PDA

Zobacz pełną wersję : Kościół a 50/1,4D



slawson38
02-09-2005, 22:06
Mam małe pytanko.
Czy robiąc małym kościółku 50-tką nie będe miał problemów z kadrowaniem .Do tej pory robiłem to 28-80 ,a nie chce zepsuć zdjęć na ślubie,szerokim zawsze wygodniej - a może nie będzie tak źle?

irekka
02-09-2005, 22:18
W dawnych czasach biedny fotoamator miał na stanie lustrzanke z jednym standardowym obiektywem o ogniskowej około 50 mm. I taki biedaczek robił tym zdjecia czesto udane. Ale jak ktos przyzwyczaił sie do luksusu zoomowania to nie wiem czy sobie da radę. I chyba nikt nie potrafi odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie - to nie jest forum wrózbiarskie :-)

Siupes
03-09-2005, 04:53
irekka,
no nie wiem, D200 przepowiedzieli ze 100 razy ;)
slawson38,
mysle ze jak wezmiesz ten obiektyw w wolnej chwili i sprawdzisz na miejscu czy beda ci kadry pasowaly to nie stracisz, ze juz nie wspomne, ze zawsze mozesz obiektywy zmienic :)

szymony
03-09-2005, 05:50
Mam małe pytanko.
Czy robiąc małym kościółku 50-tką nie będe miał problemów z kadrowaniem .Do tej pory robiłem to 28-80 ,a nie chce zepsuć zdjęć na ślubie,szerokim zawsze wygodniej - a może nie będzie tak źle?

Pytanie co się kryje pod pojeciem "mały kościół" ?? Ja miałem już okazję robić w takim że mając 24mm (36 po cropie)do dyspozycji musiałem się ratować skośnymi kadrami i skakaniem po ścianach.

Jeżeli masz zamiar wziąść tylko jedno szkło, to chyba lepiej weź tego zooma (to chyba kit).