PDA

Zobacz pełną wersję : HOYA ND 1000 ??



dark_24_d
18-05-2016, 19:15
Witam serdecznie :)

Mam pytanie czy podpinajac filt HOYA ND 1000 do Nikon D90 i obiektywu Nikon 50mm 1.8 d obiektyw z filtrem będzie umiał ustawić AF ??
Czy jest możliwość użycia tego filtra z obiektywem ??

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

MstrG
18-05-2016, 19:25
O której godzinie? ;)

dark_24_d
18-05-2016, 19:28
:) bez takich :) :)

smogg9
18-05-2016, 20:14
Witam serdecznie :)

Mam pytanie czy podpinajac filt HOYA ND 1000 do Nikon D90 i obiektywu Nikon 50mm 1.8 d obiektyw z filtrem będzie umiał ustawić AF ??
Czy jest możliwość użycia tego filtra z obiektywem ??

Z góry dziękuję za podpowiedzi :)

Pytanie nr 1 - nie*, pytanie nr 2 - tak.

---
* chyba, że będziesz celował bardzo mocne źródło światła, choć też nie gwarantuje że AF zadziała

dark_24_d
18-05-2016, 20:38
Nikkor 18-105 mm z wyłączonym AF już nie będzie miał tego problemu ?? Chodzi o długie czasu ??

smogg9
18-05-2016, 20:45
Nikkor 18-105 mm z wyłączonym AF już nie będzie miał tego problemu ?? Chodzi o długie czasu ??

Nie wiem o co Ci chodzi. Jak wyłączysz AF to 50mm też nie będzie miał tego problemu :D

kkokosz
18-05-2016, 20:52
Przy tak gęstym filtrze ostrość ustawia się wcześniej i przełącza body na ręczne ostrzenie (żeby po naciśnięciu spustu nie zepsuć kadru - w sensie ostrości). Filtr ND1000 możesz przykręcić do jakiegokolwiek obiektywu o danej średnicy (albo do średnicy mniejszej niż filtr, przez odpowiednią redukcję).

dark_24_d
18-05-2016, 21:16
Zabrzmi to mało profesjonalnie ale jak u licha wyłączyć AF w nikonie 50mm 1.8d skoro jest na śrubokrecie ?? :(

Nbogdan
18-05-2016, 21:24
Zabrzmi to mało profesjonalnie ale jak u licha wyłączyć AF w nikonie 50mm 1.8d skoro jest na śrubokrecie ?? :(

Czy robisz zdjęcie samym obiektywem?
Masz wyłącznik AF na body.

dark_24_d
18-05-2016, 22:10
:) mam :) :) wstyd i hańba :) już wszystko wiem dziękuję i pozdrawiam

DrAszyr
22-05-2016, 09:41
Masz, masz... :mrgreen: ale nie musisz go wyłączać - drugą opcją jest przypisanie autofokusa "pod kciuk" do przycisku AE/AF-L, wtedy można ustawić ostrość kciukiem, a po nakręceniu filtra naciśnięcie spustu do połowy nie zepsuje Ci ustawień.