PDA

Zobacz pełną wersję : Slubnie z wadliwa flara nikona



SligoDarek
26-05-2016, 22:03
Aparat wadliwy chyba flare widac zlapal .


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Minthai
26-05-2016, 23:05
Obetnij górę i proporcjonalnie trochę prawej strony i będzie łokieć jak ta lala, flara się przy nim chowa....

SligoDarek
28-05-2016, 02:10
obciac flare ? bo sie okazalo, ze to jednak nie flara chyba tylko zwykly blysk, o co chodzi z lokciem? "story lokiec"? jakis termin? czy mowisz o lokciu na zdjeciu?

Adam Okuń
28-05-2016, 02:22
Chyba łokieć bo wygląda jak by panią coś użarło :)

Andrzej1974
28-05-2016, 05:38
Nie tylko łokieć... dłoń też także...

FelTom
28-05-2016, 08:34
Obetnij górę i proporcjonalnie trochę prawej strony i będzie łokieć jak ta lala, flara się przy nim chowa....

Przy łokciu i dłoni chowa się i flara... I schowana jest para młoda. O uczuciu i pocałunku nie wspominając.


Nie tylko łokieć... dłoń też także...

Aż dziwne, że nie napisałeś... Więc tym razem ja to zrobię.

Zdjęcie do kosza i to jak najszybciej.

Autorze -zanim je wyrzucisz - spójrz.
Dłoń i ręką wyglądają monstrualnie.
Z WINY FOTOGRAFA!!
Zasłaniają nie tylko widok pocałunku, większość twarzy obojga... Zasłaniają większość ich postaci.

Ustawiłeś się w takim miejscu, że najbliżej Ciebie znajdują się właśnie powiększone ręce panny młodej. Szerokokątny obiektyw jeszcze to wyolbrzymił.
Wykadruj to bez flary, to lepiej wszystko zobaczysz.
Pierwszy raz flara ratuje zdjęcie, odwracając uwagę od przerysowanych w bardzo niekorzystny sposób rąk...

Świetny aparat, świetny obiektyw i świetne światło... To nie wszystko, jeśli fotograf interesuje się tylko wyżej wspomnianymi... Zaś kompletnie nie interesuje się tym, co właśnie fotografuje. Nie tylko to, co jest w kadrze, ale w jaki sposób jest przedstawione.

Tak ostro napisałem, bo szkoda czasu pary młodej, Twojego, aparatu, obiektywu, świetnego światła, całego tego zachodu... Żeby na koniec wszystko popsuć nieodpowiednią perspektywą...
Mam nadzieję, że po takiej ostrej krytyce nigdy tej sprawy już nie zaniedbasz.

Andrzej1974
28-05-2016, 08:54
(...) Aż dziwne, że nie napisałeś... Więc tym razem ja to zrobię.

Zdjęcie do kosza i to jak najszybciej (...)

W sumie, po dokładniejszym przyjrzeniu się na komputerze (wcześniej tylko luknąłem na telefonie), muszę się z tobą zgodzić...


(...) Autorze -zanim je wyrzucisz - spójrz.
Dłoń i ręką wyglądają monstrualnie.
Z WINY FOTOGRAFA!!
Zasłaniają nie tylko widok pocałunku, większość twarzy obojga... Zasłaniają większość ich postaci.

Ustawiłeś się w takim miejscu, że najbliżej Ciebie znajdują się właśnie powiększone ręce panny młodej. Szerokokątny obiektyw jeszcze to wyolbrzymił.
Wykadruj to bez flary, to lepiej wszystko zobaczysz.
Pierwszy raz flara ratuje zdjęcie, odwracając uwagę od przerysowanych w bardzo niekorzystny sposób rąk...

Świetny aparat, świetny obiektyw i świetne światło... To nie wszystko, jeśli fotograf interesuje się tylko wyżej wspomnianymi... Zaś kompletnie nie interesuje się tym, co właśnie fotografuje. Nie tylko to, co jest w kadrze, ale w jaki sposób jest przedstawione.

Tak ostro napisałem, bo szkoda czasu pary młodej, Twojego, aparatu, obiektywu, świetnego światła, całego tego zachodu... Żeby na koniec wszystko popsuć nieodpowiednią perspektywą... (...)

W sumie tutaj też (w prawie 100%) zgoda. BTW Poza flarą nic na tym zdjęciu nie ma ciekawego.

ksh
28-05-2016, 09:23
Pan młody jak zobaczy to zdjęcie to też może uciec, więc lepiej schować ;)

Davit
28-05-2016, 11:58
Przesadzacie z tymi opiniami, ze do kosza. Wystarczy wykadrowac lekko nad lokciem i bedIe ok dla klientow. Przeciez to jedno zdjecie z wielu.

Sent from my m1 note using Tapatalk

Rafał_Sz
28-05-2016, 12:34
Albo coś się robi dobrze, albo w ogóle. Przy tym kadrze nie ma co ratować, wszystko jest źle.

FelTom
29-05-2016, 07:49
Wskazówek dostałeś aż nadto - to samo napisali wszyscy - tylko ja bardzo bezpośrednio, z określeniem przyczyn otrzymanego efektu.

