PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki statyw elastyczny



terefere89
06-06-2016, 10:39
Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem statywu elastycznego. Czy ktoś z Was miał styczność z takimi zabawkami:

http://allegro.pl/statyw-elastyczny-l-do-ciezkich-lustrzanek-w-wa-i5359380142.html

Polecacie jakiegoś producenta, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed zakupem?

Wujot
06-06-2016, 12:19
O tyle miałem styczność, że fotografowałem to do jakiegoś advertorialu. Więc pomacałem parę modeli.
Być może do kompakta się to nadaje ale chyba nic więcej. Poza tym nie bardzo widzę sytuację do czego miałoby się to przydać.

pozdro
Wiesiek

terefere89
06-06-2016, 13:19
Do czego może się przydać?

1) Do zamontowania na balustradzie, barierce i wszelkich nietypowych płaszczyznach.

2) Mi osobiście przyda się do nagrywania siatkówki. Mogę zamontować aparat przy samym słupku.

madebyzosiek
06-06-2016, 13:59
Ale Ty chcesz aparat z obiektywem za kilka tysi przyczepić do takiego cuda za 70 zł? Poważnie? Gratuluję odwagi... A z przyczepieniem do balustrady to niezły żart ;)
Do siatkówki, to może gopro się nada? Przynajmniej w razie upadku będzie działać... Pozdrawiam :)

Wujot
06-06-2016, 14:03
Do czego może się przydać?

1) Do zamontowania na balustradzie, barierce i wszelkich nietypowych płaszczyznach.

2) Mi osobiście przyda się do nagrywania siatkówki. Mogę zamontować aparat przy samym słupku.

To tak ładnie wygląda na reklamach - jak często optymalny punkt fotografowania wypada akurat na balustradce? Wpierw szukam ujęcia i w 9 na 10 nie ma tam małego "przydatnego" drzewka itd. Sprzęt, który nadaje się na 10% zastosowań nie jest żadnym sprzętem i tak trzeba (jeśli trzeba) mieć statyw. Co do nagrywania siatkówki - nie wiem czy gładka powierzchnia słupka jest taka super do montowania na dłuższy czas tego ustrojstwa - zjedzie albo może nie zjedzie. Wolałbym tam po prostu zwykłą klamrę z określoną siłą docisku.

ale skoro jesteś taki przekonany to po prostu kup - po roku okaże się czy dalej tego używasz. Mam całkiem sporo potrzebnych nieużywanych rzeczy.

pozdro
Wiesiek

rabbitzzz
07-06-2016, 00:17
Taki statyw to do komórki się nadaje.
Mam taki i d300 z 18-70 trzyma ale żebym miał taki zestaw powiesić metr nad ziemią? Oooo nie.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

terefere89
07-06-2016, 10:42
Dzięki przekonaliście mnie do swoich racji.
Jakbym jednak miał zamiar kupić podzielę się wrażeniami.

Tibi7
08-06-2016, 02:34
A o zwykłym statywie nie myślałeś?

Wysłane z mojej "szklanej kuli" ;-)

terefere89
08-06-2016, 12:25
Mam zwykły statyw, ale pojawia się ograniczenie z ustawieniem wysokości. Chciałbym nagrywać z góry, a statyw który mam daje mi h=170cm.

Wujot
08-06-2016, 14:35
Poza zakupem wysokiego statywu :lol: najprostsze rozwiązanie to monopod który przymocowałbym srebrną taśmą montażową (zbrojoną) równolegle do słupka. Przechwyciłbym to w czterech punktach, wszędzie oczywiście dookoła. Taśma nie zostawia śladów i jest wytrzymała. Niejeden film na tym powstał. Przy częstym użytku trzeba byłoby pomyśleć o klamrze - problem jest z średnicą - te typowe mogą być zbyt małe...

W sumie pomyślałem, że ten elastyczny statyw co go chciałeś kupić też można skutecznie okleić.

