PDA

Zobacz pełną wersję : nd500 + polaryzacyjny ?



krzysko88
22-05-2016, 23:31
Witam, posiadam obiektyw 18-105 w d5200. ostatnio z powodzeniem korzystam z nd500 na długich czasach. Ostatnio znalazłem polara z greenL, jakie efekty na +lub- mogłbym uzyskać używając tych 2 filtrów jednocześnie? z góry dzięki za odpowiedz.

GonzoG
22-05-2016, 23:45
Nie najlepsze. Też miałem polara Green.L i już powyżej 50mm były problemy z rozjeżdżaniem się obrazu - taka przypadłość kiepskich filtrów polaryzacyjnych.
Na szerszych ogniskowych nie było źle, ale też jakość obrazu była gorsza.

Co do samego polara, to zabiera on średnio 1/2 - 2/3 światła.
Przy świetle spolaryzowanym zgodnie z filtrem zabiera niewiele, ale gdy jest spolaryzowane prostopadle to wycina je niemal całkowicie.

krzysko88
23-05-2016, 08:40
więc chyba czas zakupić dobry polar ;) chociaż przyznam ,że jeszcze w krajobrazach nie uzywałem wiekszej ogniskowej jak 40mm. zawsze na około 20.

krzysko88
23-05-2016, 11:03
co do zabierania światła, w połączeniu z szarym uważam za zalete ;) zawsze to troszke dłuższy możliwy czas naświetlania ze statywu ;) i moje ulubione rozmyte wodospady ;)