Żeby łatwiej było zrozumieć i zobaczyć efekt, przydatne będzie powiększenie. Flara i bokeh może zbyt odwracają uwagę od błędów fotografa.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/9924dbd5cc243cc265bce44e4e4f1a89-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160529/9924dbd5cc243cc265bce44e4e4f1a89.jpg)

Spójrz na prawą i lewą dłoń - różnice rozmiarowe znaczne.

Dłoń z ręką panny młodej zajmują połowę powierzchni pary młodej... Też o czymś świadczy. Czy to zdjęcie pocałunku czy rąk panny młodej? Jeżeli to drugie, jest wiele sposobów, żeby pokazać je bardziej korzystnie.

Z pocałunku widać:
Ucho pana młodego, nos i zamknięte oko panny młodej. Fryzurę panny młodej. Ta ostatnia to jedyny ładny i pozytywny element z tego kadru.
Ust nie widać wcale. Naiwnie myślałem, że to zdjęcie pocałunku XD

Gdybym otrzymał od kogoś takie zdjęcia z pleneru w większych ilościach... Fotograf zobaczyłby wściekłość klienta. Nawet, jeśliby nie widział karykatur, które stworzył i mi prezentuje.

Jeśli chcesz oględnej i delikatnej opinii:


Albo coś się robi dobrze, albo w ogóle. Przy tym kadrze nie ma co ratować, wszystko jest źle.

Uważam dokładnie tak samo, z tym że określiłem to bardzo, aż za bardzo, dosadnie. Inaczej byś nie zapamiętał.

Najważniejsze, że parze młodej się podoba. Moim zdaniem miałeś niebywałe szczęście.
Nie potrzeba bardzo znać się na fotografii, żeby nie podobać się sobie na takim zdjęciu.

SligoDarek
29-05-2016, 11:26
no ja caly czas takie zdjecie robie parom mlodym i sa zadowoleni.
A co tu pan mlody nie ma glowy w ogole i mysliusz ze tez mu sie nie podoba? tez zadowoleni ze zdjec i jeszcze placa z 8 tys za zdjecia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

- - - - kolejny post - - - - - -


Gdybym otrzymał od kogoś takie zdjęcia z pleneru w większych ilościach... Fotograf zobaczyłby wściekłość klienta. Nawet, jeśliby nie widział karykatur, które stworzył i mi prezentuje.

Nie wszyscy lubia takie same zdjecia i niektorzy wynajma fotografa co "cyka" fotki na "prosto z usmiechem" i wszyscy happy.
Mysle, ze troche tez jestes nowicjusz jesli chodizi o fotografie i starasz sie skupiac na tym zeby zrobic tzw. ostre zdjecie.

Andrzej1974
29-05-2016, 15:32
Jednym się podobają, innym nie...

Gdybym ja dostał takie zdjęcia, jak dwa powyższe, to nie zapłaciłbym za nie ani grosza. U mnie takie zdjęcia lądują w koszu... wróć... usuwam NEFy od razu z dysku aby mi nie zajmowały czasu podczas przeglądania i obróbki...

Adam Okuń
29-05-2016, 23:07
Bez ironii i bez czepialstwa.

Chciałem wskazać co mi się nie podoba. Na pierwszym zdjęciu mam wsadzony w oko łokieć panny młodej, który dodatkowo posiada pewną estetyczną wadę (drugi z resztą też). Myślę, że takie wady lepiej ukryć niż eksponować. Na zdjęciu drugim o ile podoba mi się naturalna radość panny młodej o tyle nie podoba mi się żółty i chyba zepsuty ząb pana młodego, który podobnie jak łokieć na pierwszym zabiera ten cudowny moment gdy patrzymy pierwszy raz na zdjęcie. Przypuszczam, że pan młody gdyby odzyskał większa część twarzy zrobiłby na zdjęciu równie ciekawy efekt co panna młoda.

zbyszekD7000
30-05-2016, 00:01
Poważnie za takie foty bierzesz 8000zł ?
Bo jakby mnie ktoś takie zrobił to jemu bym kazał zapłacić za taką fuszerkę te 8000.
I Ty się tym jeszcze szczycisz, brak słów.

Jedynym wytłumaczeniem jest że to flarę chciałeś pokazać, a nie zdjęcia jakie robisz.

Maly.Psikus
30-05-2016, 03:14
Niektóre pary nie powiedzą, że się nie podoba bo żyją jeszcze emocjami tego dnia i dopiero później zauważają, że zdjęcia są lekko mówiąc "kiepskie".

Andrzej1974
30-05-2016, 06:48
Bez ironii i bez czepialstwa.

Chciałem wskazać co mi się nie podoba. Na pierwszym zdjęciu mam wsadzony w oko łokieć panny młodej, który dodatkowo posiada pewną estetyczną wadę (drugi z resztą też). Myślę, że takie wady lepiej ukryć niż eksponować. Na zdjęciu drugim o ile podoba mi się naturalna radość panny młodej o tyle nie podoba mi się żółty i chyba zepsuty ząb pana młodego, który podobnie jak łokieć na pierwszym zabiera ten cudowny moment gdy patrzymy pierwszy raz na zdjęcie. Przypuszczam, że pan młody gdyby odzyskał większa część twarzy zrobiłby na zdjęciu równie ciekawy efekt co panna młoda.

