PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw?



Rufus92
15-06-2016, 16:21
Witajcie,

zaczęły mi się problemy neurologiczne i pojawiła się potrzeba statywu, już nie tylko do zdjęć nocnych.
Potrzebowałbym do niego przypiąć D5100 + Sigma 17-50.
Fajnie jakby nie był też bardzo cięzko
Budżet: wiadomo sprzętu nie przypnę do czegoś za 100zł, ale szukam czegoś co ma dobrą cena do jakości, gdzie nie płacimy "podatku od marki".
Jestem amatorem i raczej szukam czegoś co przyda się do amatorskich zdjęć.

Z góry dzięki wszystkim :)

salas
15-06-2016, 16:40
W niskiej cenie celuj w triopo. Zobacz ich oferte i wybierz cos pod siebie. Glowica b2 wystarczy.

tapnięte z tela

cz4rnuch
15-06-2016, 17:47
B2 pewnie starczy na 5 takich zestawów o których pisze kolega Rufus :) Ale płytkę ma do dupy.

salas
15-06-2016, 19:10
Ja to brałem b3 bo tanie a nawet solidne :D mi płytka nie przeszkadza, arca swiss robi robotę.

tapnięte z tela

Rufus92
16-06-2016, 15:29
ma słabą płytkę czyli? :)

cz4rnuch
17-06-2016, 13:44
Nie jest słaba w sensie wytrzymałości, ale nie odpowiada mi sposób mocowania (imadełko) oraz to, że by odkręcić płytkę od aparatu trzeba użyć kluczyka, monety, scyzoryka albo czegoś podobnego (nie mam długich paznokci i palcami nigdy mi się nie udało).

salas
17-06-2016, 15:19
Dla mnie arca swiss czyli ten typ mocowania to najlepsze mocowanie. A co do odkrecania tego gunwa od aparatu to tak.. zawsze problem i zawsze klucz albo moneta idzie w ruch :/

tapnięte z tela

ksh
19-06-2016, 09:42
Ja mam głowice triopo B2 i płytka do aparatu ma rozkładane ucho do przykręcania palcami, nie trzeba się męczyć monetami itp.

cz4rnuch
19-06-2016, 10:20
Mi bardziej chodzi o odkręcanie. Też mam uszko, ale po złożeniu bardzo ciężko jest mi się do niego dostać bez użycia jakiegoś narzędzia. Trochę potrenowałem i da się ale dla moich paznokci to prawdziwe wyzwanie.

ksh
19-06-2016, 11:16
No to ja mam ulepszoną wersje chyba bo z tym uszkiem nie trzeba się siłować :)
Na yt widzę test tej głowicy i nie ma uszka rozkładanego i gościu moneta się męczy, dodatkowo zakłada płytkę do aparatu tak że pokrętło mocowania ma pod aparatem z boku i wykazuje jak to źle jest zrobione, że to chińszczyzna nic nie warta :)

cz4rnuch
19-06-2016, 12:45
Może masz ulepszoną wersję. Ja piszę o tej, którą sam posiadam i dla mnie to rozwiązanie jest do dupy. B-2 kupiłem chyba ze 2-3 lata temu, może to co obecnie wrzucają na rynek jest bardziej juzer frendli.
U mnie wygląda to tak:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/x8l6gcs-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/x8l6gcs.jpg)

ksh
19-06-2016, 12:58
Takie samo ale uszko pracuje normalnie bez wyłamywania paznokcia :)

Rufus92
19-06-2016, 15:09
to przejdę się do dwóch fotograficznych we Wro, w jednym to cudo mają, a w drugim zapytam, zobaczę co mi doradzą ;)

Rufus92
19-06-2016, 17:03
nie mogę edytować, ani usunąć tamtego postu, więc piszę tutaj.
znalazłem takie dwa:
https://notopstryk.pl/pl/p/Triopo-statyw-MT-3230X8C-Z-GLOWICA-B-2/2635

https://notopstryk.pl/pl/p/Triopo-statyw-GT-3230X8C-z-glowica-kulowa-B2/2641

różnica 200zł, udźwig 8kg vs 15kg i waga 1700g vs 1400g

ksh
19-06-2016, 17:08
GT to aluminum wzmocnione włóknami węglowymi, a MT to stop aluminiowo-magnezowy.
Ja mam ten MT-3230.

Rufus92
19-06-2016, 19:09
przed zakupem poczekam jeszcze na jakieś opinie :)
może coś innego ktoś poleci :)