PDA

Zobacz pełną wersję : brązowy zafarb - jak?



dziobak
12-05-2016, 14:35
Witajcie

Czy możecie mi powiedzieć, jak uzyskać taki brązowy odcień zdjęć jak w poniższym linku?

http://thekitcheners.co.uk/2016/04/wedding-photography-glencoe.html

Bardzo mnie się to podoba. Jakby lekka desaturacja a potem co? Poradźcie proszę :)

2pompony
12-05-2016, 14:56
To zależy w jakim programie chcesz to robić, ale po większej części odpowiedziałeś sobie już sam: zrobić ciemny histogram, zdesaturować, a potem nałożyć ciemnoczerwony (czy jakkolwiek brązowawy) kolor na cienie i środek. Ponieważ światła są najmniej dotknięte brązowatością, musisz to zrobić tak, żeby więcej koloru poleciało na cienie, mniej na światła, a najmniej na najjaśniejsze światła. Nie zapomnij o dobraniu odpowiedniej WB, bo nie w każdym obrazku osiągniesz taki bury efekt.

W Lrze są do tego nawet odpowiednie suwaczki, w PSie takich możliwości nakładania koloru jest parę (a może nawet paręnaście) w zależności od stopnia zaawansowania operatora.

R
12-05-2016, 15:05
mozna tez kupic d750. on ma takie kolory w defaulcie :)

emet_b
12-05-2016, 15:09
mozna tez kupic d750. on ma takie kolory w defaulcie :)

+1 :D

łosiemznaków

dziobak
12-05-2016, 15:22
To zależy w jakim programie chcesz to robić, ale po większej części odpowiedziałeś sobie już sam: zrobić ciemny histogram, zdesaturować, a potem nałożyć ciemnoczerwony (czy jakkolwiek brązowawy) kolor na cienie i środek. Ponieważ światła są najmniej dotknięte brązowatością, musisz to zrobić tak, żeby więcej koloru poleciało na cienie, mniej na światła, a najmniej na najjaśniejsze światła. Nie zapomnij o dobraniu odpowiedniej WB, bo nie w każdym obrazku osiągniesz taki bury efekt.

W Lrze są do tego nawet odpowiednie suwaczki, w PSie takich możliwości nakładania koloru jest parę (a może nawet paręnaście) w zależności od stopnia zaawansowania operatora.

Używam PSa ale w zasadzie wszystko co potrzebuję robię w module Camera RAW. Może jakieś wskazówki dla początkującego? Nie musi to wyglądać identycznie ale chciałbym się chociaż zbliżyć do tego ideału...

- - - - kolejny post - - - - - -


mozna tez kupic d750. on ma takie kolory w defaulcie :)

Także o tym myślałem ale ten pomysł niestety odpada.

Jeszcze jedno co mnie ciekawi. Jakie waszym zdaniem szkła (bardziej ogniskowe) zostały użyte to tego reportażu? 85? 35? inne?

krakowiak
12-05-2016, 16:13
"Zamieszczone przez dziobak
Jakie waszym zdaniem szkła (bardziej ogniskowe) zostały użyte to tego reportażu? 85? 35? inne?
Mi to wygląda na jasną stałkę: 20 lub 24


"Zamieszczone przez 2pompony
Używam PSa ale w zasadzie wszystko co potrzebuję robię w module Camera RAW. Może jakieś wskazówki dla początkującego? Nie musi to wyglądać identycznie ale chciałbym się chociaż zbliżyć do tego ideału...
Tak jak napisał kolega 2pompony- nałożyć na cienie kolor jaki chcesz uzyskać i dopieszczać suwakami.

dziobak
12-05-2016, 16:27
Mi to wygląda na jasną stałkę: 20 lub 24

Oj mnie się wydaje że zbyt szeroko. raczej stawiam na kilka szkieł 35/50/85 albo jakiś zoom w tym zakresie. Chętnie wysłucham co Wy o tym myślicie.

2pompony
12-05-2016, 16:29
Używam PSa ale w zasadzie wszystko co potrzebuję robię w module Camera RAW. Może jakieś wskazówki dla początkującego? Nie musi to wyglądać identycznie ale chciałbym się chociaż zbliżyć do tego ideału...


No to w samym Camera RAW masz zakładkę Split toning, a w niej wiele mówiące suwaki (idąc od góry):

1. kolor do nałożenia na jasne (highlights)
2. siła (nasycenie) tego koloru

3. proporcje nałożonych kolorów (jasne/ciemne)

4. kolor do nałożenia na cienie (shadows)
5. siła (nasycenie) tego koloru

I mając takie rzeczy do dyspozycji możesz nałożyć na cienie jakiś kolor (powiedzmy pomarańczowy, czy czerwonawy), a jednocześnie środkowym suwakiem ograniczyć ilość tego koloru, jaki będzie działać na światła. Oczywiście musisz to zrobić w połączeniu z obróbką albo z zakładki Basic (exposure, żeby histogram był należycie ciemny), lub z zakłądki z krzywymi. Ale to już wiesz, zdjęcia mają być ciemne...

A jak już otworzysz to zdjęćie w PSie, masz do dyspozycjji layery korekcyjne, gdzie są najróżniejsze możliwości - zainteresowałbym się najprędzej layerem Color Balance a w nim możliwością zmiany kolorystyki osobno dla cieni, osobno dla średnich i osobno dla świateł. Wbrew pozorom stwarza to naprawdę spore możliwości...

dziobak
12-05-2016, 18:41
Oj mnie się wydaje że zbyt szeroko. raczej stawiam na kilka szkieł 35/50/85 albo jakiś zoom w tym zakresie. Chętnie wysłucham co Wy o tym myślicie.


Właśnie mi odpisali, że używają takiego combo jak myślałem (35/50/85) :)