PDA

Zobacz pełną wersję : Pierscienie posrednie + sigma 50 1.4 + d7200



dawidvq1
11-06-2016, 09:03
Witam

Na początku dodam że używałem opcji szukaj lecz nie znalazłem konkretnego wyniku.

Chciałbym się dowiedzieć jak sprawdza się pierscienie posrednie razem z sigma 50 1.4, czy nie jest za szeroki obiektyw itp . Moje body to nikon d7200

Chcialbym kupić obiektyw makro lecz na początek chce sprawdzić czy taki sposób fotografia będzie mnie interesować

PS.
Jeśli macie dla mnie jakieś porady, na co zwrócić uwagę w fotografii makro to proszę pisać;)
Pozdrawiam

Rafix84
11-06-2016, 09:56
Możesz też zainwestować w industara 61 i pierścienie m42- efekt powala...

GonzoG
11-06-2016, 21:45
Do pierścieni im krótszy obiektyw tym lepiej (choć bez przesady). Im dłuższy obiektyw tym więcej pierścieni trzeba wsadzić. Przy 50mm pełen zestaw pierścieni (3szt) da skalę większą niż 1:1.

dawidvq1
12-06-2016, 07:37
Dzięki za pomoc ;) postanowiłem zakupić pierscienie posrednie z automatyka ( około 250 ) jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie tego zestawu to proszę pisać;) chętnie pomogę