Po żółtym zębie mogę przypuszczać, że to może być ojciec panny młodej a nie pan młody. Co mie zmienia faktu, że takie"atrakcje" trzeba ukrywać a nie eksponować...

fafniak
30-05-2016, 09:13
Pamiętacie taki filmik o realizatorze dźwięku?
http://youtu.be/G2Rhh_4GZmU

Powstał także o fotografie ale nie mogę go znaleźć.

Ale te wszystkie utyskiwania, zarzuty, czasem wręcz na pograniczu wyśmiania, śmiesza mnie trochę. Obejrzyjcie z dystansem troche ślubnych produkcji ;) zawsze można znaleźć błędy, lub ulokowanie na poziomie filmików o których wspomniałem.
A najważniejsze że klient zadowolony :D - wasze zdanie najmniej się tu liczy .

SligoDarek
30-05-2016, 19:32
Ciekawe jakby wdrozyc wasze experckie podejscie do zycia , pewnie wyladowac by mozna tak jak wiekszosc trzaskajac kwiatki i zachody slonca i tez by sie czlowiek stal "expertem" od dloni,zebow i lokci:)
To moze caly slub przegladnijcie i dajcie zanc co tam jest nie tak, jak to pokadrowac i co jest nie tak.
http://www.photosligo.com/marie-jarlo-borris-house/

Nbogdan
30-05-2016, 22:06
Zamieszczasz słabe zdjęcia, a gdy ktoś je krytykuje to się unosisz.
Nie przyjmujesz krytyki- nie wrzucaj zdjęć do oceny.
Albo wrzucaj dobre :-)
Po drugie, dyskutujemy o fotografiach zamieszczonych na forum, a nie o odnośnikach do prywatnych stron.
Dla reklam I ogłoszeń jest inny dział.
Pozdrawiam.

Andrzej1974
30-05-2016, 23:28
Zamieszczasz słabe zdjęcia, a gdy ktoś je krytykuje to się unosisz.
Nie przyjmujesz krytyki- nie wrzucaj zdjęć do oceny.
Albo wrzucaj dobre :-)
Po drugie, dyskutujemy o fotografiach zamieszczonych na forum, a nie o odnośnikach do prywatnych stron.
Dla reklam I ogłoszeń jest inny dział.
Pozdrawiam.

I po orzeszkach z browarem bo ten komentarz (MZ słuszny) powinien zabić dalszą zbędną dyskusję na temat tych dwóch dość dziwnych pstryków, którymi uraczył nas autor.

zbyszekD7000
30-05-2016, 23:29
Pierwsze z brzegu i od razu,
twarz młodego i walący się zamek.
Rozumiem że B&W kusi a ziarno szczególnie, ale to jeszcze trzeba dobrać do cery modela a nie robić z niego potwora.
Chyba lubujesz się w ucinaniu ludziom głów.
No ale każdy lubi co innego.

SligoDarek
30-05-2016, 23:52
Zamieszczasz słabe zdjęcia, a gdy ktoś je krytykuje to się unosisz.
Nie przyjmujesz krytyki- nie wrzucaj zdjęć do oceny.
Albo wrzucaj dobre :-)

Dzieki za pozdro. Ale ja nie wrzucam ich do oceny tylko zeby sie ludzie uczyli jak sie robi zdjecia.
No wrzucilem dobre moim zdaniem, toze ty uwazasz ze jest zle to twoja sprawa, szanuje Twoje zdanie. Nie musisz lubiec moich zdjec.
Ja po prostu daje przyklad ,ze jak sie robic cos "innego" np w/g was slabe zdjcia to wlasnie sposob na odbicie z dna beczki w ktorej wielu sie tzw"kisi" I robi fotki po komuniach i ptaszkom. Wlasnie musicie think ousttdie box.
Dla mnie najdziwniejsze jest ze np jak kolega powyzej nie utnie glowy bo ? bo sie po prostu boi to zrobic wydaje mu sie ze zdjecie musi miec glowe bo inaczej ktos mu nie zaplaci pincet zlotych i on bedzie musial placic odszkodowanie za zdjecie"bez glowy" ale to nie tak . I chwala temu kto to rozumie i kto jest w stanie przelamac pewne granice.
Ja nie mowie ,ze te zdjecia sa super ale sa ok wg mnie. Po prostu jetzsem na tym forum od 2008 roku i zawsze mialem slabe foty :):) ale najwazniejsze ze wtedy nie sluchalem tego co mowiliscie i robilem to co uwazalem za sluszne. Dzis sprawdzajac jak jest , jest tak samo nadal slabe foty:)
I ok to mnie utwierdza w przekonaniu , ze robie dobrze, no bo czym nazwac takdziwny mechanizm wiekszosci na tym forum sie nie podoba i chcialaby, za takie zdjecia odszkodowania, a klienci pchaja sie drzwiami i oknami ? to oco chodzi? Mysle ze bardziej o moja bezposredniosc ktora niektorzy odbieraja jako arogancje ale ja tylko mowie prawde.
Faniak wez se krate przytargaj:):):)

