Jai pur
15-05-2016, 23:45
Niemoc twórcza wielka mnie ogarnęła, więc dla zabicia czasu, kultywując długą tradycję testów OKD, zamieszczam kilka zdjęć z Voigtlandera Noktona 50mm (strona producenta http://voigtlaender.com/50-mm-f-1%2c5-nokton.html). W ubiegłym roku używałem właściwie tylko obiektywu 35mm, ale za 50-ką (i 28-ką) tęskniłem. Padło na tę 50-kę, gdyż nie szukałem obiektywu o jakimś szczególnie zaznaczonym charakterze, miał być po prostu bardzo dobry optycznie i niewielki. Kiedyś może do wykorzystania z Sony a7..., dla przyjemności, bo tam wolałbym jednak natywne szkło. Zawsze wolę takie od przejściówek.
To czas na kilka zdjęć, w większości pstryków, ale dość zróżnicowanych. Ostrość może gdzieś przestrzelona, ale dalmierz rozjechany na maxa od dawna:) - poza tym to tylko dla urozmaicenia działu.
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003044406_205edef074_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aEk9)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942198092_0edcc0132f_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNQL)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430896994_cb32f062e4_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBfQA)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942196832_63ea76d282_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNt3)
5.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942197242_4287a51973_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNA7)
6.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430895504_17db9f4f28_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBfoU)
7. ten zafarb w rogu raczej od szyb w witrynie, ale jak go jeszcze zobaczę, dam znać;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003040026_8434716068_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aD2C)
8.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430893964_0cb949fe8a_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBeWm)
9.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003039316_bcbe3d7d6e_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aCPo)
To czas na kilka zdjęć, w większości pstryków, ale dość zróżnicowanych. Ostrość może gdzieś przestrzelona, ale dalmierz rozjechany na maxa od dawna:) - poza tym to tylko dla urozmaicenia działu.
1.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003044406_205edef074_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aEk9)
2.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942198092_0edcc0132f_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNQL)
3.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430896994_cb32f062e4_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBfQA)
4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942196832_63ea76d282_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNt3)
5.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26942197242_4287a51973_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H3MNA7)
6.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430895504_17db9f4f28_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBfoU)
7. ten zafarb w rogu raczej od szyb w witrynie, ale jak go jeszcze zobaczę, dam znać;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003040026_8434716068_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aD2C)
8.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/26430893964_0cb949fe8a_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/GgBeWm)
9.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/27003039316_bcbe3d7d6e_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/H9aCPo)