Pozdro
Wiesiek

manfred
11-06-2016, 05:58
Cześć,
Zastanawiam się nad zakupem statywu elastycznego. Czy ktoś z Was miał styczność z takimi zabawkami:

http://allegro.pl/statyw-elastyczny-l-do-ciezkich-lustrzanek-w-wa-i5359380142.html

Polecacie jakiegoś producenta, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę przed zakupem?
Miałem ten statyw. Nic nie wart aluminiowe ramię po miesiącu się złamało.
Jak chcesz to kup głowicę kulową z klamrą do mocowania. Kompakt trzyma perfekcyjnie

kaugustyn
10-07-2016, 23:01
Temat trochę już ma, ale co tam.
Mam statyw podobny do tego z pierwszego postu, w wersji L i używałem go wielokrotnie z D300s i obecnie z D500. Jest świetny, ALE : nadaje się do zestawu body + lekkie szkło i w celu fotografii rodzinnej na wycieczce. Do niczego innego.
Za żadne skarby nie powiesiłbym go z takim zestawem na gałęzi, słupku, czy inym takim. W sumie nawet przy lekkich zestawach w górach zawsze maiłem lekkie obawy :)
Generalnie - jeżeli masz drugi lżejszy aparat, do którego później możesz wykorzystać ten statyw, to kup i sparwdź. Ale nie polecam wieszania ciężkiego body na słupku/czymkolwiek, chyba że stać cię na wymianę sprzętu "ot tak, po prostu statyw nie wytrzymał"

kaefpe
11-07-2016, 04:49
Pod marką Joby Gorillapod znajdziesz takie do DSLR. Masz modele Gorillapod DSLR Zoom oraz Gorillapod Focus - ten drugi to najwyższy model i można na nim zamontować jednocyfrowe body, więc nie słuchaj panów którzy piszą o tym że takie statywy tylko pod komórki.

Różnica w tym że Gorillapod z głowicą kosztuje w PL jakieś 600zl, a nie 70 jak te zabawki z Allegro ;) jak dobrze poszukasz w sieci to można wyrwać taniej - ja kupiłem z Miami przez eBay za 105$

kaugustyn
11-07-2016, 22:20
Pod marką Joby Gorillapod znajdziesz takie do DSLR. Masz modele Gorillapod DSLR Zoom oraz Gorillapod Focus - ten drugi to najwyższy model i można na nim zamontować jednocyfrowe body, więc nie słuchaj panów którzy piszą o tym że takie statywy tylko pod komórki.
Widzisz, ja wiem co piszę, ponieważ posiadam właśnie DSLR Zoom. Nie był tani, wożę go ze sobą ze 3 lata i jak napisałem sprawdza się jako mały wyjazdowy statyw nawet dla DSLR. Ale za żadne skarby nie powiesiłbym go na gałęzi/rurce/czymkolwiek z przypiętym body typu D300. Tyle z mojego doświadczenia - przećwiczone doświadczalnie. Co nie znaczy że nie można, kto co lubi ;)

koniksk
14-07-2016, 10:34
A ja szukam czegoś typu kijek do selfie do zestawu D5300+35DX i pomyślałem sobie, że statyw elastyczny by się nadał nawet lepiej. Da się coś takiego za 70 zł używać do tego? Oczywiście zdaję sobie sprawę z krótkiego wysięgu ale co tam, to tylko do zabawy.

kaefpe
14-07-2016, 10:48
W cenie 70zł nic nie znajdziesz, natomiast ten polecany przeze mnie Joby Gorillapod Focus nada się do tego co potrzebujesz idealnie jeśli masz szerokie szkło.

Casey Neistat(jeden z najpopularniejszych na świecie YouTuberów) nagrywa w ten sposób swojego vloga przy pomocy Canona 70D/80D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/maxresdefault-1.jpg
źródło (https://i.ytimg.com/vi/nLSUrTxquyE/maxresdefault.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/635915448545949786594454586_12357679_857-1.jpg
źródło (http://az616578.vo.msecnd.net/files/2016/02/20/635915448545949786-594454586_12357679_857039564393201_81851123_n.jpg)

kaefpe
20-07-2016, 18:07
Widzisz, ja wiem co piszę, ponieważ posiadam właśnie DSLR Zoom. Nie był tani, wożę go ze sobą ze 3 lata i jak napisałem sprawdza się jako mały wyjazdowy statyw nawet dla DSLR. Ale za żadne skarby nie powiesiłbym go na gałęzi/rurce/czymkolwiek z przypiętym body typu D300. Tyle z mojego doświadczenia - przećwiczone doświadczalnie. Co nie znaczy że nie można, kto co lubi ;)

Przez 3 lata masz już mocno roz...ruszany i nie ma takiego oporu jak nowy.

D300 powiadasz? Proszę bardzo - nowka Joby Gorillapod Focus z D4

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/07/o8ujgi-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/o8ujgi.jpg)

Dodam że rura jest śliska bo mam remont i jest w pyle, więc przyczepność jest obniżona dodatkowo.