Ja nie piprze ze ludziom sie podoba oni mi to pisza po kazdym slubie:
A i nie tylko pisza maile , nawet kartki poczta przysylaja z podziekowaniami co pewnie poniektorym "znawcom" sie w glowie nie miesci. Nie bede wspominal o drobnych prezentach czy wciskaniu dodatkowej kasy, co tez ma miejsce.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimg.org/image/y2o50cgu3/full/)

Adam Okuń
31-05-2016, 00:26
Ale ja nie wrzucam ich do oceny tylko zeby sie ludzie uczyli jak sie robi zdjecia.


Jako ten od kwiatków i zachodów słońca czyli fotoamator jestem już prawie pewien, że sporo się z tych zdjęć nauczyłem. Dzięki.

PS pozwalam powyższy mój wpis cytować na fejsbuku obok zdjęć kartek z podziękowaniami.

madebyzosiek
31-05-2016, 07:26
A czy kolega może pochwalić się taką samą ilością walących drzwiami i oknami chętnych za 8000 w naszej radosnej ojczyźnie, czy tylko na zielonej wyspie, gdzie 1500€ nie jest jakąś zawrotną sumą, a poczucie smaku jakby inne... Nawet nie chodzi o to, czy te zdjęcia są dobre, czy nie, bo są odważne, pracujesz jakimś swoim stylem i tylko Ci gratulować, że są na to chętni. Ale niestety z tych zdjęć, prezentowanych przez Ciebie w wątku, można się nauczyć jak nie robić zdjęć PM i za to jesteśmy Ci wdzięczni, bo mało kogo byłoby stać na pokazanie takich zdjęć publicznie, ale o tym było już trzy strony, więc szkoda się powtarzać ;) Obyś nigdy nie musiał przekonywać rodaków, że Twoja twórczość jest najlepsza, bo jak widzisz - łatwo nie będzie ;) Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zadowolonych funciarzy :)

fafniak
31-05-2016, 07:32
Proponuje obydwu stronom kilka wdechów i rozluźnienie ;)
Sligo... Pisze całkowicie szczerze.... wolę twoje zdjęcia, które maja odważne cięcia ( to zawiązywanie much czy innego badziewia gdzie góra kadru zamknięta jest samymi ustami - dla mnie bomba) i bardziej naturalistyczną obróbkę. Dużo bardziej wole tego typu styl, niż wylukrowane obrazki najcześciej prezentowane tu na forum.
Ale nie zapędzaj się w stwierdzeniach "prezentuję zdjęcia żeby inni sie nauczyli jak sie robi..." To nie brzmi dobrze, szczególnie w przypadku zdjęcia pierwszego z flarą i słoneczkiem ;) Bo to zdjecie raczej do "wybitnych nie należy"

Natomiast jestem pewny że teraz forumowi koledzy daaaaleko zabrną ;) -szczególnie że "krajowi klienci" raczej zaściankowe widzenie maja to i rzemieślnicy musieli sie do takiego klienta dostosować.

madebyzosiek
31-05-2016, 08:02
Ale mi też się ta odwaga podoba, nie jest nudno i pospolicie, ale czy to daje prawo do poczucia "jestem Bogiem, uświadom to sobie"? Taka fotografia ma odbiorców. Natomiast faktycznie "krajowi klienci" nie kupilu by tego, no tak jest i co poradzić... Sądzę, że kolega też swojego stylu nie wprowadził na wyspach, tylko raczej się dostosować musiał do smaku tam panującego... A może się mylę? Pozdrawiam serdecznie :)

tomfoot
31-05-2016, 08:48
Te zdjęcia nie są jakieś szczególne. Ani dobre, ani złe (no moze poza zblizeniem plecow panny młodej, za ktore niejedna kobieta by autora takiego paszkwila zabiła). Po prostu fotografia ślubna, która jest rzemiosłem, a nie żadna sztuką, co niektórzy tutejsi forumowicze próbują udowadniać. To Polska jest krajem miłośników disco polo, wiec i większość wrażliwości na ślubne pstryki jest w PL taka właśnie disco polowa, co niejednokrotnie widać. Kolega zaś w Irlandii zrobił ciekawy reportaż, a ze jest przemądrzały i błędy w języku ojczystym wali niczym murarz po podstawówce, to inna sprawa.

Andrzej1974
31-05-2016, 09:39
Ale ja nie wrzucam ich [zdjęć] do oceny tylko zeby sie ludzie uczyli jak sie robi zdjecia.

