znów się zastanawiam ile przyjdzie czekać. Dystrybucja Nikon Polska oczywiście. Z tejże samej dystrybucji oczekuję na pewnego Nikkora - i szlag mnie trafia, bo w innych miejscach z dystrybucji berlińskiej szkło leży. Tak to niestety bywa.

DR6 widziałem w fotoplusie, DG2 nie rzuca się tak w oczy, ale też można tam o to zapytać, a na bank widziałem DK-7 (służy do podłączenia DG2 do D2/F5). Jak czegoś nie mają na magazynie centralnym NP, to można czekać do usranej śmierci.

samek
24-05-2007, 15:21
DR6 widziałem w fotoplusie, DG2 nie rzuca się tak w oczy, ale też można tam o to zapytać, a na bank widziałem DK-7 (służy do podłączenia DG2 do D2/F5). Jak czegoś nie mają na magazynie centralnym NP, to można czekać do usranej śmierci.

No tak - ale ja właśnie kupuję w FotoPlusie - a Pani Patrycja to już chyba ma mnie powoli dosyć :)
A już ją lekko załamałem powiedziawszy, że szkło, za które zapłaciłem półtora miesiąca temu, leży od ręki do wzięcia w FotoTipie (Berlin), a u nich (Nikon Polska) nie.

Czornyj
24-05-2007, 15:27
No tak - ale ja właśnie kupuję w FotoPlusie - a Pani Patrycja to już chyba ma mnie powoli dosyć :)
A już ją lekko załamałem powiedziawszy, że szkło, za które zapłaciłem półtora miesiąca temu, leży od ręki do wzięcia w FotoTipie (Berlin), a u nich (Nikon Polska) nie.

Nie przejmuj się - żebyś ty wiedział ile ja im wierciłem dziurę w tyłku o DK-17M... A to DR6 to ktoś ci musiał sprzątnąć, na bank je kiedyś widziałem (w opętańczej - co prawda - cenie)

blueblood
25-05-2007, 02:56
Witam
Dk 19 w sklepie gdzie ja kupuje wisi sobie na polce koszt to 15$cad +14% podatku ,a co do dk 17 to niemaja takiej i moga sprowadzic dk 17m i to jest ta ze szkielkiem powiekszajacym koszt to ok 50 $+podatek
wiec adminie jak cos to daj znac to Ci ja wysle