marlotnik
29-05-2016, 22:18
Witajcie koledzy
Nie chciałem zakładać nowego tematu ale przeczytałem kilkanaście wątku o statywach ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż mam Nikona D300 + 2 obiektywy Nikkor 18-55 i Tamron 70-300Di VC USD. Szukam obecnie statywu i filtrów do fotografii krajobrazowej, przede wszystkim do burz, piorunów, które od dziecka mnie fascynują :) Wiem że cześć osób napisze że porządny statyw to od kilkuset złoty nawet do 2000. Orientuje się w cenach statywów i głowic, ale chciałbym na początek kupić coś w miarę taniego. Zależy mi na tym by był w miarę stabilny(ciężki, żeby go jakiś huragan nie przewrócił :D) wytrzymały, i wysoki (ja mam 175 wzrostu). Nie jestem wymagający.. Mam jeden ale jest niski jakieś 130cm i jest niezbyt stabilny bo lustrzanka z Tamronem ledwo daje radę, a raczej nie daje. Czy możecie mi coś polecić godnego uwagi ? np. taki statyw czy zda egzamin http://www.komputronik.pl/product/272274/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Manfrotto_statyw_Compact_Advanced_czarny.html Jeśli macie inne propozycje własne, z życia to jestem otwarty na kązdą :)
Czy mogę Was jeszcze poprosić o doradzenie w kwestii filtrów ?
Na rynku jest tysiące filtrów i statywów, te tańsze i te droższe, lecz mam dylemat w wyborze, nie chce wydać kilkaset złoty na filtry bo puki co tyle nawet nie mam. Co możecie mi polecić z tańszych filtrów polaryzacyjnych, UV(zamiast dekla) oraz szare do burz, jakiś strumyków itp. ? Czy jest możliwość kupna filtrów pod Tamrona z adapterem do NIkkora czyli żebym miał i do Tamrona i NIkkora? Jeśli nie to kupię tylko do Nikkora, nie wymagam żeby był bardzo dobry bo Nikkor jest tylko do nauki fotografii i za rok może dwa lata sprzedam go i kupię coś lepszego jeśli będzie taka potrzeba :) Do Nikkora rozmiar filtru to 52 mm. Co do szarego filtra jest na allegro taki http://allegro.pl/filtr-szary-regulowany-52mm-fader-ndx2-ndx400-i5152581744.html czy jest godny polecenia, najbardziej interesują mnie burze w dzień, bo w nocy filtru tego nie potrzebuje. Do rozmazania chmur, wody itp. myślę że powinien być dobry czy może się mylę ?
Dziękuję Wam za odpowiedzi, jestem do Waszej dyspozycji bo zależy mi na tym. :)
Nie chciałem zakładać nowego tematu ale przeczytałem kilkanaście wątku o statywach ale nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie. Otóż mam Nikona D300 + 2 obiektywy Nikkor 18-55 i Tamron 70-300Di VC USD. Szukam obecnie statywu i filtrów do fotografii krajobrazowej, przede wszystkim do burz, piorunów, które od dziecka mnie fascynują :) Wiem że cześć osób napisze że porządny statyw to od kilkuset złoty nawet do 2000. Orientuje się w cenach statywów i głowic, ale chciałbym na początek kupić coś w miarę taniego. Zależy mi na tym by był w miarę stabilny(ciężki, żeby go jakiś huragan nie przewrócił :D) wytrzymały, i wysoki (ja mam 175 wzrostu). Nie jestem wymagający.. Mam jeden ale jest niski jakieś 130cm i jest niezbyt stabilny bo lustrzanka z Tamronem ledwo daje radę, a raczej nie daje. Czy możecie mi coś polecić godnego uwagi ? np. taki statyw czy zda egzamin http://www.komputronik.pl/product/272274/Elektronika/Akcesoria_Eksploatacja/Manfrotto_statyw_Compact_Advanced_czarny.html Jeśli macie inne propozycje własne, z życia to jestem otwarty na kązdą :)
Czy mogę Was jeszcze poprosić o doradzenie w kwestii filtrów ?
Na rynku jest tysiące filtrów i statywów, te tańsze i te droższe, lecz mam dylemat w wyborze, nie chce wydać kilkaset złoty na filtry bo puki co tyle nawet nie mam. Co możecie mi polecić z tańszych filtrów polaryzacyjnych, UV(zamiast dekla) oraz szare do burz, jakiś strumyków itp. ? Czy jest możliwość kupna filtrów pod Tamrona z adapterem do NIkkora czyli żebym miał i do Tamrona i NIkkora? Jeśli nie to kupię tylko do Nikkora, nie wymagam żeby był bardzo dobry bo Nikkor jest tylko do nauki fotografii i za rok może dwa lata sprzedam go i kupię coś lepszego jeśli będzie taka potrzeba :) Do Nikkora rozmiar filtru to 52 mm. Co do szarego filtra jest na allegro taki http://allegro.pl/filtr-szary-regulowany-52mm-fader-ndx2-ndx400-i5152581744.html czy jest godny polecenia, najbardziej interesują mnie burze w dzień, bo w nocy filtru tego nie potrzebuje. Do rozmazania chmur, wody itp. myślę że powinien być dobry czy może się mylę ?
Dziękuję Wam za odpowiedzi, jestem do Waszej dyspozycji bo zależy mi na tym. :)