Najlepszy tekst jaki czytałem na tym forum. :-) Szczególnie jak spojrzy się przez pryzmat zaprezentowanych tutaj dwóch "arcydzieł", którymi autor nas uraczył. A swoją drogą podziwiam ludzi zadowolonych ze zdjęć, które ich samych albo im najbliższych przedstawiają w tak beznadziejny sposób. I chcą za to jeszcze płacić jakąkolwiek kasę. Nie ma to jak np mieć zdjęcie z ukochanym mężem, na którym jest jego mały kawałek twarzy (od ust w dół) z bardzo nieestetycznie wyglądającym uzębieniem (z zaawansowaną próchnicą?). Można i tak. Dziękuję, ale ja takich zdjęć za darmo bym nie chciał...

bialogardzianin
01-06-2016, 08:48
Pamiętacie taki filmik o realizatorze dźwięku?
http://youtu.be/G2Rhh_4GZmU

Powstał także o fotografie ale nie mogę go znaleźć.

Ale te wszystkie utyskiwania, zarzuty, czasem wręcz na pograniczu wyśmiania, śmiesza mnie trochę. Obejrzyjcie z dystansem troche ślubnych produkcji ;) zawsze można znaleźć błędy, lub ulokowanie na poziomie filmików o których wspomniałem.
A najważniejsze że klient zadowolony :D - wasze zdanie najmniej się tu liczy .

Fafniak, czy to prowokacja? Ten wątek nie służy do lukrowania i słodziakowania, od tego są blogi. Tu wrzuca się zdjęcie do oceny- nie przez parę młodą lecz mniej lub bardziej doświadczonych fotografów okolicznościowych. inaczej, po co ta cała fatyga? Ci którzy oceniają, nie robią tego żeby się wyżyć, dowalić, tylko kosztem własnego czasu i w przypływie dobroci punktują niedoskonałości. Cenie sobie ocenę zdjęć dokonaną przez FelToma, choć go nie znam. Od lat obserwuję ten dział, są w nim cenne wypowiedzi wartościowe i krótkie wypowiedzi lekko dołujące autorów wrzutek. ;)

fafniak
01-06-2016, 10:42
Staram się nie zabierać głosu w dziale " ślubniaki", głownie ze względu na to że ten dział fotografii jakoś mnie mierzi.
Dodatkowo, zdjęcia uznawane tutaj za "dobre" są dla mnie najcześciej nieciekawe i nastawione na "naszego krajowego" klienta. Ja to rozumiem, ale stworzenie z tej sytuacji swoistego kanonu dobrej fotografii ślubnej jest jakimś absurdem.
Facet wkleił złą fotografię, ma gigant ego( ahh pokaż mi ślubniaka lub fotoreportera który ma mniejsze ;) -to taki żarcik, ale troszkę już napatrzyłem sie na ludzi pracujących w tej branży...) ale dał też link do znacznie ciekawszych zdjęć. I tu moim zdaniem zaczyna sie zupełnie inna sytuacja. Poczytaj posty kolegów , jak one brzmią....wynajdą każdy przykład zdjęcia który "nie mieści się w ich estetyce" i wypunktuje byle dowalić.
Druga strona nie pozostaje bez winy, bo teksty o "nauczaniu" sa .... Ale o tym już napisałem.
Przeczytaj uważnie to co napisałem, myślę że obydwie wypowiedzi zebrane razem chyba wyjaśnią co miałem i mam na myśli...

Andrzej1974
01-06-2016, 10:49
>> Facet wkleił złą fotografię, ma gigant ego (...)

I to jest, mam nadzieję, najlepsze podsumowanie. Odnoszę wrażenie, że te zdjęcia "facet" wkleił tu dla jaj...

fafniak
01-06-2016, 11:00
Ale w sensie że to nie jego portfolio czy ta słaba fota?

Andrzej1974
01-06-2016, 11:02
Odnoszę się wyłącznie do tych 2 zdjęć, które zostały wklejone w tym temacie.

madebyzosiek
01-06-2016, 11:07
Ale w sensie że to nie jego portfolio czy ta słaba fota?

Jego portfolio jest bardzo ciekawe, odważne, na pewno nie przeszłoby w warunkach krajowych, ale jest oryginalne i na pewno nie można nazwać je słabym. Ale zdjęcia tu wstawione się nie obronią, nawet z wielkim ego jako wsparciem ;)

hostman22
01-06-2016, 11:15
SligoDarek (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=22075) zostało już ustalone, że to nie flara od d750, bądź mądrzejszy i zakończ temat. Robisz foty masz zadowolonych klientów, po co Ci takie wojenki na forum?

rabbitzzz
01-06-2016, 12:08
Te dwa zdjecia rzeczywiscie d... nie urywają ale na stronie już jest fajnie. Inaczej, naturalniej, weselej.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

SligoDarek
03-06-2016, 01:52
sie grzebie:) wojenki, tym forum zyje?
Wydaje mi sie , ze takie kolejne : "piekne zdjecie, ujales wszystko , rodzice beda zadowoleni, kosz, do albumu" etc nic nie wnosza. Troche nie mam czasu na merytoryczna dyskusje, ale wydaje mi sie , ze czasem warto kij w mrowisko ... Jako fotograf kazdy z nas chcialby znac opinie? te opinie pozwola ci potem ksztaltowac twoj profil marketingowy , jak , gdzie komu, za ile.. Opinie w stylu pieknie, swietne, etc powoduja ze stajesz w miejscu. Jak uzyskac realistyczne dane? skad? W/g mnie pobudzenie fotografow innych , "zmuszenie" ich do prawdziwej sumiennej dyskusji pozwala na wyciagniecie wnioskow. Fakt wiele z nich trzeba do kosza, ale sa tez bardzo rzeczowe i wartosciowe wypowiedzi. Np Madebyzosiek ... No i SEO:)

Andrzej1974
03-06-2016, 07:35
>> (...) kosz (...) nic nie wnosza. Troche nie mam czasu na merytoryczna dyskusje (...)

Widzisz, ja też nie mam czasu na merytoryczną dyskusję o zdjęciu, które określam mianem "kosz" (wbrew temu, co o tym sądzisz słowo "kosz" wiele wnosi bo oznacza, że zdjęcie jest tak kiepskie [w tym przypadku obydwa], że naprawdę nie ma sensu rozwodzić się nad nim)...

Na stronie masz naprawdę wiele fajnych zdjęć a te dwa to chyba dałeś po to, aby wsadzić kij w mrowisko - jak to ująłeś - albo... dla jaj, jak ja to z kolei określiłem...

Na koniec mam pytanie do ciebie: czy naprawdę chciałbyś mieć takie 2 zdjęcia w swoim albumie ze ślubu, jakimi nas uraczyłeś w tym temacie?

SligoDarek
04-06-2016, 02:32
Na koniec mam pytanie do ciebie: czy naprawdę chciałbyś mieć takie 2 zdjęcia w swoim albumie ze ślubu, jakimi nas uraczyłeś w tym temacie?
Tak.
znaczy chcialbym odpowiedziec TAK, ale nie moge, bo odpowiedz musi zawierac minimum 8 znakow. Kolejny absurd tego forum slowa "nie i "tak" sa dosc popularne?

- - - - kolejny post - - - - - -


>> (...) kosz (...) nic nie wnosza. Troche nie mam czasu na merytoryczna dyskusje (...)

Widzisz, ja też nie mam czasu na merytoryczną dyskusję o zdjęciu
dlaczego?

SligoDarek
05-06-2016, 04:42
Rozumie Fafniak i sie zgadzam sie, po czesci z twoja logika bo brzmi ... logicznie. Hej mozna dysputy prowadzic, co fajne by bylo, milo pogadac o cieawych rzeczach, o zyciu, o podrozach i wyzwaniach:)
dzieki za komentarze, zawsze milo uslyszec i milo, ze poswiecacie czas zeby komentowac. Do nastepnego razu:)

bialogardzianin
06-06-2016, 09:40
A co mi tam, jeszcze się wypowiem, może to przyda się otwartym na uwagi uczącym się fotografom. Autor wątku zatytułował go "Slubnie z wadliwa flara nikona. Aparat wadliwy chyba flare widac zlapal .". Na moje oko to tak było zdjęcie kadrowane, żeby celowo złapać flarę w kadrze, świadczy o tym właśnie perspektywa, która delikatnie mówiąc nie wpłynęła pozytywnie na ramiona, łokieć i dłonie kobiety, co zostało już tu w wystarczającym stopniu klarownie wyjaśnione. Choćby nie wiem jak zdjęcie było "artystyczne", to napiętnowane przez forumowiczów przerysowanie kończyn ludzkich degraduje to zdjęcie. BTW, flary na zdjęciach potrafią je uatrakcyjniać, ale trzeba je umieszczać w kadrze umiejętnie. Na FB wiodący fotograf David Beckstead założył grupę, w której ludzie mogą publikować mniej lub bardziej udolnie wykonane zdjęcia z flarami, warto tam zaglądać ot tak dla przemyśleń, mimo, że nie ma tam konstruktywnych komentarzy, a jedynie lajki. Zdjęcie nr 2 mocno emocjonalne, prosi się o poprawkę- rozjaśnienie zębów facetowi nawet, jeśli takowych w naturze nie ma. Ot, po prostu, dla lepszego odbioru. Facet pewnie by nawet nie skumał, że mu fotograf zęby rozjaśnił i lekko zdjął z nich saturację, a odbiór zdjęcia znacznie by się poprawił. Od biedy można by usunąć włosa, który przelatuje w okolicach skroni pani, no i coś tam z lekka skorygować jej czoło.

FelTom
10-06-2016, 07:13
A co mi tam, jeszcze się wypowiem, może to przyda się otwartym na uwagi uczącym się fotografom. Autor wątku zatytułował go "Slubnie z wadliwa flara nikona. Aparat wadliwy chyba flare widac zlapal .". Na moje oko to tak było zdjęcie kadrowane, żeby celowo złapać flarę w kadrze, świadczy o tym właśnie perspektywa, która delikatnie mówiąc nie wpłynęła pozytywnie na ramiona, łokieć i dłonie kobiety, co zostało już tu w wystarczającym stopniu klarownie wyjaśnione. Choćby nie wiem jak zdjęcie było "artystyczne", to napiętnowane przez forumowiczów przerysowanie kończyn ludzkich degraduje to zdjęcie. BTW, flary na zdjęciach potrafią je uatrakcyjniać, ale trzeba je umieszczać w kadrze umiejętnie. Na FB wiodący fotograf David Beckstead założył grupę, w której ludzie mogą publikować mniej lub bardziej udolnie wykonane zdjęcia z flarami, warto tam zaglądać ot tak dla przemyśleń, mimo, że nie ma tam konstruktywnych komentarzy, a jedynie lajki. Zdjęcie nr 2 mocno emocjonalne, prosi się o poprawkę- rozjaśnienie zębów facetowi nawet, jeśli takowych w naturze nie ma. Ot, po prostu, dla lepszego odbioru. Facet pewnie by nawet nie skumał, że mu fotograf zęby rozjaśnił i lekko zdjął z nich saturację, a odbiór zdjęcia znacznie by się poprawił. Od biedy można by usunąć włosa, który przelatuje w okolicach skroni pani, no i coś tam z lekka skorygować jej czoło.

Podpisuję się pod wszystkimi uwagami.

Pierwsze zdjęcie jest nie do odratowania. Nawet żmudna korekcja perspektywy nie załatwi sprawy.

Drugie - można działać jak opisał kolega powyżej. W żadnym wypadku nie wolno pokazać zdjęcia w takim stanie jak zostało przedstawione. Zęby mocno zwracają uwagę, a wszelkie defekty uzębienia widać jak na dłoni. Takie zdjęcie można by pokazać, z zemsty na panie młodym, w żadnym innym wypadku.
Moim zdaniem lepiej jeśli zęby zostaną wykadrowane poza zdjęcie.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/ba9d0ae0a8609be867b8e8184513c037-1.jpg
źródło (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160610/ba9d0ae0a8609be867b8e8184513c037.jpg)
Moim zdaniem zdjęcie lepsze w odbiorze nawet niż gdyby wyretuszować zęby pana młodego. Biały, skupiający uwagę element w tym miejscu niepotrzebnie zakłóca kompozycję.

To takie moje uwagi dla innych, którzy podobnie jak ja pragną samodoskonalenia.

Do autora miałbym inną sugestię - zmniejszyć swoje ego. Z początku podobnie jak Andrzej1974 myślałem że to prowokacja, do momentu gdy nie zobaczyłem tych zdjęć na stronie autora.


dzięki za opinie, pani młoda zadowolona mówi że mega zdjęcie także fuks�� tak to czasem bywa ZE fota słaba ale jakoś klient A dowolny
NO nie zA wiele widać w sumie na nim to fakt.

piieprzysz ?

- - - - kolejny post - - - - - -

ironia Adam czy konkretnie, polemizowac chesz? bo tak tu wyskoczyles chyba troche co ?

- - - - kolejny post - - - - - -

o czym ty mowisz, napisz prosto o co ci chodzi ." przerysowwane rece" "widok pocalunku" normalnie mow .

- - - - kolejny post - - - - - -

o czym ty mowisz, napisz prosto o co ci chodzi ." przerysowwane rece" "widok pocalunku" normalnie mow .

Właśnie takie podejście jak powyżej to Twój główny problem. Zajrzałem na stronę - naprawdę potrafisz robić niezłe zdjęcia. A obok tych niezłych - "takie rodzynki" jak dwa powyższe, które zaprezentowałeś... Rodzynki, które nie uchodzą nie tylko "fotoziutkowi" robiącemu zdjęcia ślubne za 1000zł. One nie uchodzą nawet amatorowi. Gdybyś miał w otoczeniu osobę dość krytycznie podchodząca do swojego wizerunku na zdjęciach, raz dwa zacząłbyś zwracać uwagę na wizerunek i przedstawienie fotografowanej osoby na zdjęciu.

Twój problem to ego, co kilka osób już zauważyło. Najpierw Ty, później Twój sprzęt, później światło (to akurat chyba zawsze pilnujesz)... A jak przedstawione zostaną fotografowane osoby - to po powyższych przykładach widać, że masz w głębokim poważaniu. W większości sytuacji zostają przedstawione dobrze - w końcu to śluby - ludzie są przygotowani , odpicowani... Ale mimo to, sam potrafisz przedstawić ich w niekorzystnym świetle. Co dziwne i gorsze - przedstawiasz to na swojej stronie. Przed tym chciałem Cię przestrzec. Zrobisz jak uważasz.

Ps Sprawy nie ratuje fakt, że para młoda świeżo po ślubie nie widzi tych defektów. Prędzej czy później każdy zauważy plomby i żółte zęby oraz deformacje rąk... A zdjęcia te obejrzy sporo osób, szczególnie na stronie.
Lepiej dać kilka zdjęć mniej, ale wszystkie świetne, niż dwa takie jak powyższe, które poddają w wątpliwość Twój dorobek.
Ps 2 To chyba dwa najgorsze zdjęcia z Twojej strony, może nawet i jedyne.

Davit
12-06-2016, 08:30
Darek ja bym nie polemizowal z komentujacymi bo to slepa droga. Robisz swietna robote a jak widzisz prezentacja swoich zdjec tu na.forum jest czesto bez sensu.z.uwagi na niski poziom jezykowy komentujacych. Do kazdego przychodza klienci ktorzy mysla.i czuja podobnie jak zleceniobiorca i najczesciej takie niestandardowe kadry.im nie przeszkadzaja bo wybrali cie swiadomie. Pozdrawiam

Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka

cz4rnuch
12-06-2016, 09:49
...A co w sytuacji, kiedy komentujący nie robią zdjęć? Będziesz miał problem, bo jak zdyskredytować komentującego, gdy nie ma do czego się przyczepić?... Myślę, że nie będzie z tym problemu. Klientom się podoba i tak kolega broni np zdjęcie z zepsutym zębem, więc jak się domyślam, mają oni dużo lepsze porfolio od kolegi FelTom :) Dla mnie to jest najbardziej zaskakujące. Często autorzy dyskredytują opinie niektórych forumowiczów, bo nie mają zdjęć albo zdjęcia słabiusieńkie, ale zupełnie im to nie przeszkadza w podpieraniu się opiniami klientów, którzy z fotografią zazwyczaj nie mają nic wspólnego a na dodatek mają osobisty stosunek do osób, które się na tych fotografiach znajdują.

P.s Chyba nigdy nie słyszałem od reżyserów zjechanych przez Zygmusia Kałużyńskiego (jak się nie podoba, wstaw dowolne inne nazwisko uznanego krytyka) filmów: "pokaż swoje dzieła dziadku borowy, bo inaczej mam Cię w d...".

popi
20-06-2016, 21:27
"Ciekawy" wątek...

Po obejrzeniu jednego setu w galerii Autora, słowa dwa :)
Filtry są fajne ale stosując je z umiarem osiągniesz więcej; patrz żółto/pomarańczowa dominanta na skórze + zbyt mocne cienie pod oczami Panny Młodej.

Pzdr, PP

PS. Co do odważnych cięć: nie jestem chirurgiem więc nic nie rzeknę ;)

SligoDarek
01-07-2016, 00:54
bylo minelo :):):)

kurczeblade
09-07-2016, 10:23
Darek fajne zdjęcia ślubne.

Nie angażuj się aż tak poważnie w dyskusje z niektórymi ludźmi z tego forum, sam zauważyłeś jaki poziom prezentują swoimi pracami osoby które najwięcej tutaj krytykują. Żeby było śmiesznie to są ciągle Ci sami ludzie od lat, ciągle tutaj siedzą i robią za wielkich krytyków. Wiesz jaka jest różnica, między Tobą a takimi forumowiczami, taka że przez lata będziesz rozwijać swoją pasje, zdobywać umiejętności poszerzając swoje portfolio, a oni będą siedzieć przez ten czas na tyłkach i krytykować po forum każdego kto jest bardziej aktywny fotograficznie, a u nich w portfolio będzie kolejny zdechły sfotografowany kwiatek na trawniku. To przykre, ale to jedyne co tacy ludzie mają z tej fotografii ... :)

david555
10-07-2016, 10:14
Obejrzałem zaprezentowane zdjęcia i portfolio autora, ale artyzmu tam nie dostrzegłem.

Portfolio prezentuje rzemieślnika posługującego się schematami, które nie urzekają.

kurczeblade
10-07-2016, 11:37
@Scheibus poważnie chciałbyś mieć AR?HYSTE żeby dokumentował Twój Ślub ?

I jaką sztukę ten artysta miałby zrobić z Pary Młodej na ich ślubie ?
Teraz artysta pierdnie z kleksem na płótno do malowania i ludzie się jarają - nazywają to wielkim artyzmem - dziełem sztuki . :)



które nie urzekają.
Ciebie nie urzekają i nie muszą, z resztą Twoje zdanie w tej kwestii jest tak istotne jak zeszłoroczny śnieg, w porównaniu do tego że te zdjęcia przyciągają taką uwagę że ludzie są gotowi za nie zapłacić 8koła i jeszcze w podziękowaniu za ładne zdjęcia, całują po rączkach, dziękują i skaczą z radości.
Też umieszczam tu zdjęcia i często jest podobna krytyka i jeżdżenie po wystawionych zdjęciach, ale mnie to tito, ponieważ widzę zachwyt Par Młodych przy oddawaniu materiału i często z jednego ślubu rodzą mi się 2-3 polecenia, gdzie to świadczy o tym że ludziom się podoba.

MR
11-07-2016, 20:22
podobają mi się kolory, widać dobry warsztat.

SligoDarek
25-07-2016, 03:57
zwykle rzemioslo to jest cio ja "robie" ja nie aspiruje na "artyste" po prostu naparzam sluby zeby zarobic kase.

Rycerz
26-07-2016, 09:17
Panowie starsi i młodsi! ;-) koledzy!
więcej szacunku ! Rozumiem ze nie każdemu muszą się podobać takie zdjecia, ale osobiste wycieczki są nie na miejscu. Autorze ! Też lubię whisky ale proszę przystopuj z osobistymi wycieczkami. Przeczytaj moje PW.
Taka rada i prośba, oceniamy zdjecia z wątku. Juz mi sie nie chce setny raz pisać, że tak nie wypada. Ale napiszę, oceniamy zdjęcia z wątku a nie ludzi. Posprzątałem bałagan.